TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

przez artur1978 22 maja 2015, 10:44
Psychopharm napisał(a):artur1978 skąd czerpiesz te informacje? To chyba dotyczy ćpania ketaminy w dużo wyższych dawkach i większej częstotliwości. Ale jak masz pod ręką badanie odnośnie szkodliwego długotrwałego działania np. wlewów to zamieść, chętnie poczytam.

Czekać można, jak ktoś ma na to czas. Można i czekać aż pojawią się "ofinalne" substancje działające jak ketamina. Na wszystko można czekać. Problem w tym, że śmierć zazwyczaj nie jest na tyle wyrozumiała.

Nie brzmisz jak ktos ciezko chory na depresje wiec smierc ci raczej nei grozi a z anhedonia mozna zyc mimo ze to niemile.
Co do wplywu na pamiec to wczoraj gdzies czytalem wyniki badana ze czytam tegosetki to nei moge znalezc.Dotyczylo to osob ktore uzywaja dosc czesto w miesiacu (powyzej chyba 10 razy) ale zawsze to jakis sygnal ostrzegawczy.

Szczerze mowiac dla mnie osobiscie o wiele lepsza bylaby czysta apteczna amfetamina, tez dziala od razu, znosi anhedonie,depresje,mysli samobojcze i w odpowiednich dawkach jest bezpieczna, poza tym to lek ze stuletnia tradycja i wszystko o nim wiadomo.

przez Psychopharm 22 maja 2015, 11:01
Nie pisałem o sobie akurat.

Jak znajdziesz te badania to chętnie poczytam. Powyżej 10 razy w miesiącu tym osobom którym jest podawany wlew podtrzymujący raczej nie grozi, bo średnio to co 2-3 tygodnie wychodzi jeden wlew. Początkowo jest więcej by utrwalić efekty.

Sorry ale chyba właśnie pakowanie się (nawet w czystą) amfę to inna bajka niż prawdziwe leczenie depresji jakie niesie ze sobą ketamina. To, że stosowana jest u osób z CHAD'em wskazuje, że to zaprawdę jest leczenie a nie szukanie "emocji".

Nie twierdzę, że u każdego to zadziała - na pewno nie, ale wg. mnie każdy chory powinien mieć możliwość skorzystania z tego leczenia. To tragiczne, że lek który jest na rynku od 50 lat, przebadany pod innymi względami raczej nie doczeka się choćby badań bezpieczeństwa w stosowaniu w depresji bo nie ma firmy która by to pokryła. Prawdziwą tragedią są dzisiejsze powiązania: biznes farmaceutyczny - leki i to, że to prawie niemożliwe by lek który nie ma już patentu (mimo, że skuteczny) zainteresował jakąś firmę. Zrobią milion kopii leku, jego metabolitów czy klonów (co aktualnie się dzieje) ale czy będą one równie skuteczne? Nie wspominając o tym, że minie wiele lat nim te leki wejdą na rynek.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez artur1978 22 maja 2015, 11:07
Psychopharm napisał(a):Nie pisałem o sobie akurat.

Jak znajdziesz te badania to chętnie poczytam. Powyżej 10 razy w miesiącu tym osobom którym jest podawany wlew podtrzymujący raczej nie grozi, bo średnio to co 2-3 tygodnie wychodzi jeden wlew. Początkowo jest więcej by utrwalić efekty.

Sorry ale chyba właśnie pakowanie się (nawet w czystą) amfę to inna bajka niż prawdziwe leczenie depresji jakie niesie ze sobą ketamina. To, że stosowana jest u osób z CHAD'em wskazuje, że to zaprawdę jest leczenie a nie szukanie "emocji".

Nie twierdzę, że u każdego to zadziała - na pewno nie, ale wg. mnie każdy chory powinien mieć możliwość skorzystania z tego leczenia. To tragiczne, że lek który jest na rynku od 50 lat, przebadany pod innymi względami raczej nie doczeka się choćby badań bezpieczeństwa w stosowaniu w depresji bo nie ma firmy która by to pokryła. Prawdziwą tragedią są dzisiejsze powiązania biznes farmaceutyczny - leki i to, że to prawie niemożliwe by lek który nie ma już patentu (mimo, że skuteczny) zainteresował jakąś firmę. Zrobią milion kopii leku, jego metabolitów czy klonów (co aktualnie się dzieje) ale czy będą one równie skuteczne? Nie wspominając o tym, że minie wiele lat nim te leki wejdą na rynek.

Patent nie musi dotyczyc samego leku ale tez formy jego podawania, z tego co wiem jest masa patentow na na przyklad donosowa ketamine w sprayu albo jakis jej izomer.
GHB jest naturalnei wystepujaca substancja a Xyrem kosztuje majatek mimo ze to to samo. Kwestia inwencji farmaceutow i prawnikow

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Psychopharm 22 maja 2015, 11:23
No dobrze, ale mówię o konkretnym przeznaczeniu leku: do leczenia depresji - to już niesie ze sobą masę kasy na badania jakie musi wywalić firma.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez wisnia80 22 maja 2015, 13:03
lunatic napisał(a):
wisnia80 napisał(a):Za to to czego bym najbardziej oczekiwał po tym leku, czyli tłumienie reakcji na stres, na razie tego nie widać.

i nie będzie widać

A ty co ***wa co wróżka?

Kurcze, ci depresyjni strasznie mi na nerwy od pewnego czasu działają.

przez lunatic 22 maja 2015, 20:52
Nie trzeba zadnej wrozki zeby to stwierdzic,wystarczy pobrac lek i zobaczyc jak dziala
A mnie irytuja fobicy,ktorzy chca isc na latwizne i faszeruja sie lekami zeby byc bardziej towarzyskim,jest duzo innych i zdrowszych sposobow

przez artur1978 23 maja 2015, 12:24
lunatic napisał(a):Nie trzeba zadnej wrozki zeby to stwierdzic,wystarczy pobrac lek i zobaczyc jak dziala
A mnie irytuja fobicy,ktorzy chca isc na latwizne i faszeruja sie lekami zeby byc bardziej towarzyskim,jest duzo innych i zdrowszych sposobow

Pamietam jak mialem hipomanie to czytalem sobie te wszystkie narzekania tutaj i miale mw sobie tyyyyle pogardy do tych wszystkich smiesznych ludzi, ktorzy musza brac leki zeby sie swietnie czuc.Ja akurat odstawilem wenle i obeicywalem sobie, ze juz nigdy nic nie bede brac.
Ale z czasem wahadelko mi sie wychylilo w druga strone i trzeba bylo zycie ratowac pigulami wiec lepiej zawsze meic troche pokory w ocenianiu innych :twisted:

przez lunatic 23 maja 2015, 12:45
ja oceniam lek a nie zachowanie innych, a jak ktos sie czepia ze go to denerwuje to czasem tez cos odpisze
no chyba ze ktos chce liczyc na efekt placebo i poczytac fajne opinie zyjąc dalej w naiwności hasłom reklamowym producenta ze lek mu zniweluje skutki stresu
to w takim razie polecam produkt o bardzo dobrych opiniach http://www.ceneo.pl/5762011#tab=reviews_scroll
i o wiele zdrowszy

przez Zbychu 1977 23 maja 2015, 16:54
Jesli wenla u mnie nie wypali a biorę ją dopiero 4 dzień od początku w dawce 450 mg po 6 tyg zmieniam ją na tianeptynę.Podejrzewam u siebie problemy w układzie opioidowym a tianeptyna ten układ reguluje.
Zbychu 1977

przez wisnia80 23 maja 2015, 21:29
Zbychu 1977 napisał(a):Jesli wenla u mnie nie wypali a biorę ją dopiero 4 dzień od początku w dawce 450 mg po 6 tyg zmieniam ją na tianeptynę.Podejrzewam u siebie problemy w układzie opioidowym a tianeptyna ten układ reguluje.

A lekarz co podejrzewa? :D

przez Psychopharm 24 maja 2015, 11:09
Na pewno zaburzenia ZOK.

przez kalikali1 24 maja 2015, 11:16
lunatic, Co ty gadasz chłopie ??? Wiesz wogóle co to jest silna fobia społeczna i na czym ona polega ??? Fobicy nie faszerują sie lekami żeby być bardziej towarzyskimi,chodzi głównie o zmniejszenie lęku przed sytuacjami społecznym typu rozmowa,ocena innych.
Jak znasz jakies inne sposoby i zdrowsze na FS to chętnie sie dowiem...
W żadne terapie nie wierze...

przez lunatic 24 maja 2015, 12:34
a skąd ty wiesz czy ktoś ma tu silną fobię, słabą fobię czy jej w ogóle nie ma a tylko jest nieśmiały i mało towarzyski

przez Zbychu 1977 24 maja 2015, 13:14
wisnia80 napisał(a):
Zbychu 1977 napisał(a):Jesli wenla u mnie nie wypali a biorę ją dopiero 4 dzień od początku w dawce 450 mg po 6 tyg zmieniam ją na tianeptynę.Podejrzewam u siebie problemy w układzie opioidowym a tianeptyna ten układ reguluje.

A lekarz co podejrzewa? :D

Żaden lekarz nie zna mnie tak dobrze jak ja sam.Lekarze zazwyczaj są sztampowi-depresja i lęki-SSRI ,nie biorą pod uwagę tego że problem może leżeć gdzie indziej.
Zbychu 1977

Sortuj wg