LAMOTRYGINA(Lamotrix,Lamitrin,Danoptin,Epiral,Trigidon,Symla

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
41
69%

Nie
13
22%

Zaszkodziła
5
8%

Liczba głosów : 59

przez Tańczący z lękami 27 kwi 2014, 20:11
ja mam tabletki lamitrin 100mg więc przepoławiam w palcach, choć w ulotce piszą, aby tabletek nie dzielić
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez zaczarowana 27 kwi 2014, 20:26
Czy zdarzyło Wam się dzielić tabletki Lamotrixu? Nie mogę znaleźć w żadnej aptece najmniejszej dawki...

to kup może po prostu zamiennik.
Jeśli większość jest o czymś przekonana, to wcale nie znaczy, iż ma rację.

całkowicie wolna od psychotropów od 24.04.2014r - NIGDY WIĘCEJ!

przez hyperactive 27 kwi 2014, 23:54
zaczarowana,

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. Ja cały czas czuję skurcze i ból w jamie brzusznej, więc teraz tylko utwierdziłaś mnie w przekonaniu, że USG to faktycznie za mało. Chciałem uniknąć wizyty u gastrologa, ale chyba nie jestem w stanie tego przeskoczyć. Do psychiatry jednak nie napisałem, odstawiłem Lamitrin po prostu. Lekarz rodzinny zapisał mi tabletki na trzustkę i wątrobę, miałem je brać do tego wtorku - dziś jest koniec niedzieli i poprawy ZERO.
"Wytrwałość - nie siła, czy inteligencja - jest kluczem do wykorzystania pełni twego potencjału" - Winston Churchill

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Chada 28 kwi 2014, 19:57
Czy po lamotryginie też przestawiacie literki w trakcie pisania i takie jakby lekkie zachwiania równowagi jak po alko? Przy 100mg po czasie przeszło ale przy 200mg boję się że zostanie?

Lamotrygina 150mg

przez Marian_Paździoch 28 kwi 2014, 21:58
Tańczący z lękami, czujesz działanie lamo przy tak niskiej dawce? Jak mówią najstarsi górale, ponoć najniższa działająca dawka to 75mg.
Marian_Paździoch

przez Tańczący z lękami 28 kwi 2014, 22:09
Marian_Paździoch, i chyba mają rację. Dziś mija 5ty dzień na mniejszej dawce a od wczoraj wieczór zaczęło mnie "trzepać" w głowie :silence: i nastrój zaczyna lecieć w dół. Pojawiły się też lęki, więc chyba ponownie wskoczę z podkulonym ogonem na 75mg. Tego leku nie dam rady odstawić, chyba, że zrobię podmianę na gabapentynę. Lamo troszkę mi jednak jedzie po wydolności, ale tragedii żadnej nie było. Je.ać kwas glutaminowy! :P
PS. Dlaczego kuźwa niemal wszystkie neuroprzekaźniki pobudzają a jedynie nieliczne, np. GABA hamują?

przez Marian_Paździoch 29 kwi 2014, 13:18
Też myślę o zamianie na gabę. Ponoć działa dość wyciszająco. Chrzanić wysoką cenę ;)
Marian_Paździoch

przez Vinci 29 kwi 2014, 18:25
Witam wszystkich, jestem TU nowa.

Lamotryginę zaczynam od jutra (o ile będzie w aptece.. dziś w żadnej w okolicy nie było..)

Patrzę "spode łba" na kolejny lek.. po całej gamie przeróżnych antydepresantów ŹLE działających na mnie..
Prócz efektów ubocznych i czasem bardzo ostrych reakcji - na razie nic nie zadziałało pozytywnie.
Ile można próbować.. to już dokładnie 1,5 roku..
Trochę się nastawiłam negatywnie, przyznam..
Jakiś czas (miesiąc) nie brałam nic a nic, ale dziś zgodziłam się na przepisanie kolejnego -lamotryginy właśnie.. jak powiedziała moja lekarka - "leki z tej grupy podaje się wtedy, gdy tzw. tradycyjne leki przeciwdepresyjne zawiodą".
Ano - zobaczymy..
Jak na razie - bardzo się do leków zraziłam.. między innymi po przybraniu 16kg(!!) i różnych nieprzyjemnościach mniejszych lub większych.

Wróciłam więc niemal do punktu wyjścia.. z tą różnicą, że jest gorzej.. również z powodu przyrostu wagi.. :(

Mam sporo obaw..
Przeczytałam wszystkie 49 stron wpisów i.. nie jest chyba z tym lekiem aż tak źle..
..chociaż..biorąc pod uwagę fakt, że każdy reaguje inaczej.. to kto wie.. ?

ehh..
Tylko od siebie można wymagać więcej - niż można.

przez Asmo 30 kwi 2014, 10:06
Vinci, Sporo lekow mialem przyjemnosc i nie przyjemnosc brac ale nie masz sie co bac. Lamo w skutkach ubocznych i odczuciu to takie przedszkole farmacji. Pozatym tego leku sie nie czuje w organizmie tak jak np. benzo czy nie wiem jakies leki dodajace napedu. Nie ma dzialania ze czujesz wzmianke w organizmie jak np. na ssri.

Chada, mi w tej chwili sie pieprza literki przy 200mg tak samo jak kiedys przy 50. Najwieksze problemy sa przy zwiekszaniu dawki potem troche lepiej sie ogarnia. Coz sporo lekow zaburza funkcje poznawcze... ale nie chce o tym pisac zeby nikogo nie straszyc bo analizujac zyski i straty to ja wole brac leki.
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

przez barsinister 01 maja 2014, 18:06
Chada napisał(a):Czy po lamotryginie też przestawiacie literki w trakcie pisania i takie jakby lekkie zachwiania równowagi jak po alko? Przy 100mg po czasie przeszło ale przy 200mg boję się że zostanie?

miałem tak, ale minęło po niecałym miesiącu, nie było to specjalnie dokuczliwe
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez JużTuByłem 01 maja 2014, 19:11
Wiem że lamp jest na huśtawki nastroju,stabilizację, ale jak to wygląda w praktyce działa coś na lęki
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

przez Asmo 01 maja 2014, 19:28
Osobiscie nie odczulem jakiegokolwiek dzialania przeciw lękowego a biore dosc dlugo z czego 200 od 7 miesiecy.
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

przez elfrid 01 maja 2014, 20:56
Marian_Paździoch napisał(a):Też myślę o zamianie na gabę. Ponoć działa dość wyciszająco. Chrzanić wysoką cenę ;)

To może najpierw spróbuj flupentiksol. Tani jak barszcz a podobno też świetnie działa przeciwlękowo w małych dawkach.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Tańczący z lękami 01 maja 2014, 22:38
JużTuByłem napisał(a):Wiem że lamp jest na huśtawki nastroju,stabilizację, ale jak to wygląda w praktyce działa coś na lęki

moim zdaniem działa na lęk, po zmniejszeniu dawki przez kilka dni mam zwiększone lęki. Moja teoria jest taka, że nadmiar kwasu glutaminowego, który działa poniekąd przeciwnie do GABA działając neurotoksycznie uszkadza hipokampa i komórki nerwowe, co wywołuje lęk. A gabapentyna Ci nie wystarcza?

Sortuj wg