ZOLPIDEM(Hypnogen,Nasen,Onirex,Polsen,Stilnox,Zolpic,Zoratio

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy zolpidem pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
54
76%

Nie
5
7%

Zaszkodził
12
17%

Liczba głosów : 71

Re: Stilnox

przez ROXANA 15 lut 2009, 18:04
Witam!Ja biorę Stilnox 3 lata.Niestety u mnie jest to już uzależnienie psychiczne.Potrafiłam brać nawet 21 tabletek dziennie!Obecnie leczę się u psychoterapeuty.Niestety z marnym skutkiem,bo nadal mam obsesyjne myśli by tylko wziąć Stilnox.To jest prawdziwy koszmar,nikt mnie nie rozumie,a ja tego leku potrzebuję do życia.Nie mam obecnie tego leku i wręcz szału dostaję,mimo,że biorę leki uspakajające.Nie wyobrażam sobie życia bez Stilnoxu i to jest najgorsze.Doradźcie mi proszę jak zdobyć Stilnox pomijając lekarzy.

przez jaaa 16 lut 2009, 00:33
hmm i dalej dziala na ciebie stilnox? ja go brsalam na sen tylko i przestal dzialac wiec juz go nie biore ,bo nawet jak bralam wieksza dawke to nie dzialal wiec jaki sens brac go
zajmij sie zyciem ,sportem a nie tabsami

przez ROXANA 16 lut 2009, 06:36
Nie działa na mnie już tak jak na samym początku jego brania,dlatego biorę gigantyczne dawki,ale robię sobie przerwy w braniu Stilnoxu,więc potem znowu działa.Chcę to rzucić ale to nie jest takie proste,ja się po prostu uzależniłam.A życiem,uwierz mi jestem intensywnie zajęta.

[*EDIT*]

Przestrzegam wszystkich za nim wezmą tabletkę na sen,niech porządnie przeanalizują czy warto.Ja przez to zrujnowałam sobie życie,nie tylko psychicznie,ale i fizycznie,bo biorąc tak dużą dawkę leku uszkodziłam sobie trzustkę.Z trudem mnie odratowano.A najgorsze jest to,że sięgając po Stilnox wiedziałam czym to się może skończyć,bo jestem radiologiem.Teraz psychicznie nie potrafię poradzić sobie z uzależnieniem.Fajnie jest mieć ten odlot,ale skutki potem są opłakane...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez RaggaJungle 12 mar 2009, 17:42
brałąm 4 misiące,przez pierwsze 3 tyg miałam nizłe loty,ale przeszło.niestety jak zaczełam odstawiać,to noce bezsenne...ale już spie od jakiegoś czasu bez tego.chociażfakt,czasem jak mam gorszy wieczór i wiem że nie opcji że zasnę jak człowiek,to biorę pół,bo tak mi przepisała lekarka.

przez mefiboszet 13 mar 2009, 09:33
Jest całe mnóstwo ułatwiających sen i nie powodujących uzależnienia specyfików:
mirtazapina, trazodon, mianseryna, doksepina, amitryptylina, lewomepromazyna, kwetiapina, promazyna, olanzapina
- że wymienię tylko część. Leki typu stilnox powinny byc używane jedynie doraźnie, bo prędzej czy później wzrośnie tolerancja i rozwinie się uzależnienie. Służą leczeniu bezsenności przygodnej (podróż, stresujące wydarzenie itp.), a nie bezsenności z powodu depresji, nerwicy itp. W przypadku bezsenności zawsze trzeba brac pod uwagę depresję i ją leczyć w pierwszej kolejności - mirtazapina, trazodon, mianseryna, doksepina, amitryptylina to antydepresanty działające nasennie. Lewomepromazyna, kwetiapina, promazyna, olanzapina to neureoleptyki, którym jednych z efektów jest wywoływanie senności.
citalopram - 10 mg | mirtazapina - 15 mg

przez kasia000 16 mar 2009, 11:22
LERIVON CHYBA NAJLEPSZY
kasia000

przez miko84 17 mar 2009, 17:32
Zgadzam się w pełni z Mefiboszetem. Używanie lekwów działających jak benzo do leczenia bezsenności to nie jest dobry pomysł. Na mnie pozytywnie na sen działa Mianseryna i Doksepina (chociaż słabiej od mianseryny).
miko84

przez marco1 19 mar 2009, 20:30
:smile: Czesc, brałem stilnox, estazolam - srednio po nich spałem. Teraz biore chlorpothixen - nie uzależnia, a ja spie :mrgreen:

[*EDIT*]

Popieram przedmówcę!!!!!
Marek

przez evelina 19 mar 2009, 20:36
po stilnox mialam wrazenie ze nie wiem co sie ze mna dzieje straszne jakbym po scianach chodzila :(
evelina

przez marco1 19 mar 2009, 20:40
evelina napisał(a):po stilnox mialam wrazenie ze nie wiem co sie ze mna dzieje straszne jakbym po scianach chodzila :(

to nie bierz Evelina, rób wszystko, by zasypiac bez benzodiazepin. jest wiele sposobów na lepszy sen: przewietrzenie pokoju, przescielenie łózka, niejedzenie na trzy godziny przed snem, wyłaczenie muzyki, etc.
Marek

przez Korba 19 mar 2009, 21:33
marco1 napisał(a):
evelina napisał(a):po stilnox mialam wrazenie ze nie wiem co sie ze mna dzieje straszne jakbym po scianach chodzila :(

to nie bierz Evelina, rób wszystko, by zasypiac bez benzodiazepin. jest wiele sposobów na lepszy sen: przewietrzenie pokoju, przescielenie łózka, niejedzenie na trzy godziny przed snem, wyłaczenie muzyki, etc.

...liczenie baranów....
Korba

przez ROXANA 19 mar 2009, 21:45
Ja wzięłam dziś w ciągu dnia 26 tabletek Stilnoxu,bo moja tolerancja na leki jest duża,jestem od tego uzależniona.

przez Korba 20 mar 2009, 10:54
O ja pier.... A który lekarz Ci przepisuje 1 opakowanie tabletek na dzień...?
Korba

przez linka 20 mar 2009, 15:40
:roll: ROXANA, czy Ty wiesz jak wygląda twoja wątroba??!!
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Sortuj wg