TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

przez Kontrast 19 paź 2015, 20:19
Dark Passenger, Darku a te ,,sole,, robia az taka robote?
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

przez Lord Kapucyn 20 paź 2015, 12:19
Z tego co zrozumiałem to jednowodny hemisiarczan tianeptyny ma przewagę nad solą sodową tianeptyny w następujących aspektach:
- posiada b.niską higroskopijność, nie ciągnie wilgoci z powietrza tak jak sól sodowa , nie robią się "kluchy"= zaleta dla kupujących tianę w proszku;
- wolniej się wchłania, osiąga niższy peak niż sól sodowa, ale krzywa stężenia w czasie jest bardziej "płynna" i efekty działania utrzymują się znacznie dłużej;
- wydłuża half-life tianeptyny z 2,5h do ~5,5h;
- nie potrzeba go brać jak zwykłej tianeptyny 3x dziennie uzyskując raptowne peaki/ i raptowne spadki stężenia, wystarczy wziąć 1x rano w dawce 3.3x dawka jednorazowa soli sodowej. Jeżeli np. braliśmy 12,5mg soli sodowej 3x dziennie to wystarczy wziąć około 40mg siarczanu z rana na cały dzień. Niektórym styka ponoć 25mg. Różnice w dawkach będą wynikać z masy molowej m.in. ;
- przez "trzymanie" stężeń charakteryzuje się niższym ryzykiem objawów odstawiennych

Przy tak małych dawkach w przypadku proszku bez wagi laboratoryjnej się nie obędzie. Precyzyjnie się nie da tego na oko odmierzyć za cholerę, łatwo przesadzić, i wejść na zakres "dawek rekreacyjnych". Dlatego to bardziej ciekawostka niż sposób na realne leczenie. Chyba, że jakaś firma farmaceutyczna się tym zainteresuje i "wykupi" od ceretropic patent dzięki któremu w prosty sposób można uzyskać tianeptynę o "przedłużonym uwalnianiu"*, no i przejdzie to przez wszystkie procedury.

*Czemu do tej pory nikt na to nie wpadł?
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Dominik_wot 20 paź 2015, 12:48
mi tam wystarczy to co jest :D nie zadaję więcej pytań:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Dark Knight 20 paź 2015, 13:33
Czyli tiana dziala bardziej aktywizujaco ???

przez aniak80 20 paź 2015, 20:49
Witam Ponownie

Nie mam pojęcia skąd jej się to wzięło ,ze rexetin podnosi ciśnienie. Od piątku nie biorę coaxilu i wszystko się unormowało.Dając mi go odrazu prosiłam zeby mi nie zmieniała ponieważ brałam go już raz i już wtedy nie pasił no ale kłuć się z lekarzem.Dała mi parogen ponieważ go też dobrze tolerowałam.Wziełam w niedziele i wczorak jazda ciśnienie 170/110 puls 103.Dzwonię do rodzinnej a ona ze mam jeszcze połowe Amlozku wziąsc i przyjechac do niej.Dzią byłam u kardiologa bo była ostatni raz 10 lat temu i on kazał mi prac rexetin dalej jak dobrze go znosiłam do tego na ciśnienie Amlozek i propranolol na wyciszenie serca.Serce zdrowe a ciśnienie w górę przy lekach szok :105:

przez Karolina.Miś 22 paź 2015, 11:21
hejka :) biorę fluoksetynę od 1,5 m-ce ale źle się czuje dostałam rade żeby może zamienić ten lek na TIANEPTYNA co wy na to ma ktoś porównanie i może się wypowiedzieć w tym temacie ;) hejka dzięki :)

-- 22 paź 2015, 12:20 --

Twoja wiadomość
Podobno Tianeptyna poprawia pamięć i koncentrację

-- 22 paź 2015, 12:21 --

mi to by się przydało ;)

przez Ricah 22 paź 2015, 12:31
Tianeptyna jest o wiele lagodniejsza pod wzgledem skutkow ubocznych, a patrzac na Twoje objawy, to dobry wybor. Ma profil przeciwlękowy i aktywizuje. Dodatkowo jej dzialanie na libido jest raczej neutralne.
Sam bralem oby dwa te leki, aczkolwiek ja mam zupelnie inne objawy. W kwestii libido fluoksetyna udupila ta sfere, tianeptyna nie miala wplywu. Jezelibys sie zdecydowala na tianeptyne, polecalbym zainwestowac tez w magnez.

#edit
Tak, tianeptyna jest rowniez nootropem, zatem poprawia funkcje poznawcze. Taki efekt tez zaobserwowalem u siebie.
Agomelatyna 25mg
some shit

przez Karolina.Miś 22 paź 2015, 14:02
a co to znaczy "nootropem" ? że działa tak jak kawa zeń-szeń czy milorzab japoński yerba mate :tylko w trakcie stosowania czy też to działanie jest trwałe i względnie stałe ? tzn. że namnoży mi się neuronów w głowie - tylko żeby mi nie wybuchła ;)

co dokładnie to oznacza i jak Ty się czułeś na tym leku ?

a i ile dni po odstawieniu flo można brać Tanie ?
hejka ;)

przez ztx 22 paź 2015, 14:30
Komuś pomogło na deprę/dystymię/anhedonię/brak napędu?
tianeptyna 2-0-1
ztx

przez Ricah 22 paź 2015, 14:35
Karolina.Miś napisał(a):a co to znaczy "nootropem" ? że działa tak jak kawa zeń-szeń czy milorzab japoński yerba mate :tylko w trakcie stosowania czy też to działanie jest trwałe i względnie stałe ? tzn. że namnoży mi się neuronów w głowie - tylko żeby mi nie wybuchła ;)

co dokładnie to oznacza i jak Ty się czułeś na tym leku ?

hejka ;)

Nootropy to substancje polepszajace funkcje poznawcze, w tym wlasnie np. pamiec czy koncentracje. Tianeptyna jest ampakiną i glownie z tego wzgledu jest wlasnie nootropem. Generalnie raczej dopoki sie stosuje dana substancje, to dzialanie trwa, aczkolwiek moze trwac jeszcze przez jakis czas po zakonczeniu kuracji. Wieksza ilosc neuronow nie oznacza bycia madrzejszym/inteligentniejszym.

Na tianeptynie poczatkowo czulem sie lepiej, czulem delikatna euforie z prostych rzeczy (chocby i ogladania serialu) i po prostu mi sie "chcialo", jednak taki efekt dosc szybko znikal, stad stosowalem magnez (z tego co sie orientuje, redukuje tolerancje na dopaminergiki). Zero skutkow ubocznych i zero wplywu na libido, jak juz pisalem.

Te dwa leki nie wykazuja interakcji, zatem nie musisz czekac.
Agomelatyna 25mg
some shit

przez Kalebx3 22 paź 2015, 15:57

5 dni musisz odcekać od ostatniej tabletki fluo , zamin " chwycisz " za opakowanie Tiane .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Ricah 22 paź 2015, 17:14
Kalebx3, przypomnisz mi dlaczego?
Agomelatyna 25mg
some shit

przez Kalebx3 22 paź 2015, 17:51
Ricah,
-generalnie nie zaleca się mieszania Tiany z SSRI . Jedne blokują wychwyt zwrotny Serotoniny , drugie nasilają .
A to ,że Fluo ma długi ( kilkudniowy ) okres półtrwania w organiżmie dlatego napisałem o tej przerwie od obydwu leków .
Taki jest mój tok myślenia .
Ty , widzę w podpisie łączysz Sertę z Tiane ?
Jeśli tak , to jak z efektami tego MIXU , pomaga ?
Pozdrówka ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Vengence 22 paź 2015, 17:58
Kalebx3 napisał(a):Ricah,
-generalnie nie zaleca się mieszania Tiany z SSRI . Jedne blokują wychwyt zwrotny Serotoniny , drugie nasilają .
A to ,że Fluo ma długi ( kilkudniowy ) okres półtrwania w organiżmie dlatego napisałem o tej przerwie od obydwu leków .
Taki jest mój tok myślenia .
Ty , widzę w podpisie łączysz Sertę z Tiane ?
Jeśli tak , to jak z efektami tego MIXU , pomaga ?
Pozdrówka ;)

Ten lek nie ma żadnego powinowactwa do receptorów serotoninowych, o ile w ogóle ma związek jakiś z serotoniną, to występuje to tylko 2 tygodnie, także skończcie już to powielanie z polskiej wikipedi te dane są nieaktualne.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Sortuj wg