ALPRAZOLAM (Afobam,Alprox,Neurol,Xanax,Zomiren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
135
83%

Nie
15
9%

Zaszkodził
12
7%

Liczba głosów : 162

Re: Zomiren

przez Gosiulka 28 paź 2008, 19:23
Ja co prawda łykam Spamilan od prawie dwóch lat ale ostatnio psychiatra zapisał mi właśnie Zomiren 0.25mg Bo mówiłam mu że gdy mam atak to wtedy mam cały dzień spierniczony i kazał mi brać ten Zomiren 2 tabletki na raz ale tylko wtedy jak będę miała atak i więcej nie czyli tylko po 2 tabletki podczas ataków Też tak bierzecie czy cały czas ???
Przyjaciel forum

przez Grubcia 28 paź 2008, 20:02
Tez biore w razie jak mam atak paniki,1 tabl.0,5,czyli tyle samo co Ty.
Trzymaj sie
Grubcia

przez Misiek 28 paź 2008, 20:08
Ja tak samo... tylko w razie ataku i 1 tabletkę 0,5

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Gosiulka 28 paź 2008, 20:09
Grubcia, i co jak na ten lek reagujesz jak się po nim czujesz jak długo działa ???
Przyjaciel forum

przez Grubcia 28 paź 2008, 22:02
Przeciwlękowo dziala bardzo dobrze.Fala lęku jakby odplywa po tym leku.Za czesto nie bierz,tylko jak czujesz,ze musisz,ze lęk jest naprawde duzy,bo zomiren niestety uzaleznia
Nie wiem ,jak dlugo dziala,pewnie kilka godzin.Na pewno o wiele krocej niz np.Relanium,czy Tranxene.
pozdrawiam
Grubcia

przez Misiek 28 paź 2008, 22:04
To dobry lek właśnie na takie napady lęku... działa pare godzin...

Re: Afobam

przez SpawnLQX 30 paź 2008, 01:46
Tia... oczywiscie widze ze tu tez sporo osob nadinterpretuje.
Alprazolam to slabizna... najslabsze banzo jakie mozna dostac.
Leki z alprazolamem sa przyjemne, latwo z nimi przesadzic mi zdarzalo sie zazywac je w dosyc chorych ilosciach laczac z roznymi innymi substancjami po czym spalem po 3 dni... Ale mniejsza.
Alpra jak kazde benzo to nie lek, tylko slaby trankwilizator stosowany doraznie w stresujacych sytuacjach.
Ogolnie go nie polecam, max dzialanie uspokajace jest nieporownywalnie slabsze niz diazepamu czy clonazepamu.
Alprazolam jest tak slaby ze stosujac go mozemy nie odnotowac efektu trankwilizacji, poniewarz dziala on slabo pobudzajco.
Trzeba uwazac laczac go z alkoholem bo nie widac rozbierznosci w skutkach dzialania. Jesli sie przesadzi to tak jak wspomnialem moze nas czekac kilka dni spania.

przez bartix3 30 paź 2008, 12:48
Ja w związku z faktem ostatnio bardzo stresowych sytuacji będę musiał na jakiś tydzień wrócić do Afobamu i teraz mam pytanie . Mam tabletki 0,50 mg, nie chciałbym brac całej mocy tylko delikatnie w sytuacjach kryzysowych sobie pomagać.

Jakie macie pomysły. Jak przeciąć tabletkę na pół nie uszkadzając jej.
Bo zawsze gdy próbuje to robić nożemto mam jedną połówke, a z drugiej robi się sterta proszku ;)
bartix3

przez namiestnik 30 paź 2008, 13:55
Ten proszek też możesz jeść. Spróbuj też łamać w palcach. Jak masz małe zwinne paluszki to może się udać.

przez SpawnLQX 31 paź 2008, 14:12
W 0.5mg wiecej wypelniacza niz alprazolamu ale w tabletce jest rozlozony rownomiernie mozesz sobie przelamac, afobam latwo sie kruszy.
Tylko 0.5 to jest nic... wiec juz nie przesadzaj z tym dzieleniem jeszcze, ja najczesciej bralem 2/4mg dziennie.
Leki moga byc szkodliwe w pewnym sensie ale granice kiedy faktycznie to robia sa bardzo wysokie w stosunku do dawek ultra asekuracyjnych ktore przepisuja lekarze.
Mozna zawsze sie zainteresowac i przeczytac na erowidzie faktyczne i rzeczowe informacje na temat substancji.

przez namiestnik 01 lis 2008, 00:32
No ale jak brałeś 2/4 to już miałeś jakąś tolerancję. Co nie zmienia faktu, że ogólnie .5 to mało. A czujesz, że pomaga .25 (czyli połówka tabletki?)

Spawn :) Ty tu do erowida nie odsyłaj lepiej bo nam się zaćpają userzy jak zobaczą jakie tam fajne substancje są opisane. :)

przez Anna R. 02 lis 2008, 20:38
Afobam to moim zdaniem lek dobry i bezpieczny, rzecz jasna jedynie do stosowania doraźnego. Nie zanotowałam żadnych działań ubocznych. Pomaga eliminować lęki i wpływa pozytywnie na asertywność. Ze trzy razy uratował mi życie. Po zjedzeniu 3-5 tabletek byłam w w stanie wyjść z domu i dowlec się do lekarza. Mam go zawsze w apteczce, z tym, że ostatnio stosuję go jedynie jako lek uspakajający. Gdy nastoletnia córka mojego męża doprowadza mnie do szału, łykam dwa, popijając niskoprocentowym piwem i znów świeci słońce ;)
Ale nikomu tego sposobu nie polecam, ani broń Boże nie namawiam na łączenie leków z alkoholem.
Aha i jeszcze jedno, jeśli brałam go kilka dni z rzędu (oczywiście bez procentów :lol: ) to łupała mnie wątroba, niestety. Ale moja jest wyjątkowo wymęczona i drażliwa, więc na pewno nie każdego spotka taka niespodzianka. Dobrze go mieć na wszelki wypadek.Taki wentyl bezpieczeństwa. Polecam
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez SpawnLQX 02 lis 2008, 22:53
Oj wiadomo, ze popijajac piwem dziala troche intensywniej.
Ja osobiscie rozcienczalem alprazolam absynetem, albo wciagalem proszek nosem zeby byla wieksza powierzchnia wchlaniania niz zoladkiem, w stanach wszyscy wciagaja xanax nikt nie lyka; )
Tylko wciagac to sie oplaca pokruszone tabletki 1/2mg bo w mniejszych to wiecej wypelniacza niz alprazoalmu.

przez fobia 10 lis 2008, 13:46
ja biore zomiren razem z lexapro. bralam niestety codziennie i czuje, ze sie uzaleznilam... :cry: jestem na etapie powolnego schodzenia z tego. ale nie powiem bo dziala rewelacja :shock: ;)

Sortuj wg