ALPRAZOLAM (Afobam,Alprox,Neurol,Xanax,Zomiren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
135
83%

Nie
15
9%

Zaszkodził
12
7%

Liczba głosów : 162

przez Kalebx3 25 maja 2015, 17:05
Zastanawia mnie tylko dlaczego lekarze nie zapisują postaci Sr

-poproś, to Ci zapiszą .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez feniksx 25 maja 2015, 17:13
Jaa używam od samego poczatku Sr i sobie go chwale... Bo 3razy schodzilem bez problemów i skutków... A z tego co widzę to wszyscy przynajmniej większość dostaje zwykly i lykaja 3x dziennie...
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

przez Arasha 25 maja 2015, 19:27
ill234 napisał(a):Arasha - Dziekuje Ci bardzo, bo mnie uswiadomiłaś ;)

Nie ma sprawy. Jak się stykamy z czymś po raz pierwszy, to jesteśmy zdezorientowani i nie wiemy za bardzo, czego się uchwycić :?

ill234 napisał(a):Miałam styczność z osobą, ktora ma depresje i z taką, ktora choruje na chad.
Po prostu inaczej wyobrazalam sobie depresje.

Odmian depresji, to jest nawet jeszcze więcej ;/

ill234 napisał(a):Myśle, ze gdybym sie cały czas leczyła, to nie pogorszyło by sie tak bardzo.
Kiedys mialam silną nerwice, powinnam sie było pilnowac ;/

Na to też nie ma reguły. Ja nerwicę miałam już w szkole, ale nie przerodziła się wtedy w depresję. A tym razem w ogóle było na odwrót... nieleczona depresja pociągnęła za sobą nerwicę, a może to wcale nie miało wpływu, tylko akurat zbiegło się razem. Trudno powiedzieć :?

ill234 napisał(a):apra w dawce 0,5 na mnie nie działa.

Ja alprę brałam właśnie nasennie przez ponad 3 lata i wpakowałam się w niezły kanał ;/

ill234 napisał(a):Ja mam jedynie problem z zasnieciem, a potem juz przesypiam całą noc.
Pare lat temu mialam okropną bezsennosc, ale przesło mi.

Ja mam cały czas problemy ze snem, a największe to właśnie z zaśnięciem... bez leku nie zasnę. Mnie lekarka wyciągnęła z alpry, przepisując mi mirtazapinę, którą mogę Ci polecić jako dobry lek, ułatwiający zasypianie ( można go łączyć z ssri, m.in. z escitalopramem ), ale to już musiałabyś przedyskutować ze swoim lekarzem! Uważam, że warto spróbować, bo to jest bardzo dobrze tolerowany lek. Mnie zaczął pomagać od pierwszej dawki, teraz już trochę słabiej, ale biorę go 7 rok. W razie jakichś pytań, wal śmiało ;)

-- 25 maja 2015, 18:36 --

feniksx, to jak często bierzesz tę wersję sr? Jak długo czekasz na efekt, zanim zadziała?
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez feniksx 25 maja 2015, 20:39
Niestety Sr zaczyna działa po 1h-2h, ale czas trwania i półtrwania sięga aż 15h... Ja biorę ja na noc by dobrze sie spalo okolo 21/22. Ale wiem ze ona tez dalej działa do godziny okolo 14... Poranki nie sa tak straszne... Jedynie co to ciężko sie wstaje bo czujesz sie ze mogla byś jeszcze pospać. Kiedys zamienilem sobie i Bralem rano i jakiś wielkich roznic,nie widziałem...

-- 25 maja 2015, 20:43 --

Ja jak juz mnie ktos wyzwał Bralem 6miesiecy i zszedłem bez problemów... Za drugim razem Bralem 3 miesiące... Bralem go codziennie w dawce 0,5mg Sr....

przez Kovalem 28 maja 2015, 17:13
Sądzicie że po 2 miesiącach brania można się od Afobamu uzależnić ?

Teraz mija 2 tydzień na dawce 0.25 i od wtorku znowu zaczynam się trząść (lewa noga, plecy, kłucie w piersiach). Nie wiem czy znowu zwiększyć do 0.5 i pomoże czy to od tego że mam stany odstawienia..
Miałem przepisany lek na stres związany z pisaniem pracy licencjackiej, tak przynajmniej uważał lekarza zapisując. Obrona za miesiąc.
Nigdy nie miałem problemów ze stresem, ba! miałem gorsze stresy niż jakaś praca licencjacka to teraz mnie wzięło..
Dodam że mam niedomykalność 1 stopnia dwóch zastawek w sercu i m.in. Afobam miał mnie wyciszyć.. A czuję się źle, ech..

przez warrior11 28 maja 2015, 17:25
Kovalem,
Niestety można się uzależnić i jeżeli lekarz Ciebie w to wpakował,to powinien za to teraz
odpowiedzieć i Ci pomóc..nie rób nic sam na własną rękę.
Wolność kocham i rozumiem..wolności oddać nie umiem.

przez Arasha 28 maja 2015, 20:43
Kovalem, jeżeli nie masz możliwości skonsultować się teraz z lekarzem, to możesz spróbować brać co drugi dzień 0,5 mg, a następnego dnia 0,25 mg ( benzo mają to do siebie, że ich działanie się kumuluje ), a po jakimś czasie spróbować brać codziennie 0,25 mg... ( to tylko sugestia z mojej strony, żeby się nie męczyć ). Tak jak pisałam, jedni uzależniają się szybciej, inni - wolniej, u Ciebie dość szybko to nastąpiło, zważywszy na brane dawki ( w sumie niewielkie ).
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez artur1978 29 maja 2015, 11:25
Kovalem napisał(a):Sądzicie że po 2 miesiącach brania można się od Afobamu uzależnić ?

Teraz mija 2 tydzień na dawce 0.25 i od wtorku znowu zaczynam się trząść (lewa noga, plecy, kłucie w piersiach). Nie wiem czy znowu zwiększyć do 0.5 i pomoże czy to od tego że mam stany odstawienia..
Miałem przepisany lek na stres związany z pisaniem pracy licencjackiej, tak przynajmniej uważał lekarza zapisując. Obrona za miesiąc.
Nigdy nie miałem problemów ze stresem, ba! miałem gorsze stresy niż jakaś praca licencjacka to teraz mnie wzięło..
Dodam że mam niedomykalność 1 stopnia dwóch zastawek w sercu i m.in. Afobam miał mnie wyciszyć.. A czuję się źle, ech..

2 miesiace ciaglego brania 0,5 moze juz dac objawy abstynencyjne,szczegolnie jak ktos mial juz problemy z lękiem.
Ja to bym zredukowal jzu do zera i dal spobie spokoj, chwile sie pomeczysz i bedzie git bo dawka byla mala.
Jak bedziesz w to brnal to pozniej dopiero bedzie zwala

przez achino 30 maja 2015, 12:14
Jesli ktos mialby bromazepam, to chetnie zamienie sie - posiadam troche alprazolamu. Chcialbym sprobowac bromazepamu, a moj lekarz niestety nie chce mi go zapisac - zapisuje mi jedynie alpra :(
Fevarin 100, Trittico 15 mg (okruszek), Alpragen 0,5
Zolpidem, Phenibut
(to jest tragedia ! jeszcze po łbie mu chodzą GBL , kodeiny i inne odrdzewiacze ! Szok !Wóda go za mało niszczy. )

przez ill234 30 maja 2015, 12:28
Czy po wzieciu tabletki nie powinnam bac sie wyjsc z domu?
Biore 0,25 rano.
Wczoraj nie wziełam i był napad placzu...
Musze isc w koncu do jakiegos dobrego lekarza, bo na samym alpro długo nie pociągne.

przez Don Kamillo 30 maja 2015, 14:42
13 dzień bez Xanaxu, i nic się nie dzieje, chyba jest dobrze :)
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

przez aga85 30 maja 2015, 15:30
ill234 napisał(a):Czy po wzieciu tabletki nie powinnam bac sie wyjsc z domu?
Biore 0,25 rano.

Ja zawsze biorę rano i jak mam gdzieś iść to idę i się nie zastanawiam. Będzie co ma być, już się z tym pogodziłam.

Don Kamillo super, oby tak dalej.

przez Don Kamillo 30 maja 2015, 20:24
Wyszedłem ze założenia, że nie warto iść na łatwizne, bo łatwo się jest uzależnić. Niebawem idę na konsultacje do psychiatry, żeby dał rozpiske odstawienia Escitilopramu, i dołożył coś na natręctwa myślowe. Deprexolet biorę w dawce 15mg nie pijąc kofeiny nie muszę brać 30/45/60mg bo zjazd rano niemiły.. I poranki weselsze na niższej dawce. Dalej ciężko, ale cieszę się, że mimo wszystko daję rade i idę dalej do przodu, na pohybel tym..

przykrym ludziom i sytuacjom. Niebawem idę do pracy, między tym jeszcze egzamin zawodowy, ale dam rady. Jakoś muszę, jeśli się w to bezwiednie wsadziłem - chociaż nie miałem na to zbytnio wpływu, mam siłe żeby z tego wyjść. Na razie wybrałem samotność, dlatego że te całe natręctwa niszczą mi relacje z ludźmi. Czasem trzeba odejść w cień, żeby znów wrócić. Tak też zrobiłem i ja. Dobrze mi z tym. Wolnego czasu mam dużo, więc grzebie sobie przy Sejku, i układam plany na następny sezon. W planach odwiedzić kilka zlotów, ale najpierw muszę zrealizować swoje plany. Czasem ból niszczy, i zabija, obojętność również, niemniej jednak skoro tam miało być, i taki plan życie wyznaczyło dla mnie, to ja staram się przetrwać, by kiedyś być szczęsliwym, kiedyt odstawie tabletki, poszukam jakiejś ładnej panny. Na razie to nie ma sensu, bo straciłem czucie. Ale w końcu jest coś, co czyni róznymi ludzi. Między innymi czucie, którego aktualnie mi brak. Ale na to nie narzekam.
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

przez feniksx 30 maja 2015, 20:35
ill234, idz d ddobrego lekarza... ja myslalem na poczatku ze na alpro tez dam rade i wystarczy niestety po 4 miechach brania nie dalo rady... trafilem do psychiatry zapisal mi parogen.... bralem xanax jeszcze 2 miesiace... z czego ostatni miesiac to bylo powolne schodzenie...
Alprazolam to lek doraźny... a nie do skutecznego konkretnego leczenia... on nie niweluje problemu....

Sortuj wg