WORTIOKSETYNA (Brintellix)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wortioksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
4
27%

Nie
6
40%

Zaszkodziła
5
33%

Liczba głosów : 15

przez miko84 14 sie 2014, 11:55
Nie wróżę wortioksetynie takiej popularności (a co za tym idzie i sprzedaży) jak escitalopramowi. Problem to ma Lundbeck :pirate:
miko84

przez lucy1979 14 sie 2014, 12:07
Ile płaciliście za tę wortioksetynę? Leczycie się w Polsce?
Hardcore w duszy w bani Meksyk

przez miko84 14 sie 2014, 13:42
Ja płaciłem 173 zł z DOZ.pl, leczę się w PL.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 14 sie 2014, 16:48
Czyli wszyscy forumowicze biorący wortio odpadli w przedbiegach (niepełny miesiąc brania)? Na prawdę te nudności są większe niż przy standardowych SSRI?
pregabalina, wenlafaksyna

przez lucy1979 14 sie 2014, 18:00
miko84 napisał(a):Ja płaciłem 173 zł z DOZ.pl, leczę się w PL.

Drogo, ale i tak taniej niż myslalam, bo czytałam gdzies, że lek kosztuje 260 dolarów! Też chciałabym kiedyś wypróbować, ale poki co jeszcze wielu lekow nie stestowalam.
Hardcore w duszy w bani Meksyk

przez ponuryżniwiarz 14 sie 2014, 20:49
Ja wróciłem do bazy, wczoraj miałem taki kryzys że zarzuciłem 10mg esci na noc i 10mg rano po przebudzeniu już mi było wszystko jedno i dzisiaj się czuję jak nowy bóg spokojny oj tak spokojny ten spokój w mojej duszy to coś czego mi bardzo ale to bardzo brakowało, biegunka mineła nudności też zostało tylko coś w głowie ... co ja zrobiłem kolejna zmiana i tyle czasu zmarnowane. Obudziłem się rano z poprawionym nastrojem i nastawieniem do życia, nawet ucieszyłem się że mam swoje mieszkanie i że to ma jakiś sens i nawet całkiem tu fajnie a przy braniu wortio to była czarna dziura która pochłaniała wszystko. LOL może ten lek ma tak działać zaczniesz brać tak Ci da w kość że go szybko odstawisz i zauważysz że jednak życie ma jakiś sens nie wiem, pierdziele, kasa w błoto. Nie chce zniechęcać czytelników tego tematu bo na każdego może to działać inaczej u mnie się bardzo nie sprawdziło :(

-- 14 sie 2014, 20:52 --

elfrid napisał(a):Czyli wszyscy forumowicze biorący wortio odpadli w przedbiegach (niepełny miesiąc brania)? Na prawdę te nudności są większe niż przy standardowych SSRI?

Może tu nie chodzi o nudności tylko (to najmniejszy ból) ale u mnie kompletnie nie odczułem działania na serotonine. Normalnie jak zmieniałem ssri przez ostatnie 3 lata to nie miałem problemów większych, tutaj tragedia w ciężkim stopniu nieżycze nikomu takich stanów

przez Chada 14 sie 2014, 20:54
miko84 napisał(a):Ja również odstawiam, nie daję rady brać dłużej. Wracam do mirty, czyli leku który poczynił największe przełomy w leczeniu mojej depresji i lęku. Powody odstawki wortio: nudności, dziwna praca serca (dość przerażająca w sumie) i problemy ze snem. Wortio to agonista beta receptorów (czyli coś co beta blokery blokują), więc stąd pewnie dziwna praca serca (szybka i jakby arytmiczna, włącznie z momentami uczucia trwogi które jest charakterystyczne gdy z sercem dzieje się coś złego).

Możesz rozwinąć z tym serduchem to takie przyśpieszenie mocne szybkie bicie jak po wenlafaksynie ew.po klomi jest podobnie czy zwolniona praca serca jak po citalopramie? Szkoda że odstawiłeś byłem ciekawy efektu przeciwlękowego w porównaniu do sertry lub paro ;/

Lamotrygina 150mg

przez ponuryżniwiarz 14 sie 2014, 20:56
miko84 napisał(a):Nie wróżę wortioksetynie takiej popularności (a co za tym idzie i sprzedaży) jak escitalopramowi. Problem to ma Lundbeck :pirate:

ej miko84 esci to najlepsze co mnie spotkało póki co :)

-- 14 sie 2014, 20:59 --

lucy1979 napisał(a):Ile płaciliście za tę wortioksetynę? Leczycie się w Polsce?

tak samo jak miko84

przez miko84 14 sie 2014, 21:17
Chada dziwne uczucie, serce biło szybko ale miałem uczucie jakby miało się zaraz zatrzymać.
miko84

przez ponuryżniwiarz 14 sie 2014, 21:24
miko84 napisał(a):Chada dziwne uczucie, serce biło szybko ale miałem uczucie jakby miało się zaraz zatrzymać.

Mam problemy z sercem ale ja już nie wiem co czego jest przyczyną przy zażywaniu tych leków, w każdym bądź razie nie polecam wortio brać i godzinkę później napić się kawy u mnie to skutkuje takim poceniem i dezorientacją że nie wiem co zrobić, dzwonić po pogotowie nie dzwonić może mi przejdzie, nie wiem co się dzieje totalna derealizacja

przez Zbychu 1977 14 sie 2014, 21:37
Mieliście stany dziwnych stanów świadomości(derealizacji,depersonalizacji) na tym leku?
Zbychu 1977

przez ponuryżniwiarz 14 sie 2014, 21:40
Zbychu nie wiem, na fluo jak brałem to czasem patrzyłem się w lustro w łazience na swoją twarz tak przez 15 minut i myślałem że to nie ja. Jako że z fluo skoczyłem na wortio to czegoś takiego nie miałem ale te stany co jakiś czas, w gwałtownym ruchu że mi się obraz rozjeżdzał i nie wiedziałem gdzie jestem, to nie wiem czy można pod to pociągnać... Taka derealizacja gdzie ja jestem to chyba to? Dla mnie to zbyt straszne nie chce takich rzeczy przeżywać.

przez Chada 14 sie 2014, 21:54
Wortio ma powinowactwo do receptora adrenergicznego β1(Ki=46 nM) co ma jedynie takie znaczenie że powoduję właśnie takie skutki uboczne jak kłopoty z sercem.Lek nie dla mnie podobny stan miałem po wenli masakra przy pracy fizycznej,ćwiczeniach bez propranololu może ducha wyzionąć.Człowiek jak kawe wypije to mu serce wali jak u konia 10 razy szybciej ciężko mnie po wenli aż bolało i kuło serducho.Dla tego biorę ssri one tego nie powodują.

Lamotrygina 150mg

przez ponuryżniwiarz 14 sie 2014, 21:57
Chada napisał(a):Wortio ma powinowactwo do receptora adrenergicznego β1(Ki=46 nM) co ma jedynie takie znaczenie że powoduję właśnie takie skutki uboczne jak kłopoty z sercem.Lek nie dla mnie podobny stan miałem po wenli masakra przy pracy fizycznej,ćwiczeniach bez propranololu może ducha wyzionąć.

Nee znam się na chemii ale brałem wenle i narobiłem się problemów z sercem, teraz biore beta blokery i moczopędne a to że kardiolog chce mnie wysłać na inne rzeczy to już odmienna sprawa...

Sortuj wg