TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

Re: Coaxil

przez Wujek_Dobra_Rada 17 gru 2010, 16:12
Zenonek napisał(a):Wujek_Dobra_Rada,

To taka mala dawka Anafranilu az tak poprawila Ci nastroj ?

A masz depresje reaktywna, czyli masz dreczace Cie problemy czy endogenna ?

Narazie mam tylko zdiagnozowane stany depresyjne i podobno jakieś zaburzenie osobowści.

To ladnie, w koncu Anafranil nie bez powodu jest uznawany za najlepszy lek antydepresyjny.

Anafanil działa tak dobrze w kombosie z innymi lekami. Lepszy nastrój=chęć działania=pewność siebie= itdd itpp.:)
Wujek_Dobra_Rada

przez Wujek_Dobra_Rada 17 gru 2010, 20:30
Marek77, Tylko dawka terapeutyczna to ponoć 150... Jeśli bierzesz do tego paro, to możesz zejść do 75. Ja zszedłem do 75 właśnie, jak mi zatrrybił z paroksetyną. Ale nie kombinuj za dużo, co tydzień zmieniając leki.
Wujek_Dobra_Rada

przez Wujek_Dobra_Rada 17 gru 2010, 20:53
Marek77, Paroksetyna to chyby jedny lek zmieniający życie o 180 stopni. Stajesz się jakby inną osobą. Niektórzy tak chcą, inni nie ;) (ja chciałem). Do tego noradrenalinowy Anafranil i jest ok. Pamiętaj, że paro to w sumie najśilniejszy lek nie tylko z SSRI ale ogólnie z antydepresantów. Nie jest to SSRI pierwszego rzutu jak w Twoim przypadku. No i masz nieodpartą chęć na znalezienie tej cud tablety. Zresztą jak ja... Daj szanse lekowi jakieś 2 miesiące. Wtedy można o czymś mówić. Nie jestem fanem benzo ogólnie. Na mnie dziają dosłownie jak wypicie 2 piw.
Albo jak wypicie litra spirytusu (teraz się to nie zdarza) :twisted:

[Dodane po edycji:]

Zresztą co ja piszę? :shock: To ja? :mrgreen:
Wujek_Dobra_Rada

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zenonek 17 gru 2010, 22:09
Wujek_Dobra_Rada,

A gdzie tam ?

Najsilniejsze antydepresanty to Amitryptylina, Anafranil, Imipramina - znaacznie silniejsze od Seroxatu, poza dzialaniami poznanymi maja jeszcze tzw dzialania nie do konca okreslone.

Leki te znacznie bardziej ogaluszaja, zmieniaja emocje (redukuja emocjonalnosc), dzialaja silniej antydepresyjnie, wyciszaja, otumaniaja wrecz.

przez Wujek_Dobra_Rada 17 gru 2010, 23:06
Na mnie Paroksetyna raczej tak działa niż Anafranil. Paro jakby zmienia od środka, natomiast Anafranil to troszkę jak plaster na ropiejącą ranę.

Marek77, Idź do lekarza po SR'y. Nie dość, że są bezpłatne to bierzesz raz dzinnie. Ja zaczynałem od razu od dawki 75.
Wujek_Dobra_Rada

przez Zenonek 18 gru 2010, 16:38
Wujek_Dobra_Rada,

No nie wiem.

Takie dzialanie to raczej ma Anafanil, przeciez wlasnie te leki wyciagaja ludzie z najciezszych, glebokich, dlugotrwalych depresji - gdy SSRI nie dzialaja to bardzo czesto TLPD daja rade, a przeciez nie jest to dzialanie Noradrenaliny (bo w Ami i Anafranilu nie jest silne jakos bardzo a po drugie noradrenalina nie ma specjalnego wplywy na nastroj) ani serotoniny....tylko pewnie te dzialania "inne"...

przez Wujek_Dobra_Rada 18 gru 2010, 17:28
Pewnie zależy jaka depresja. Anafranil jest bardzo dobry, ale myśle, że w tym właśnie połaczeniu. Przynjamniej ja mam takie odczucie, co do mojego leczenia.
Wujek_Dobra_Rada

przez Zenonek 18 gru 2010, 17:58
Wujek_Dobra_Rada,

Ogolnie na najciezsze depresje nieraz daje sie od razu TLPD, gdyz sa to leki znacznie mocniejsze, znacznie bardziej zmieniajace emocje niz SSRI...

SSRI przy kuracji z TLPD sa jedynie dodatkiem, potencjalizatorem farmakoterapii...

Chociaz jezeli nie miales bardzo mocnej depresji to wlasnie Seroxat mogl Ci dac najwicej, tym bardziej, ze 75 Anafranili to mala dawka.

przez Wujek_Dobra_Rada 19 gru 2010, 12:19
Heh, ja mam zdiagnozowane stany depresyjne, kiedyś miałem też ''możliwość stanów lękowych'' . I ponoć jakieś zaburzenie osobowśći, nikt jeszcze nie zdiagnozował jakie...
Wujek_Dobra_Rada

przez lunatic 24 gru 2010, 16:32
Wie ktoś w jaki sposób ten lek działa przeciwdepresyjnie? Skoro działa przeciwnie do SSRI zmniejszając poziom serotoniny to teoretycznie powinien nasilać depresje chyba

przez miko84 24 gru 2010, 19:01
Zmniejszenie wrażliwości niektórych receptorów jest dobre i jest meritum działania SSRI. Jeśli w skutek działania coaxilu nastąpi zwiększenie wrażliwości receptorów 5-ht2a/c to jest to wg mnie złe działanie. Działanie coaxilu na glutaminę jest super sprawą.
miko84

przez lunatic 24 gru 2010, 20:07
miko84 napisał(a): Działanie coaxilu na glutaminę jest super sprawą.

A dokładniej o co w tym chodzi?

I czy można jakoś wytłumaczyć dlaczego ten lek wywołuje takie poczucie ciągłej złości?

przez miko84 25 gru 2010, 11:37
No lek działa w jakiś sposób na receptory glutaminy, co może odpowiadać za jej działanie przeciw-stresowe. A nie wiem czemu to uczucie złości, może przez zmniejszenie serotoniny?
miko84

przez Zenonek 25 gru 2010, 18:35
Wujek_Dobra_Rada,

Co rozumiesz przez to, ze stajesz sie inna osoba ?

Mozesz to opisac blizej ? (bylbym wdzieczny jakbys opisal w kilku zdaniach co sie zmienilo)...

Wujek_Dobra_Rada,

Mozesz cos napisac na ten temat :) ?

Sortuj wg