ALPRAZOLAM (Afobam,Alprox,Neurol,Xanax,Zomiren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
135
83%

Nie
15
9%

Zaszkodził
12
7%

Liczba głosów : 162

przez tomciono 05 paź 2014, 16:51
Witam mam pytanie czy ktos mohlby ppisac swoje poczatki w zarzywaniu Velaxin Er 75? Bo biore ten lek drugi dzien i czuje sie taki rozchwiany.... i jeszcze czy przy tym leku moge doraznie stosowac Afobam 0.25? Prosze o porade

przez 2004borys 15 paź 2014, 21:59
Velaxin to bardzo dobry lek. Na początku możesz czuć się nieco dziwnie, ale to jeden z najskuteczniejszych leków. Afobam masz w bardzo małej dawce także możesz śmiało go zażywać bez strachu o uzależnienie.
sulpiryd 200 mg
fluoksetyna 40 mg
wenlafaksyna 112,5 mg
olanzapina 7,5 mg
klorazepan 20 mg

Zomiren, czas brania leku, dawki

przez ven4444 22 paź 2014, 14:29
Witam,

jestem tu nowy, generalnie mam fobie spoleczna, mam trudnosci z wypowiedzią publiczna, zaczalem brać zomiren, otóz.. zauwazylem ze jak wezme 2x 0.5mg jest lepiej, ale odczuwam poprawe dopiero po 4x 0.5 czyli 2mg, wtedy moge w miare zaczac czytac, albo nawet prezentowac przed grupa ludzi. Teraz najwazniejsze.. nie potrzebuje brania zomirenu codziennie, ale przykladowo 2 razy w tygodniu, czasami 3.. ewentualnie 4 dni w tygodniu po 1 lub 2mg na dzien, chodzi tez generalnie o studia, aby przetrwac chociaz 2 lata, takze.. mam pytanie, czy jezeli bede brał Zomiren 2mg (4 tabletki po 0,5) przez 2 lata (w czasie ferii, swiat, weekendow i wakacji nie bede bral NIC), tylko chodzi o branie od czasu do czasu, gdy zajecia sa stresujace, czy po 2 latach brania tego leku moze cos mi sie stac? jakies dziury w głowie? na trzecim roku juz sobie daruje, zreszta i tak sie lecze, a o uzaleznieniu nie ma mowy, potrafie funkcjonowac na codzien, tylko chodzi o wypowiedzi publiczne na studiach, 2 lata brania zomirenu w dawce 1 - 2mg, 3 razy w tygodniu, czy 2 lata brania tego leku i to w taki sposob, czyli od czasu do czasu, tylko wtedy kiedy potrzebuje, czy moze miec do jakis negatywny wplyw na mnie? chodzi o zaburzenia swiadomosci, problemy z pamiecia, cokolwiek, czy 2 lata brania bedziej jeszcze w miare ok? oczywiscie po 2 latach odkladam ten lek na zawsze. Tylko moze raz na pol roku wezme czasami. Prosze o odpowiedz, jestem ciekaw czy mi pomozecie, dziekuje z gory!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ekspert_abcZdrowie 22 paź 2014, 21:00
Witaj ven4444!

Zomiren zawiera alprazolam. Jest to lek przeciwlękowy z grupy pochodnych benzodiazepiny. Jego stosowanie powinno być uzgodnione z lekarzem psychiatrą. Nie można brać tego leku tak, jak nam się podoba. Dwa lata brania Zomirenu,nawet sporadycznie w wyjątkowo stresujących sytuacjach, to bardzo długo i może dojść do uzależniania. Zwykle leczenie nie powinno trwać dłużej niż 8–12 tygodni, łącznie z okresem zmniejszania dawki. Skoro cierpisz na fobię społeczną, pomyśl o psychoterapii. Pozdrawiam i życzę powodzenia!
Psycholog

przez Arasha 23 paź 2014, 16:06
Zomiren ma bardzo duży potencjał uzależniający i gwarantuję Ci, że po 2 latach regularnego brania ( bo 2, 3 razy każdego tygodnia można już tak traktować ) alprazolamu uzależnisz się na bank zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Jak nie wierzysz, odwiedź wątek - "Benzodiazepiny - moja walka z uzależnieniem i odstawianiem" :bezradny:

ven4444 napisał(a): czy po 2 latach brania tego leku moze cos mi sie stac? jakies dziury w głowie?

Nie, dziur w głowie od alpry się nie nabawisz. Ludzie biorą dłużej benzodiazepiny i funkcjonują ( ale jakie to funkcjonowanie :roll: ) w miarę normalnie, ale problem pojawia się, jak chcą odstawić ... Inna sprawa, że tolerka na benzo szybko rośnie i po jakimś czasie trzeba brać coraz większe dawki dla uzyskania podobnego efektu :idea:

ven4444 napisał(a): na trzecim roku juz sobie daruje, zreszta i tak sie lecze, a o uzaleznieniu nie ma mowy, potrafie funkcjonowac na codzien, tylko chodzi o wypowiedzi publiczne na studiach, 2 lata brania zomirenu w dawce 1 - 2mg, 3 razy w tygodniu, czy 2 lata brania tego leku i to w taki sposob, czyli od czasu do czasu, tylko wtedy kiedy potrzebuje, czy moze miec do jakis negatywny wplyw na mnie? chodzi o zaburzenia swiadomosci, problemy z pamiecia, cokolwiek, czy 2 lata brania bedziej jeszcze w miare ok? oczywiscie po 2 latach odkladam ten lek na zawsze. Tylko moze raz na pol roku wezme czasami.

Ty myślisz, że to sobie można tak zaplanować - pobiorę alprazolam 2 lata, potem kończę z tym, bo mi nie będzie potrzebny :?: :?: :?: A skąd wiesz, jaką będziesz miał sytuację "potem" ? Czy nie będziesz miał jeszcze większego powodu do brania ... Po pierwsze zaburzenia lękowo - fobiczne same nie znikną, nie rozpłyną się, ani nie zmniejszą, zażycie Zomirenu najwyżej zamaskuje Ci je na parę godzin :bezradny: Po drugie, po takim czasie brania, jak planujesz, to już nie Ty, ale Twój organizm i psychika będę Ci dyktowały warunki i decydowały, czy weźmiesz, czy też nie ( i prawie na 100% można powiedzieć, że każą Ci brać ) :?

Piszę Ci to po to, żebyś nie wpakował się w uzależnienie, z którego wyjście będzie większym problemem niż obecna sytuacja ... Wiem, że to się fajnie, beztrosko bierze, nie patrząc na konsekwencje, dlatego tak dużo osób ma problem z odstawieniem i jadą na benzo wiele lat.

Pozdrawiam i radzę przemyśleć opieranie swojego funkcjonowania wyłącznie na chemicznych wspomagaczach ;)

benzo-Arasha
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez cytrynka84 25 paź 2014, 16:58
ven4444, przez 2 lata ,Zomiren brany nawet 2-3 razy w tyg i tak na bank Cię uzależni.Tego juz po jakimś czasie człowiek nie kontroluje i musi brać częściej i więcej ,żeby poczuć się tak jak na poczatku(wiem ,co mowie,uwierz mi) Wiem,ze Alprazolam super działa,ale dobrze się zastanów zanim zaczniesz go brać tak często. Arasha, ma racje!
Pozdrawiam :)
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Patryk29 25 paź 2014, 18:07
watpie czy by do tych dwóch lat dociagnal na alprze, toleranca po roku byla by taka zebys musial brac 1/3 opakowania zeby uzyskac podobne dzialanie jak po 1mg alpry
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Zibstar 26 paź 2014, 19:36
Bzdura. Jesli bierze sie jedna stałą niedużą dawkę raz dziennie, co 2-3 dni, to tolerancja nie rośnie. Przebadane osobiście na okresie 3,5 roczym. Wręcz zszedlem z 0,75 na 0,63 , około oczywiście bo łamałemtabletke. Odstawilem nagle gdy praca sie skonczyla ( za granica, nazbyt stresujaca jak dla mnie) Objawow odstawiennych raczej nie dostrzeglem. Nawet jesli to zyczylbym kazdemu tak 'destrukcyjnego nalogu' przy ktorym uzaleznienie od slodyczy jest bardziej szkodliwe dla zdrowia. Ludzie opamietajcie sie deczko. Jestem bogaty, i w miare szczeliwy. Dzieki alprze.

przez Ryfka 26 paź 2014, 21:08
Zibistar spróbuj odstawić całkiem to dopiero wtedy zobaczysz jakie to są Bzdury!! i jaki będziesz Szczęśliwy!

przez Zibstar 27 paź 2014, 00:16
Ależ już odstawiłem. Biorę teraz srenio raz na tydzień, zazwyczaj w poniedziałek na kaca.
Z drugiej strony nie absolutnie nie namawiam do długotrwalego stosowania. Ja jestem stary dziad, i kalkuluje co mi sie oplaca, mirze ewentualne zyski i straty.
Zwłasza studentowi niepolecalbym, w młodej głowie dopiero kształtuja sie mechanizmy i sposoby wałczenia ze stresowymi sytuacjami, a Benzo to nic jak ucieczka. .. poza tym studia to nic w porównaniu z presja i rywalizacja jaka panuje w pracy... znaczy sie tak mi sie wydaje - nigdy nie studiowałem.

przez Kalebx3 27 paź 2014, 00:33
nie bronię Alprazolamu ( bo to tylko do dorażnego stosowania ), ale czytałem o Nim w wielkopomnej Książce psych. Kramera " Wsłuchując sie w Prozac ",że Alprazolam jako jedyny z Benzo ma budowę zblizona do antydepresantów .Ja nie wyczułem tego akurat w tym leku , tak samo jak w chlopprotiksenie też jego rzekomych właściwości antydepresyjnych ( opisanych w ulotce ) . Co te pismaki lutują ludziom i ile za takie kpiny dostaja kasy ,,, a może to nie kpiny , tylko rosyjskie kawały wojenne ??? a hu-j ich wie
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Popiol 27 paź 2014, 01:30
Klon fajnie poprawia nastrój ale z opóźnieniem, biorąc np. tabsa wieczorem, następnego dnia czuję poprawę samopoczucia.
Dałem spróbować kiedyś znajomemu i zauważył podobny efekt.
Popiol

przez Chadman 27 paź 2014, 01:32
Że mi to żadne benzo i w żadnej dawce nie działa antydepresyjnie i nie poprawia samopoczucia jedynie na spanie jest ok :D Ale za to po dxm jest mi jak w niebie :D
Chad

''Ogarnij dupe , zaciśnij pięści i daj radę . nie ważne , że nie ma dla kogo - ważne , żeby opadły im kopary''

przez Kalebx3 27 paź 2014, 01:40
za to po dxm jest mi jak w niebie

---czyli złapałeś Pana Boga za Nogi , a te Nogi nazywają się DXM.
U mnie bylo na początku wchodzenia w Tramal ,że czułem sie bosko i ,że też miałem Nogi Pana Boga w swoich łapkach ,,, dopiero po dłużdszym czasie eksperymentowania z tym środkiem przekonałem się ,że zamiast Pana Boga to były kozie szatańskie racice , i wyszedłem na głupca , czego Tobie rzecz jasna nie życzę .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Sortuj wg