TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

przez ladywind 04 lis 2013, 16:50
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez CórkaNocy 04 lis 2013, 20:01
ladywind, dzięki Ci również za link ;)
CórkaNocy

przez lunatic 14 lis 2013, 01:41
Dark Passenger napisał(a):
Dżejmson napisał(a):Skoro bez sensu brać z SSRI, to na jakiej zasadzie działa tianeptyna? To ewentualnie wchodziłbym stopniowo na tianeptynę i powoli schodził z sertraliny, może to jest jakieś wyjście jak chodzi o stłumione przez SSRI emocje.

SSRI są inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny(inhibitorami białka transportowego serotoniny-SERT). A tianeptyna jest induktorem wychwytu zwrotnego serotoniny, ponadto tianeptyna uwalnia niewielkie ilości dopaminy w jądrze półleżącym i moduluje receptory dopaminergiczne D2 i D3. Poza tym wpływa na receptory glutaminergiczne NMDA i AMPA- stąd działanie neuroprotekcyjne.

Zatem nie ma sensu brać leku, który zmniejsza wychwyt zwrotny serotoniny i drugiego-który zwiększa wychwyt zwrotny serotoniny.

Jest sens, przeciwdepresyjny mechanizm działania tianeptyny nie ma nic wspolnego z serotoniną, tianeptyne stosuje sie w połączeniu z SSRI, jedno drugiego nie wyklucza tylko potencjalizuje swoje dzialanie, to nie jest moja opinia tylko lekarze do ktorego chodze i ktory wlasnie do paroksetyny dołożył mi ostatnio tianeptyne, specjalnie dopytałem o to co tutaj ktos pisze ze nie ma sensu teg o łaczyc, w zaden sposob nie wyklucza sie dzialanie tianeptyny i ssri, a lekarz nie jest byle jaki, zajmuje sie rowniez praca naukowa na akademii medycznej wiec jest obeznany z najnowszymi badaniami

-- 14 lis 2013, 00:45 --

kloss napisał(a):Drodzy - Czy Coaxil może po mojej 16 dniowej kuracji nim nasilać lęki ?

Działanie przeciwlękowe w przypadku tianeptyny nastepuje dosc pozno, pozniej niz po ssri, z tego co pamietam co lekarz mowil to dopiero po ok 2 miesiacach tianeptyna zaczyna dzialac przeciwlekowo, co do nasilenie lekow z tego co pamietam jak go bardzo dawno temu bralem to moze, moze tez powodowac silna nerwowosc, chwiejnosc emocjonalna, jezeli takie cos jest dodaje sie do niej np ssri w celu wyciszenia, jezeli na kogos dzialaja wyciszajaco, na mnie dzialaja i mam zalecone takie polaczenie wlasnie w takim celu

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wieslawpas 14 lis 2013, 04:56
CórkaNocy, jest takie. wejdz na nomorepanic.co.uk

-- 14 lis 2013, 05:16 --

Mnie tez lekarz zapisal coaxil mimo ze brałem jedocześnie pol tabletki paroxetyny, balem się odsawic to paro z przyzyczajenia, ale widze że coacil dziala tak, że
jak zapomne zażcyć te pól tabletki paro to nie czuc objaów odsawienia jak w tym czasie kiedy bralem samą paroxetyne. Wtedy wystarczylo dwie godziny opożnienia i już czulem efekty odstawienia parosetyny. Wciaż biorę tylko dwie tabletki coaxilu chociaz pownienem brać trzy, ale tak sie sklada że rano biore
jedna w po poludniu paro a po i wieczorem coaxil. Nie wiem jak ten lek na mnie dziala, na pewno nie szkodzi jak duza dawka paro, ale mam nadal objawy nerwicowe. Moze w koncu trzeba zwiekyszyć dawke do normalnej, chociaz co to za rożnica dwie albo 3 tabletki.

-- 14 lis 2013, 05:27 --

Nie wiedzialem, że lek zaczyna dzialać po 2 miesiącach, w sumie chyba biorę go jakies 6 tygodni, czy cos takiego.

przez Popiół 14 lis 2013, 06:54
Popiół

przez Lord Kapucyn 14 lis 2013, 12:15
lunatic, Ja znam lekarza, który ma kompletnie odmienne zdanie na temat tianeptyny. Nie będziemy się licytować, który z nich ma większe "jaja" i jest na wyższym stanowisku.

"jedno z badań wykazało, ze jednoczesne stosowanie fluoksetyny i tianeptyny wzajemnie znosiło(anulowało) swój wpływ na wychwyt zwrotny serotoniny"
a b c d e Kasper, S; McEwen, BS (2008). "Neurobiological and clinical effects of the antidepressant tianeptine". CNS Drugs 22 (1): 15–26. doi:10.2165/00023210-200822010-00002. PMID 18072812

Ale zgoda- istnieją badania, które wskazują, że nasilanie przez tianeptynę re-uptake 5-HT ma marginalny wpływ na efekt terapeutyczny. Ważniejsze jest nasilenie transmisji dopaminergicznej na szlaku mezolimbicznym i stymulowanie rec. D2/D3. Niektórzy badacze sugerują, że tianeptyna poprzez wpływ na rec. AMPA i NMDA koryguje nieprawidłowości w transmisji glutaminergicznej w ciele migdałowatym i hipokampie spowodowane przez stres. Poza tym tianeptyna wpływa na wzrost BDNF(należący do "rodziny" nerwowego czynniki wzrostu). A to razem składa się na działanie neuroprotekcyjne. Aha- tianeptyna tłumi też oś HPA, a obniżenie "hormonu stresu" może mieć dla niektórych niebagatelny wpływ.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez miko84 14 lis 2013, 12:24
Ogólnie "zdrowy" lek dla zestresowanych.
miko84

przez Lord Kapucyn 14 lis 2013, 12:25
miko84, Dokładnie, sam bym tego lepiej nie ujął.

Moderator/ R2 - D2

przez lunatic 14 lis 2013, 13:08
Dark Passenger napisał(a):lunatic, Ja znam lekarza, który ma kompletnie odmienne zdanie na temat tianeptyny. Nie będziemy się licytować, który z nich ma większe "jaja" i jest na wyższym stanowisku.

to skoro lekarze maja odmienne zdanie to chyba nie wiadomo w ogole jak ten lek do konca działa

przez Lord Kapucyn 14 lis 2013, 13:11
lunatic, A zauważyłeś, że na większości ulotek jest mantra- "nie jest znany dokładny mechanizm działania leku, ale podejrzewa się, że poprzez (...)"? Kluczowe jest tu podkreślone słowo.

Moderator/ R2 - D2

przez lunatic 14 lis 2013, 13:13
Dark Passenger napisał(a):lunatic, A zauważyłeś, że na większości ulotek jest mantra- "nie jest znany dokładny mechanizm działania leku, ale podejrzewa się, że poprzez (...)"? Kluczowe jest tu podkreślone słowo.

tak, ale to jest troche dziwne, w roznych artykułąch opisane sa dokladnie mechanizmy dzialania lekow a na ulotce pisze ze mechanizm nie jest znany

ja mam paroksetyne z tianeptyna z jednego powodu, sama tianeptyna wywoływała u mnie bardzo silną nerwowość, nie były to zadne napady leku ale bardzo silna nerwowość, wrecz czasami agresja, dodatek paroksetyny ma to teoretycznie wytlumic, w praktyce nie wiadomo jak bedzie, w drugim dniu dodania tianeptyny do 10 mg paroksetyny jestem ospaly jakbym wzial całą dawke paro

i jak to wytłumaczyc ze tianeptyna wywołuje taka nerwowość?skoro obniża poziom hormonu stresu powinna wyciszać a nie powodować rozchwianie emocjonalne,obniza poziom serotoniny i to moze powodowac nerwowosc? widziałem wiele opinii osób u których było tak samo

przez ladywind 14 lis 2013, 13:43
Właściwie, to nigdy nie wiadomo jak dany lek działa, i tak na każdego ten sam może działać odmiennie, wywoływać inne skutki uboczne.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez miko84 14 lis 2013, 15:22
lunatic serotonina jest neuroprzekaźnikiem który reguluje impulsywność. Są też pewne badania wykazujące działanie tłumiące agresję przez serotoninę. Na pewno jej niski poziom może objawiać się impulsywnością i zwiększoną drażliwością.
miko84

przez MalaMi1001 14 lis 2013, 15:43
Dark Passenger napisał(a):lunatic, A zauważyłeś, że na większości ulotek jest mantra- "nie jest znany dokładny mechanizm działania leku, ale podejrzewa się, że poprzez (...)"? Kluczowe jest tu podkreślone słowo.

Mój ulubiony cytat z ulotek 8) :roll:

Sortuj wg