MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez Psychopharm 07 wrz 2015, 10:55
Nie no z tego co czytałem u większości zaczyna działać szybko, na pewno do 4 tygodni. To jest dość droga sprawa, bo miesięczny koszt z przesyłką to około 200 zł. Chcę zrobić jeszcze badanie na mutację genu MTHFR (jeśli koszt badania będzie do zaakceptowania) - wtedy będę miał większe rozeznanie w sensowności zastosowania folianu (który i tak sprawdzę bo nawet jeśli nie ma mutacji to wykazuje działanie).
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Grabarz666 07 wrz 2015, 11:12
Rozumiem.

A co jeśli żadna z kombinacji leków nie da Ci poprawy, której oczekujesz?

Jeszcze odnośnie mirtazapiny, rano nie mam żadnej "zmuły", wręcz przeciwnie czuję dużo energii i mam motywację do pracy.

przez Psychopharm 07 wrz 2015, 11:15
Wtedy odstawię wszelkie leki lub zostanę na samej paroksetynie, która w miarę dobrze radziła sobie z moim ocd, zwiększała moją wytrzymałość psychiczną i fizyczną oraz leczyła pewne lęki. Będę musiał zdecydować czy lepiej mi na tym leku czy lepiej nie brać nic.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Grabarz666 07 wrz 2015, 11:24
Paroksetyna to kastracja ja u trynkiewicza ;)

Może spróbuj coś "innego", np. moklobemid w kombinacjach, wiotrioksetynę lub coś z TPLD (np. klomipramina) albo... stymulanty xD

-- 07 wrz 2015, 11:41 --

Lub wilazodon.
Grabarz Rocket Fuel:
Fluwoksamina 50 mg (1-0-0)
Mirtazapina 30 mg (0-0-½)
Pregabalina 150 mg (0-0-1)

http://naukowy.eu/

"Głupota jest sprawą prywatną, lecz jej skutki są społeczne." - autor nieznany

przez Psychopharm 07 wrz 2015, 11:57
Wortioksetynę próbowałem, klomipraminy nie chcę bo mam po niej spore spadki ciśnienia (bardzo silna blokada alfa-1) przy zmianie pozycji, wilazodon jest u nas niedostępny. Moklobemid może spróbuję bo nigdy go nie brałem, z TLPD rozważam amitryptylinę.

Co do libido to jak już pisałem - "wisi" mi to :mrgreen:

Jednak liczę, że coś z tego co mam zamiar spróbować ruszy - być może SNRI+folian, lub połączenie SNRI z buspironem. Może też SNRI z mirtazapiną zadziała lepiej niż z SSRI. Przestałem się też "bać" olanzapiny czy litu - jakby miało pomóc to czemu nie.

przez Grabarz666 07 wrz 2015, 12:40
W kwestii libido, to muszę nadmienić, że SSRI kastrowały mnie bardziej niż chlorprotyksen (blokada D2). W związku z tym, nie wróciłbym do żadnego z tych leków , włączając w to lit. Póki nie mam potomstwa, to nie chciałbym pozbawiać się możliwości jego posiadania :)

Czekam więc na "reckę" kalifornijskiego paliwa rakietowego :)
Grabarz Rocket Fuel:

przez Stefanos 07 wrz 2015, 18:11
Grabarz666, bardzo Ci zazdroszczę takiej reakcji na 30mg mirty. Ja biorę 45mg i tylko częściowo wyeliminowała u mnie objawy depresji. W zasadzie to biorę jeszcze do tego Wellbutrin 300mg i od 2 tygodni Anafranil (2x10mg) na lęki. Pierwszym lekiem, który dostałem była właśnie mirtazapina. Nastrój poprawia, apetyt też, niepokój zlikwidowała, dobrze się po niej śpi. Tyle z objawów, które wyeliminowała. Pozostała anhedonia, brak motywacji, utrata zainteresowań i lęki/nerwy/obawy przed wykonywaniem różnych czynności (nie wiem, czy ten Anafranil działa). Rozpocząłem terapię, może to pomoże.

przez Grabarz666 07 wrz 2015, 18:35
Stefanos, jak długo bierzesz te leki (mirtazapina i bupropion)?

przez Stefanos 08 wrz 2015, 14:33
Grabarz666, mirtę biorę od końca marca, wellbutrin chyba od początku czerwca. Najpierw przez ponad miesiąc brałem 150mg, potem doszedłem do 300mg. Mirtor na początku brałem 30mg, po pewnym czasie lekarz mi podniósł do 45mg.

przez Grabarz666 08 wrz 2015, 15:21
To dość długo, efekt przeciwdepresyjny już wystąpił, szkoda tylko, że nie idzie on w parze z poprawieniem nastoju i zmniejszeniem lęku.
Napisać mogę tylko, dwa tygodnie w przypadku TPLD to nie jest długo, a dawka 20 mg klomipraminy na dzień jest dawką bardzo niską, zwykle stosowane dawki przeciwdepresyjne to 150-300 mg, może warto iść tym tropem i zasugerować to lekarzowi, skoro nie ma poprawy po mirtazapinie i bupropionie.

przez Stefanos 08 wrz 2015, 17:25
Powtórzę raz jeszcze - nastrój poprawia, apetyt też, niepokój zlikwidowała, dobrze się po niej śpi. Tyle z objawów, które wyeliminowała. Pozostała anhedonia, brak motywacji, utrata zainteresowań i lęki/nerwy/obawy przed wykonywaniem różnych czynności (nie wiem, czy ten Anafranil działa). Tak więc części objawów już nie ma. Niemal z dnia na dzień mirtazapina wyeliminowała niepokój, który był bardzo dokuczliwy i nie pozwalał spać. Ze snem też sobie poradziła od razu. Lekarz stwierdził, że pod kątem depresji leki mam obstawione, czyli mirta plus bupropion, a Anafranil przepisał mi na lęki. Powiedział, że małe dawki działają przeciwlękowo. Ufam mojemu lekarzowi, bo podobno to fachowiec. Komuś trzeba zaufać, ja psychiatrą nie jestem.

Zapomniałem jeszcze dodać, że miałem krótki epizod z wenlafaksyną. Lekarz próbował mi zmienić mirtę na wenlafaksynę, ale przez 4 dni się cholernie męczyłem i za zgodą lekarza powróciłem do sprawdzonego Mirtoru. Nie twierdzę, że dla mnie mirtazapina + bupropion to idealna mieszanka, bo część objawów mam nadal, ale na pewno dzięki tym lekom jestem w stanie jakoś funkcjonować, żyć, pracować, czerpać częściową przyjemność z różnych rzeczy. Na pewno do pełni zdrowia wiele brakuje, ale pozostaje pytanie, czy dalej kombinować i sprawdzać kolejne leki w nadziei, że postawią mnie w stu procentach na nogi, czy pozostać przy tym, stabilnym na razie stanie.

przez Grabarz666 10 wrz 2015, 16:38
Psychopharm, pozwól, że zapytam, czy były przypadki zaburzeń psychicznych w twojej rodzinie?

przez Psychopharm 10 wrz 2015, 16:40
Ojciec cierpiał w wieku około 40 lat na depresję i tyle jeśli chodzi o rodzinę.

przez Grabarz666 10 wrz 2015, 17:08
Ja mam predyspozycje "rodzinne", aczkolwiek w moim przypadku epizod był typowo reaktywny.

Póki co bardzo ciesze się, że obecny lek mi pomaga. Szkoda tylko, że nie próbowałem zmieniać leków na własną rękę, i to dużo wcześniej, a tak przechodziłem procedurę leczenia psychiatrycznego, gdzie, niemalże bezwzględnie od typu zaburzeń (pomijam schizoidalne), dostaje się SSRI...
Grabarz Rocket Fuel:

Sortuj wg