MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez Psychopharm 01 lip 2015, 19:57
Coś drogo, na doz masz za 28 zł (import równoległy).
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez artur1978 01 lip 2015, 22:19
Psychopharm napisał(a):Coś drogo, na doz masz za 28 zł (import równoległy).

To jedno opakowanie, poza tym z przesylka by wyszlo nawet drozej

przez Psychopharm 02 lip 2015, 15:37
Nie płacisz za przesyłkę gdy masz aptekę DOZ (u mnie w mieście jest ponad 5).
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Grabarz666 02 lip 2015, 17:26
Na doz.pl masz promocję :)

http://www.doz.pl/apteka/p63839-Mirtaza ... nej_30_szt.

Mirtazapine Bluefish 30 mg 30 tabl. za 16.59 zł.
Grabarz Rocket Fuel:
Fluwoksamina 50 mg (1-0-0)
Mirtazapina 30 mg (0-0-½)
Pregabalina 150 mg (0-0-1)

http://naukowy.eu/

"Głupota jest sprawą prywatną, lecz jej skutki są społeczne." - autor nieznany

przez artur1978 03 lip 2015, 16:15
Kiedys sie miko ze mna klocil ze antagonista i odwrotny agonista 5ht2c bedzie dzialal tak smao a tu dowod ze jest inaczej :D

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19702657

przez Psychopharm 03 lip 2015, 18:05
Nie kłóciłem się nigdy z Tobą o to bo wiem od dawna, że odwrotny agonista działa inaczej niż antagonista :>

Apropo to w tym badaniu wykazali, że antagonista nie zablokuje działania agonisty, więc trochę kiszka.

-- 03 lip 2015, 18:58 --

Poza tym, odwrotni agoniści to jedyne co aktualnie mamy. Nad ago spuśćmy zasłonę milczenia...

-- 04 lip 2015, 10:03 --

A no i jeszcze czy lek skutecznie blokuje aktywność receptora 5-HT2c idzie łatwo wyczaić - wzrasta apetyt - to mamy na mircie, amitryptylinie, olanzapinie - wszystkie te leki to odwrotni agoniści 5-HT2c. Ago słabo blokuje 5-HT2c to i nie zwiększa apetytu. SSRI początkowo mają działanie anorektyczne (agonizm 5-HT2c) a z czasem gdy następuje downregulacja apetyt wraca do normy albo rośnie ponad normę (efekt najsilniej widoczny po 6 miesiącach brania leku). Apetyt to też ciekawy wskaźnik jak i czy postępuje downregulacja receptorów 5-HT2c pod wpływem SSRI (czyli agonisty) - uważam że nie u każdego i nie zawsze ona nastąpi, lub poziom downregulacji będzie się znacznie różnił między osobami - stąd też różne działania leku.

Wzrost dopaminy w NAC raczej nie warunkuje działania przeciwdepresyjnego bo nie każdy lek przeciwdepresyjny to powoduje (a jeśli to byłby wyznacznik to królowałby zawsze wellbutrin).

-- 04 lip 2015, 10:05 --

PS. A wśród SSRI królowałaby sertralina bo tylko ona zwiększa dopaminę w NAC (to dobry lek ale wielu osobom pomagają też inne leki z grupy SSRI).

przez Grabarz666 04 lip 2015, 13:08
Psychopharm napisał(a):A no i jeszcze czy lek skutecznie blokuje aktywność receptora 5-HT2c idzie łatwo wyczaić - wzrasta apetyt - to mamy na mircie, amitryptylinie, olanzapinie - wszystkie te leki to odwrotni agoniści 5-HT2c. Ago słabo blokuje 5-HT2c to i nie zwiększa apetytu. SSRI początkowo mają działanie anorektyczne (agonizm 5-HT2c) a z czasem gdy następuje downregulacja apetyt wraca do normy albo rośnie ponad normę (efekt najsilniej widoczny po 6 miesiącach brania leku). Apetyt to też ciekawy wskaźnik jak i czy postępuje downregulacja receptorów 5-HT2c pod wpływem SSRI (czyli agonisty) - uważam że nie u każdego i nie zawsze ona nastąpi, lub poziom downregulacji będzie się znacznie różnił między osobami - stąd też różne działania leku.

W moim przypadku apetyt wzrósł najbardziej na chloprotyksenie, bardziej niż na mianserynie czy mirtazapinie (o dziwo). 5-TH2 Ki = 9.4 nM, tylko nie wiem czy 2A czy 2C, jeśli masz takie info, to będę wdzięczny.

A jeśli wiesz jakie jakie jest Ki dla 5-HT2C dla doksepiny to już w ogóle;)

przez Psychopharm 04 lip 2015, 13:55
Nie wiem ile blokuje 5-HT2c, ale przy neuroleptykach blokada D2 też wpływa na apetyt.

Ki dla doksepiny to 8.8 nm (ale to dla szczura więc nie wiem jak u ludzi).

przez artur1978 05 lip 2015, 22:11
NA mnie ago dziala i nie bylo apetytu i po mircie tez mi apetyt nie rosnie zbytnio wiec troche slaby i wydumany ten twoj wskaznik.
Poprawia sie PRZYJEMNOSC z jedzenia to fakt ale nie apetyt, za apetyt odpowiada dzialanie antyhistaminowe u czesci pacjentow ale nie u wszystkich

Mowie o 5ht2c w kontekscie anhedonii a nie dzialania przeciwdepresyjnego, bo jedno z drugim nie zawsze jest powiazane.

przez Grabarz666 05 lip 2015, 22:38
artur1978 napisał(a):NA mnie ago dziala i nie bylo apetytu i po mircie tez mi apetyt nie rosnie zbytnio wiec troche slaby i wydumany ten twoj wskaznik.
Poprawia sie PRZYJEMNOSC z jedzenia to fakt ale nie apetyt, za apetyt odpowiada dzialanie antyhistaminowe u czesci pacjentow ale nie u wszystkich

Widzę, że tworzysz nową psychiatrię.

przez artur1978 05 lip 2015, 22:43
Grabarz666 napisał(a):
artur1978 napisał(a):NA mnie ago dziala i nie bylo apetytu i po mircie tez mi apetyt nie rosnie zbytnio wiec troche slaby i wydumany ten twoj wskaznik.

Napisalem o swoich odczuciach wiec odbij z takim komentarzem, bo taki z ciebie autorytet jak z koziej dupy trąba.
To ze wkleiles kilka badan z ktorych malo co rozumiesz nie daje ci prawa do uzywania protekcjonalnego tonu.
Na przyklad ta metaanaliza porownujaca mirte do innych lekow ma powazny blad polegajacy na tym ze w wielu wskaznikach depresji apetyt i sen sa podstawowymi kryteriami przez co lek ktory poprawia sen i zamula oraz powoduje tycie da sztuczna poprawe na skali.

przez Grabarz666 05 lip 2015, 23:11
artur1978 napisał(a):
Grabarz666 napisał(a):

Napisalem o swoich odczuciach wiec odbij z takim komentarzem, bo taki z ciebie autorytet jak z koziej dupy trąba.
To ze wkleiles kilka badan z ktorych malo co rozumiesz nie daje ci prawa do uzywania protekcjonalnego tonu.
Na przyklad ta metaanaliza porownujaca mirte do innych lekow ma powazny blad polegajacy na tym ze w wielu wskaznikach depresji apetyt i sen sa podstawowymi kryteriami przez co lek ktory poprawia sen i zamula oraz powoduje tycie da sztuczna poprawe na skali.

Myślę, że w omnibusa możesz bawić się na hyperrealu, tam jest odpowiedni poziom do twojego pisania.

Może sam popełnij metaanalizę, która będzie "obiektywna" (będziesz jej jedynym ochotnikiem :twisted: ).

Będę używał takiego tonu jaki mi się podoba, póki zachowuję kulturę.

Autorytetem możesz być sam dla siebie, dla nikogo innego... skoro leczysz się sam...

przez Psychopharm 06 lip 2015, 08:37
artur1978 nie no wydumany wskaźnik? Dobre sobie, skoro większość leków blokujących 5-HT2c zwiększa apetyt (a czyste leki przeciwhistaminowe już nie bardzo - casus hydroksyzyny która jest tylko blokerem 5-HT2a) - olanzapina, mirtazapina, amitryptylina, a agonista 5-HT2c został niedawno dopuszczony jako lek na otyłość i zyskuje coraz większą popularność (Lorkaseryna - Belviq). To że u Ciebie nie zwiększa apetytu jest tylko i wyłącznie wyjątkiem bo większości jednak zwiększa - ten lek słynie z tego, że zwiększa apetyt.

To, że działa na Ciebie ago niczego nie wyklucza ani nie potwierdza, bo np. mechanizmem działania mirtazapiny nie jest blokada 5-HT2c (a przynajmniej nie głównym) ale blokada alfa-2, ew. połączenie blokady alfa-2 z blokadą 5-HT2a/c i 5-HT3. Poza tym ago to też agonista rec. melatoniny co wg twórców leku ma znaczenie bo dopiero połączenie blokady 5-HT2c z agonizmem melatoniny dało spory wzrost BDNF'u.

Grabarz666 apropo apetytu i mirty to jeśli nie rośnie to mechanizmem może być blokada alfa-2 i wzrost noradrenaliny która działa na zmniejszenie apetytu - sam to zauważyłem na wyższej dawce mirty gdzie podejrzewa się, że działanie noradrenalinowe jest mocniejsze - apetyt jest mniejszy niż na 45 mg (chociaż zobaczymy z czasem).

przez Grabarz666 06 lip 2015, 12:32
Psychopharm napisał(a):apropo apetytu i mirty to jeśli nie rośnie to mechanizmem może być blokada alfa-2 i wzrost noradrenaliny która działa na zmniejszenie apetytu - sam to zauważyłem na wyższej dawce mirty gdzie podejrzewa się, że działanie noradrenalinowe jest mocniejsze - apetyt jest mniejszy niż na 45 mg (chociaż zobaczymy z czasem).

Na mircie wzrósł mi apetyt i waga, ale nie bardziej niż na chlorprotyksenie, brałem dawkę maksymalną 30 mg, tak więc efekt blokady alfa-2 nie był aż tak duży jak na dawkach > 45 mg.

-- 06 lip 2015, 12:44 --

Dodałbym jeszcze cyproheptadynę i chlorprotyksen:)
Grabarz Rocket Fuel:
Fluwoksamina 50 mg (1-0-0)
Mirtazapina 30 mg (0-0-½)
Pregabalina 150 mg (0-0-1)

http://naukowy.eu/

"Głupota jest sprawą prywatną, lecz jej skutki są społeczne." - autor nieznany

Sortuj wg