REBOKSETYNA (Edronax)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy reboksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
12
67%

Nie
3
17%

Zaszkodziła
3
17%

Liczba głosów : 18

REBOKSETYNA (Edronax)

przez Lu_80 20 sie 2006, 13:39
Witam wszystkich ponownie. Leczę się na depresję, nerwicę lękową i ... nieszczęsną derealizcję. Ostatnio otrzymałem lek o nazwie EDRONAX 4mg (Reboxetinum). Efekty są nawet nawetnie ukrywam lepsze niż po Fevarinie, Lexapro lub Petylylu. Mam pytanie. Czy ktoś stosował ten specyfik w leczeniu depresji połączonej z derealizacją i jakie były efekty. Chciałbym także poznać efekty uboczne jakie się u Was pojawiły i czy ustąpiły po jakimś czasie. U mnie są to m.in. zawroty i bóle głowy, nadmierna potliwość, realne sny....
Proszę o wszelkie spostrzeżenia na temat Edronaxu.
Pozdrawiam wszystkich "walczących":)
Lexapro /Escitalopram/ - 10 mg

przez Jędrek37 02 paź 2006, 10:53
Cześć Lu bardzo jestem ciekaw jak teraz czujesz się po Edronaxsie.Mnie lekarz przepisał to samo ale na razie nie biorę,bo w chwili obecnej nie mogę pozwolić sobie na pogorszenie samopoczucia.Brałem Seroxat(jeszcze w czasach kiedy dzięki mojej recepcie farmaceuta dowiedział się że taki lek istnieje)brałem również Efectin i w każdym przypadku zanim było lepiej, to najpierw było gorzej, bo moje objawy bardzo się nasilały na początku leczenia tymi specyfikami. W związku z tym bardzo chciałbym się dowiedzieć jak było u ciebie na początku leczenia Edronaxem i jak jest teraz o ile oczywiście dalej się tym leczysz.

Edronax

przez Lu_80 02 paź 2006, 17:47
Witam. Na poczatku bylo ciezko jak z kazdym psychotropem, zawroty glowy, potliwosc. Po 5-7 dniach zaczalem sie czuc dobrze. Latalem na zakupy, sprzatalem w mieszkaniu i.... po 2 dniach takiej aktywnosci zaliczyłem zjazd. Niestety on utrzymał sie do końca leczenia gdyz ten lek bralem 1 miesiąc. Na koncu brania bylem agresywny, nerwowy z byle powodu chciało mi sie wyc, łzy szły mi do oczu. Porazka. Jednak jak wiekszosc przyjaciól tego forum (mysle ze jestesmy wszyscy razem zjednoczeni w niejakim "bólu") powiem też: nie bierz tego wszystkiego do siebie- kazda osoba na dany lek reaguje inaczej. Musisz sprobowac. To dobry, silny lek. Moze okazac sie po miesiacu, ze jest to strzał w przysłowiową dzisiątkę. Nie poddawaj się. Musimy walczyć z tym z czym przyszło nam żyć, innej rady nie ma..... Pozdrawiam !!!
Lexapro /Escitalopram/ - 10 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Edronax

przez Aruns 23 mar 2007, 23:21
Dla mnie, w 16 roku zmagania się z depresją ten właśnie lek stał się wybawieniem.

przez weronika 18 maja 2007, 16:00
a na co dokładnie ci pomógl? tzn co przeważało u ciebie nie wiem lęki, podły nastrój, myśli samobójcze?

przez Aruns 18 maja 2007, 16:04
Silne obniżenie napędu psychoruchowego, poczucie wyczerpania i braku energii. Żadnych lęków, myśli samobójczych, ani większych problemów z obniżonym nastrojem. Lek zadziałał na tyle aktywizująco, że zacząłem wstawać sam z łóżka.

przez amosek 11 mar 2008, 22:19
ja zaczynam jutro brać ten lek, to trzeci z kolei, bardzo ciekawe jak zadziała i czy zadziała

Re: Edronax

przez Szeida 04 gru 2008, 03:24
Właśnie lekarka przepisała mi ten lek, zaczynam od jutra. Mam depresje w chorobie dwubiegunowej, biorę też lamitrin. Mam nadzieję, że ten lek się u mnie sprawdzi, szukałam informacji na jego temat, ale nie wiele jest w necie, tu też widzę kilka tylko wpisów... to będzie chociaż moja relacja z leczenia :smile:

przez Rena 07 kwi 2009, 08:33
Witam! Ja brałam ten lek 3 tygodnie i nie wytrzymałam, było coraz gorzej, słabłam z dnia na dzień, depresja totalna, nie chciało mi się jeść, myć ani pracować. Odstawiłam. Pozdrawiam.

przez isj 28 kwi 2009, 20:48
Edronax, czyli Reboksetyna, jest jedynym na rynku lekiem wychwytu zwrotnego noradrenaliny i nie powinien być stosowany jako lek pierwszego rzutu w depresji, ponieważ ma ścisłą specjalizację funkcjonalną. Reboksetynę stosuje się dopiero wtedy, gdy zawiodą SSRI, choć jeżeli to układ noradrenargiczny zawinił lek pomoże od razu... Reboksetyna jest słabsza od wenlafaksyny, która także oddziałuje na receptor NRA. W związku z czym jeśli już dostaliście Edronax, to w miarę szybko radzę go podmienić na Effectin, Velafax czy Alventę - szerszy zakres oddziaływania i na poprawę zaczekacie krócej.
Samouczek neurologiczno-lekowy, ostatnia aktualizacja: 12.07.2009. Temat: SSRI-wstęp. Serdecznie zapraszam do lektury. Następna prezentacja: sertralina.

Yoyo, bring the condoms, I'm in room 203 50 Cent
isj

przez basior 26 lip 2009, 19:45
Działanie: Pochodna morfoliny, silny, wybiórczy inhibitor wychwytu zwrotnego noradrenaliny wykazujący działanie przeciwdepresyjne. W niewielkim stopniu wpływa na zwrotny wychwyt serotoniny, nie wpływa na wychwyt dopaminy. Nie ma znaczącego powinowactwa do receptorów adrenergicznych oraz muskarynowych. Działanie leku pojawia się po ok. 10-20 dniach stosowania. Dostępność biologiczna wynosi co najmniej 60% (pokarm nie wpływa na jej wartość), tmax - 2 h. Reboksetyna przenika do płynów ustrojowych, w 97% wiąże się z białkami osocza u osób młodych, a w 92% - u starszych. Metabolizm zachodzi w wątrobie z udziałem cytochromu P-450 (prawdopodobnie CYP3A4) na drodze O-dealkilacji, hydroksylacji i utleniania. t1/2 wynosi 13 h. Wydalanie następuje z moczem (78% dawki) i kałem, głównie w postaci metabolitów. U osób w podeszłym wieku lub z niewydolnością nerek albo wątroby t1/2 ulega 2-3-krotnemu wydłużeniu.
basior

przez isj 26 lip 2009, 21:38
Basior, to jest wklejony potok informacji i nic poza tym. Normalny użytkownik się w tym nie zorientuje.

Od siebie dodam, że reboksetyna obok paroksetyny jest najsilniejszym blokerem kanałów przekaźnictwa neuronalnego. Jest mocniejsza zarówno od SNRI, jak i NaSSA.
Samouczek neurologiczno-lekowy, ostatnia aktualizacja: 12.07.2009. Temat: SSRI-wstęp. Serdecznie zapraszam do lektury. Następna prezentacja: sertralina.

Yoyo, bring the condoms, I'm in room 203 50 Cent
isj

przez beheaded 30 kwi 2010, 10:46
Jesli ktos z Was bierze ten lek prosze o podzielenie sie swoimi odczuciami co do jego skutecznosci,działania itp.
Z góry dziękuje

przez Wujek_Dobra_Rada 02 gru 2010, 16:00
Ile kosztuje ten wynalazek? Wiki mówi, że rzadko stosowany u nas ze względu na wysoką cenę. Tak z ciekawości tylko pytam :)
Wujek_Dobra_Rada

Sortuj wg