HALOPERIDOL(Haloperidol,Decaldol,Peridol,Buteridol,Halidol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy haloperidol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
4
24%

Nie
4
24%

Zaszkodził
9
53%

Liczba głosów : 17

przez Aranjani 17 lip 2012, 14:31
Tez mi sie tak wydaje. Niby mozna wyjsc na wlasne zadanie, ale jesli lekarz stwierdzi ze właśnie jest niebiezpieczny dla siebie czy kogos innego moze go zatrzymac. A Ci lekarze tam... ech szkoda gadac
Ale przeciez on nikomu nie groził. Teoretycznie sam sie zgłosil. Przeciez jest dorosłym człowiekiem.
Aranjani

przez czarnobiała mery 17 lip 2012, 14:34
Aranjani, odwiedzaj go, bądź przy nim, ale ja bym się też starała albo wyjść na własne żądanie, albo porozmawiać z lekarzami o zmianie leku.

przez Lord Kapucyn 17 lip 2012, 14:39
Zgodnie z Kartą Praw Pacjenta, pacjent ma prawo:
- wyrażenia zgody albo odmowy na udzielenie mu określonych świadczeń zdrowotnych, po uzyskaniu odpowiedniej informacji
- wyrażenia zgody albo odmowy na umieszczenie go w tym zakładzie opieki zdrowotnej
- wypisania z zakładu opieki zdrowotnej na własne żądanie i uzyskania od lekarza informacji o możliwych następstwach zaprzestania leczenia w tym zakładzie
- wyrażenia zgody lub odmowy na przyjęcie do szpitala psychiatrycznego, z wyłączeniem sytuacji, gdy przepisy ustawy dopuszczają przyjęcie do szpitala psychiatrycznego bez zgody pacjenta
- cofnięcia uprzednio wyrażonej zgody na przyjęcie do szpitala psychiatrycznego
- wypisania ze szpitala psychiatrycznego, jeżeli przebywa w nim bez wyrażenia przez siebie zgody, jeżeli ustały przyczyny jego przyjęcia i pobytu w szpitalu psychiatrycznym bez takiej zgody
- złożenia, w dowolnej formie, wniosku o nakazanie wypisania go ze szpitala psychiatrycznego
- wystąpienia do sądu opiekuńczego o nakazanie wypisania ze szpitala psychiatrycznego, po uzyskaniu odmowy wypisania ze szpitala na wniosek

Procedura jest taka, że on ma prawo złożyć pisemny albo ustny wniosek o wypisanie na własne żądanie, jednak o tym czy zostanie wypisany zadecyduje jego lekarz prowadzący albo/i ordynator oddziału. Wniosek może być rozpatrzony na "tak" albo na "nie". Jeśli spotka się z odmową to szpital w takiej sytuacji musi skierować wniosek do sądu opiekuńczego o zatrzymanie go w szpitalu bez jego zgody. Wtedy sąd opiekuńczy decyduje czy zatrzymać pacjenta w szpitalu pod przymusem czy go wypisać.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Aranjani 17 lip 2012, 14:48
nazywam się niewarto jestem przy nim i on o tym wie. Ostatnim razem jak tam był byłam codziennie... przed albo po pracy w zaleznosci od grafiku. Teraz tez jestem. Jutro tez tam jade (teraz mam troszke "lepiej" bo nie mam pracy).
Tylko nie wiem co dalej robic, jak najlepiej postapic.

Mad_Scientist troche podbudowałam sie a trochę wręcz przeciwnie. A jesli złozy taki wniosek, ordynator się nie zgodzi to od razu muszą skierowac to do sądu? Chodzi o to zeby nie narobił sobie problemów.

Kurcze przeciez to dorosły człowiek... a szpital i cala ta hospitalizacja pozostawia wiele do życzenia
Aranjani

przez Lord Kapucyn 17 lip 2012, 14:49
Jeśli złoży wniosek o wypis na żądanie, a lekarz prowadzący/ordynator mu odmówi wypisu to szpital musi skierować sprawę do sądu opiekuńczego o zatrzymanie go bez jego zgody, bo w przeciwnym razie przetrzymywali by go bezprawnie. Takie są przepisy. On z kolei jeśli spotka się w szpitalu z odmową, też może skierować wniosek do sądu opiekuńczego o wypisanie go. Jeżeli sąd opiekuńczy zadecyduje, że może opuścić szpital to i tak będzie mógł wyjść dopiero po 30 dniach od uprawomocnienia się wyroku.

Moderator/ R2 - D2

przez Aranjani 17 lip 2012, 14:55
Mad_Scientist napisał(a):Jeśli złoży wniosek o wypis na żądanie, a lekarz prowadzący/ordynator mu odmówi wypisu to szpital musi skierować sprawę do sądu opiekuńczego o zatrzymanie go bez jego zgody, bo w przeciwnym razie przetrzymywali by go bezprawnie. Takie są przepisy. On z kolei jeśli spotka się w szpitalu z odmową, też może skierować wniosek do sądu opiekuńczego o wypisanie go. Jeżeli sąd opiekuńczy zadecyduje, że może opuścić szpital to i tak będzie mógł wyjść dopiero po 30 dniach od uprawomocnienia się wyroku.

kurcze... to juz sama nie wiem. A gdyby najpierw pogadał z jakimś lekarzem, może nawet razem bysmy porozmawiali. Wiem ze jest tam tez lekarz, który kiedys się nim zajmował i z tego co on mi mówił to na prawdę wspaniały lekarz. Doradźcie bo jestem w totalnej kropce. A wiem, że tam wcale mu nie pomogą.
Ostatnio edytowano 17 lip 2012, 14:55 przez Aranjani, łącznie edytowano 1 raz
Aranjani

przez czarnobiała mery 17 lip 2012, 14:55
Aranjani, jak chciałam się wypisać na żądanie, to też mi tłumaczono, że skierują sprawę do sądu. I wiązało by się to z tym, że podczas całej tej sprawy w sądzie, która nie wiadomo ile może się ciągnąć, ja byłabym i tak w szpitalu. Więc po prostu najlepiej wybadać sytuacje i zapytać lekarza, czy może wyjść na żądanie, jeśli się nie zgodzi, to ja bym już do żadnych sądów nie szła, bo to może się wszystko jeszcze dłużej ciągnąć niż sam pobyt. Bardzo dobrze, że jesteś przy Twoim chłopaku, że go odwiedzasz tak często, to bardzo pomaga, trzymaj się.

przez Lord Kapucyn 17 lip 2012, 14:57
Ja bym dał na wstrzymanie- niech posiedzi tam rutynowo 2-4 tygodnie i później delikatnie zagada z lekarzem prowadzącym o możliwości wypisu. Po takim czasie powinno sami go wypisać.

Moderator/ R2 - D2

przez czarnobiała mery 17 lip 2012, 14:58
Najlepiej poproście o rozmowę, idź z nim na tę rozmowę, powiedz lekarzowi, że będziesz się nim opiekowała, mam nadzieję, że się uda. A z sądami nie ma co walczyć, bo w ten sposób nie wygrasz raczej.

przez Aranjani 17 lip 2012, 14:58
nazywam się niewarto napisał(a):Aranjani, jak chciałam się wypisać na żądanie, to też mi tłumaczono, że skierują sprawę do sądu. I wiązało by się to z tym, że podczas całej tej sprawy w sądzie, która nie wiadomo ile może się ciągnąć, ja byłabym i tak w szpitalu. Więc po prostu najlepiej wybadać sytuacje i zapytać lekarza, czy może wyjść na żądanie, jeśli się nie zgodzi, to ja bym już do żadnych sądów nie szła, bo to może się wszystko jeszcze dłużej ciągnąć niż sam pobyt. Bardzo dobrze, że jesteś przy Twoim chłopaku, że go odwiedzasz tak często, to bardzo pomaga, trzymaj się.

kurcze. To reczywiscie powiem mu żeby pogadał najpierw z lekarzem. Ja nie jestem lekarzem ale wiem, że na pewno czułby się lepiej, tu w domu z nami niz tam. Poza tym tak jak pisałam... tam go tylko faszerują lekami.
Dziekuje za słowa otuchy. Bo ja sama sobie ze sobą juz nie radze.

-- 17 lip 2012, 15:01 --

Mad_Scientist on jest tam dopiero 3 dni... nie wiem jak on to wszystko wytrzyma. Kurcze... jestem załamana.

nazywam się niewarto wiem ze z sądami nie ma co się bawic. Chyba rzeczywiscie zostala tylko rozmowa z lekarzem.
Aranjani

przez Aranjani 17 lip 2012, 15:02
czyli najlepiej czekac...
ale tak jak napisałam wyzej... rozmowa z lekarzem chyba nie zaszkodzi
Aranjani

przez Lord Kapucyn 17 lip 2012, 15:04
Porozmawiajcie z lekarzem prowadzącym o możliwości wypisu.

Moderator/ R2 - D2

przez czarnobiała mery 17 lip 2012, 15:04
Aranjani, trzymam kciuki za tę rozmowę, postaraj się też na niej być, tak żeby było widać, że Twój chłopak ma w kimś wsparcie, to może dużo pomóc.

przez Aranjani 17 lip 2012, 15:06
Mad_Scientist napisał(a):Porozmawiajcie z lekarzem prowadzącym o możliwości wypisu.

tak zrobimy. Jutro tam bede to może sie uda.
jak weszłam teraz na stronę tego oddziału... smiech na sali, świetnie sie reklamują http://babinski.pl/jednostki/oddzialy-s ... dgorze-4-b

nazywam się niewarto dziekuje :) nawet nie wiecie ile dla mnie znaczy takie wsparcie z Waszej strony.
Aranjani

Sortuj wg