MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez Popiol 19 lis 2014, 19:15
To mini dawka, ale jeśli nie brałeś nigdy tych leków, to będzie działać dobrze nasennie i wzmagać apetyt też może. Innego działania terapeutycznego nie uświadczysz na tej dawce. Dawki przeciwdepresyjne to 60mg.

Ja nie uswiadczylem zadnej poprawy w sferze seksualnej ani po mianserynie ani po mirtazapinie. A laczylem te leki z wenlafaksyna i sertralina.
Popiol

przez mio85 19 lis 2014, 19:27
No to ma byc tylko dodatek, najlepiej jakby oprocz libido na nic nie dzialal. No ciekawe, moze zaryzykuje. Mians jest o tyle dobra wg mojego lekarza, ze wlasnie mozna minimalizowac dwaki, bo pytalem tez o mirte to mowil, ze tam minimalna dawka to 30 mg (nie ma jak dzielic) i wtedy juz znaczaco by mnie zamulilo i roztylo. Jesli natomiast chodzi o monoterapie, to mowil, ze postawilby jednak na mirte, ze wzgledu na mniejsze otepienie po wstaniu rano.

przez Popiol 19 lis 2014, 21:13
To próbuj, są osoby które twierdza ze coś pomaga. Ja nie poczulem nic (mowa o libido)
Popiol

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez cytrynka84 19 lis 2014, 23:22
Na miansie utyjesz niezależnie od dawki,przynajmniej u mnie tak było,spało się super,tylko przez jakiś czas na początku nie mogłam się dobudzic,ale z czasem te problemy ze wstaniem rano mijają.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez suwak 19 lis 2014, 23:30
miko84 napisał(a):Lęk w przypadku mirty jest z blokady alfa-2 - antagoniści tego receptora w badaniach wykazują pewne działanie lękorodne.

A co myślisz o połączeniu mirta + bupropion w celu eliminacji tego lęku z blokady alpha-2? W miansie to działa, więc w ten sposób też powinno zadziałać, a przy tym zyska się jeszcze trochę dopaminy :mrgreen:

przez Petek 20 lis 2014, 01:28
A co myślicie o zamianie chlorprotriksenu na mirte ?
Pusta przestrzeń przypomni ci o błedach
Chciałeś ognia to z piekła ogień cie dosiega

przez cytrynka84 20 lis 2014, 09:38
Chlor prawie w ogóle nie działał nasennie u mnie,lekka zamula tylko(50mg)Mirta o wiele lepsza na problemy ze snem u mnie była.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez miko84 20 lis 2014, 10:01
suwak ale neutralizując alpha-2 pozbawiasz mirtę jej działania na dopaminę w korze przedczołowej.
miko84

przez hashim 22 lis 2014, 11:49
miał ktoś nienawiść do seksu po mirtazapinie?

w miarę jej brania widzę coraz więcej uboków, zastanawiam się czy nie lepszy byłby miks guanfacyna (zamiast mirty) plus metylofenidat

przez tomasz_xyz 22 lis 2014, 17:02
cytrynka84 napisał(a):Chlor prawie w ogóle nie działał nasennie u mnie,lekka zamula tylko(50mg)Mirta o wiele lepsza na problemy ze snem u mnie była.

Ale to kwestia raczej indywidualna. Ja sypiałem dobrze na 2 x 15 mg Chlorprothixen
tomasz_xyz

przez suwak 22 lis 2014, 17:37
A czym się właściwie różni metylofenidat od bupropionu? Obydwa są inhibitorami wychwytu zwrotnego dopaminy i noradrenaliny, gdzie różnica? W sile?

przez Patryk29 22 lis 2014, 18:23
suwak napisał(a):A czym się właściwie różni metylofenidat od bupropionu? Obydwa są inhibitorami wychwytu zwrotnego dopaminy i noradrenaliny, gdzie różnica? W sile?

Metylofenidat to stymulant, on wyrzuca i blokuje wychwyt zwrotny neuroprzekaznika, a buprupion tylko blokuje wychwyt zwrotny.
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez miko84 23 lis 2014, 10:33
Różnią się głównie siłą, metylo blokuje DAT dużo silniej niż NET - 41 do 345, no i robi to dużo mocniej niż bupropion. Wyrzuca dopaminę amfetamina a nie metylofenidat.
miko84

przez natrętek 27 lis 2014, 22:00
Nie powiem nic nowego, ale ten lek skutecznie hamuje metabolizm i wzmaga apetyt co skutkuje szybkim przybieraniem na wadze. Oprócz tego ten lek powoduje u mnie intensywne i realistyczne marzenia senne nad ranem. Można powiedzieć, że same skutki uboczne, bo działania przeciwdepresyjnego tego leku nie uświadczyłem.
Gdy nie ma możliwości się zmienić, trzeba nauczyć się żyć ze swoją osobowością.
4w5/ISFJ

Sortuj wg