MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez benzowiec84 19 sty 2015, 22:04
lunatic, a teraz bierzesz paro albo jakieś inne SSRI ,leki?
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez lunatic 19 sty 2015, 22:08
w ciągu ostatnich 2 miesięcy próbowałem 2 razy wejść na paro i sie nie udało, w międzyczasie probowalem Coaxil i amisulpryd, teraz biore ten amisulpryd, jakims cudem mi wycisza te lęki ale on nie jest do długoterminowego brania, poza tym tez ma potencjalny wpływ na serce ale juz nic innego mi nie zostało, nie moge codziennie łykać benzo

-- 19 sty 2015, 21:11 --

jedyne wyjście jakie widze to wejść na jakiś lek biorąc ten amisulpryd, on dziala na nerwice/depresje od razu i częściowo eliminuje nasilenie początkowego lęku po ssri, ale nie wiem czy tak mozna, lekarza mam dopiero za dwa tgodnie

przez benzowiec84 19 sty 2015, 22:14
lunatic napisał(a):w ciągu ostatnich 2 miesięcy próbowałem 2 razy wejść na paro i sie nie udało, w międzyczasie probowalem Coaxil i amisulpryd, teraz biore ten amisulpryd, jakims cudem mi wycisza te lęki ale on nie jest do długoterminowego brania, poza tym tez ma potencjalny wpływ na serce ale juz nic innego mi nie zostało, nie moge codziennie łykać benzo

możesz , benzo można brać rok śmiało , w ogolę dla mnie to ściema totalna z tym SSRi brać latami a benzo tydzien,2 . Co to ma znaczyć , Odstaw SSRi po 6 latach a odstaw benzo po roku . Po SSRI jak będe rzucał, idę żeby mnie zamknęli do izolatki z gumowymi ścianami i w kaftan bo nie wytrzymam tego zaniżenia serotoniny,pewnie zwariuje i wyrwę sobie włosy,to dopiero uzależnia. . Benzo Rzuciłem sam stopniowo i było git , po roku brania leczniczo klonazepamu :)

Jak ma się ciężki okres to możesz brać benzo ,puki lek się nie załaduję . Jak się lek załaduję to będziesz miał siłę i moc by odstawić benzo . Benzo wyeleminowane , nowy lek załadowany.

Ja podchodzę inaczej do sprawy psychiatrii , Dla mnie benzo są bardziej bezpieczniejsze niż Leki SSRI. ale to tylko moje zdanie :)
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 19 sty 2015, 22:18
benzowiec84,
ja już byłem raz od nich uzależniony ,skończyło się na oddziale, ale może dlatego ze nie brałem ich do ssri tylko jako lagodzenie lęku po Wellbutrinie, Wellbutrin na lęk nie działał więc działanie przeciwlękowe opierało się tylko na benzo

przez benzowiec84 19 sty 2015, 22:21
lunatic napisał(a):benzowiec84,
ja już byłem raz od nich uzależniony ,skończyło się na oddziale, ale może dlatego ze nie brałem ich do ssri tylko jako lagodzenie lęku po Wellbutrinie, Wellbutrin na lęk nie działał więc działanie przeciwlękowe opierało się tylko na benzo

No zależy ,ja mam wprawę w radzeniu sobie z objawami odstawki od benzo , bo rzuciłem alko , miałem delirium i rok żyłem w strachu , benzo dla mnie to pikuś, można też ratować się baclofenem gaba-b. No i próbowałem rzucić SSRI , nie dałem rady , benzo rzuciłem a byłem uzależniony 3 razy , afobam,lorafen,klonazepam :) Mniej szkód na mózgu .

-- 19 sty 2015, 21:22 --

także wszystko porównywując benzo dla mnie to mało szkodliwa substancja.

-- 19 sty 2015, 21:24 --

lunatic, Jak by w benzo została taka kasa wpompowana co w SSRI ,albo większa , to teraz byśmy mówili o SSRI że uzależnia , a benzodiazepinami leczyli byśmy fobie społeczną i mówilibysmy że po 6 miesiącach brania benzo ,jak fobia zniknie , To przy odstawce stan się utrzyma , Ta sama ściema co z SSRI :)
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez lunatic 19 sty 2015, 22:28
a Ty długo bierzesz SSRI?

przez benzowiec84 19 sty 2015, 22:30
6 lat , a najlepsze że , mój stan nie kwalifikował się do brania SSRI , i mam gorszą depresje niż jak zaczynałem brać , dlatego tak krytykuję SSRI i psychiatrów co wypisują wolną ręką SSRI na każde przygnębienie. błąd że zacząłem brać SSRI.( Psychotropy 8 lat,SSRI 6 .)
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez lunatic 19 sty 2015, 22:32
moj tez sie nie kwalifikował a od razu dostałem paro

przez benzowiec84 19 sty 2015, 22:33
ja też odrazu Paro! właśnie o tym mówie, od razu najsilniejsza kosa . mózg zrył paro. teraz ciężko to naprawić . trzeba brać inne leki i kombinować by to naprawić .

-- 19 sty 2015, 21:34 --

Fakt że paro pomogło na 3 lata , czułem się lepiej , by potem zjechać w doł i coraz niżej niż zanim zacząłem brać.

-- 19 sty 2015, 21:35 --

dlatego mówie krotka perspektywa brania leków SSRI jest okej , w dłuższej szkodzą.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez lunatic 19 sty 2015, 22:38
no ale co zrobić jak odstawiasz ssri a wszystko wraca? jak do niego nie wrócić

przez benzowiec84 19 sty 2015, 22:39
i założe się że dużo jest takich osób ,których stan nie kwalifikował się żeby brać SSRI , a SSRI zniszczyły im w miarę zdrowy mózg .
Nie mówię tu o ludziach w poważnej depresji , bo dla nich trza odrazu dać SSRI , tu nie ma wątpliwości i na lekach jakąś funkcjonują. Mówię tutaj o takich mózgach które by sobię poradziły jakoś bez leków.

-- 19 sty 2015, 21:40 --

lunatic napisał(a):no ale co zrobić jak odstawiasz ssri a wszystko wraca? jak do niego nie wrócić

No właśnie. To uzależnienie. Jesteśmy wiecznymi pacjentami .

-- 19 sty 2015, 21:41 --

Bezustanna sypiąca się skarbonka dla firm farmaceutycznych .:)

-- 19 sty 2015, 21:42 --

lunatic napisał(a):no ale co zrobić jak odstawiasz ssri a wszystko wraca? jak do niego nie wrócić

I ten stan nie wraca , dlatego że wraca depresja z odstawieniem . tylko dlatego że to uzależnienie od leku. i łykasz by nie zwariować całkiem . To skomplikowane i tak to działa.

-- 19 sty 2015, 21:45 --

ze zdrowym sumieniem mogę powiedzieć ,Jestem uzależniony od SSRI.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez Pablo5HT1 20 sty 2015, 02:20
fluo jest skuteczna w depresji , Prozac zawsze działa jakoś , dlatego że nie jest taki selektywny . moim zdaniem . bo jak wytłumaczyć fakt. że Cital nie działa na depreche,Sertalina nie działa,Paroksetyna bardziej na fobie i pewność siebie , a fluoksetynka zawsze działa , mimo że ma najsłabszy wychwyt zwrotny SERT.

Ale kto mówi, ze SSRI to leki skuteczne w depresji, najskutecznieszyum ssri w depresji jest fluvoksamina przynajmniej tak mówią poważne badania. Nie jest to jednak lek lubiany. Fluvoksamina jako jedyny ssri odziałuje dodatnio na syntezę melatoniny, do tego pobudza ważny receptor sigma 1-nie robi tego tak żaden antydepresant.
Poza tym to w działaniu najbliższy SSRI do fluoksetyny więc coś w tym chyba jest.

-- 20 sty 2015, 01:41 --

benzowiec84,
nie gadaj już takich głupot, ze benzo nie uzależniają, nie wiesz jak uzalezniają bo nie znasz stanu wolnego od nich ale nie 2-3 dni, kiedy ledwo stężenie o połowe sie obniży tylko 2-3 tygodnie, przestań bredzić. SSRI nie uzalezniają w takim znaczeniu jak benzo, gdy obniżanie dawek jest w tygodniach, nie w dniach, sugerujesz się się opiniami amatorów, którzy odstawiają samowolnie albo leczą ich konowały pospolite.

przez miko84 20 sty 2015, 11:41
Arasha spocone dłonie ale nic poza tym, już jestem w stanie przetrzymać inne uboki SSRI, ale problem w tym, że one nie pomagają. To po co mam je żreć, jak to napisałaś.

benzowiec84 leczenie się samemu jest ok gdy masz wiedzę i jeśli przynosi to rezultaty, ale jak ich nie ma to dobrze jest czasami zasięgnąć porady doświadczonego lekarza którzy spojrzy na Twoje leczenie z dystansu.
miko84

przez benzowiec84 20 sty 2015, 11:53
Pablo5HT1, bredzisz , sugeruję się na doświadczeniu , chyba czytać nie umiesz skoro gdzieś napisałem że benzo nie uzależniają uzależniają ale o wiele mniej niż SSRI. Sugeruję się na własnym doświadczeniu . rzucałem klona po ponad rocznym ciągu, afobam z pol roku , lorafen z prawie rok.
Pablo5HT1, "SSRI nie uzalezniają w takim znaczeniu jak benzo, gdy obniżanie dawek jest w tygodniach, nie w dniach " Ludwiku Dornie i Sabo , nie idźcie tą drogą :) jak długo bierzesz SSRI , rok,2,3, ? Pobierz sobie minimum 6 lat i schodz sobie stopniowo z dawki zobaczymy czy nie wrócisz . Prędzej czy poźniej wrócisz nie wytrzymasz napięcia i szoku we łbie. redukowanie dawki tutaj ci nic nie da , tylko to że opóźniasz objawy , serotonina i tak będzie zachwiana. Po za tym nie słyszałem żeby po benzodiazepinach ludziom do końca kutas służył do sikania , PO SSRI tak . SSRI robią gorszy bajzel w mózgu , . w benzo też się redukuje dawki.
miko84, ale ty masz wiedzę . A te konowały gówno się znają

-- 20 sty 2015, 10:57 --

Pablo5HT1, za 10 lat przyznasz mi rację . gówno i tak wypłynie na powierzchnie :)

-- 20 sty 2015, 11:09 --

miko84, mi właśnie psychiatra zniszczył mózg , katował mnie 5 lat Paroksetyną i zrobił mi większą depresje niż przed braniem. Nigdy nie zaufam , jestem uczulony na nich. A ja głupi tylko po receptki chodziłem , i nic nie myślałem , a latka leciały . Paro to kosa. Czuć Hemiczne działanie
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

Sortuj wg