ALPRAZOLAM (Afobam,Alprox,Neurol,Xanax,Zomiren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
135
83%

Nie
15
9%

Zaszkodził
12
7%

Liczba głosów : 162

Zmiana Afobamu na coś innego - problem pomóżcie

przez megi55 17 wrz 2011, 09:49
Noopii, wielkie dzięki. Pomyślę o zwiększeniu dawki Afobamu, ale może spróbuje wziąć większą dawkę
tak na próbę żeby zobaczyć jak na mnie podziała, a jak nie pomoże będę ratować się klonem, spróbuję
dotrwać do czwartku:) Myślałam też żeby brać Afobam 3 razy dziennie po 0,5 mg wg ulotki, bo może to
o to chodzi, że nie działa. Ale zobaczymy... Pozdrawiam :smile:

przez Noopii 17 wrz 2011, 11:39
megi55 dobry pomysł aby rozłożyć ten afobam na 3 dawki może akurat będzie lepiej sama decyduj co najlepiej Ci pomaga.Trzymam kciuki..napisz jak Ci poszło w czwartek..jeśli chcesz.Będzie dobrze:)
Noopii

przez megi55 17 wrz 2011, 11:51
Mam nadzieję:). Dzięki za wsparcie, a co do czwartku to napiszę jak mi poszło.Pozdrawiam:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez areo 20 wrz 2011, 08:00
chyba bardzo dobra opcja jest pramatis(escitalopram) na dzień i trittico na noc
mysle ze choroba u ciebie to nerwica a depresja z niej wynika
wszyatko wiąże sie z niskim poziomem serotoniny
oba leki powyżej ją podwyższają
dodatkowo ten drugi uspokaja i dobrze dziala na sen dzieki temu wystarczy 1/3 tabletki

przez shinobi 20 wrz 2011, 08:07
Ogólnie to jak dla mnie - laika - ten Twój zestaw leków jest jakiś dziwny.

przez Noopii 20 wrz 2011, 08:20
shinobi napisał(a):Ogólnie to jak dla mnie - laika - ten Twój zestaw leków jest jakiś dziwny.

chyba lekarz decyduje o doborze leków..może w czwartek zmieni jej lub nie.
Noopii

przez shinobi 20 wrz 2011, 08:24
Noopii, a czy ja decyduję o doborze leków? Coś komuś sugeruję? Podkreśliłem, dla mnie laika.

przez megi55 20 wrz 2011, 16:34
Rzeczywiście mój zestaw leków może się wydawać nieco dziwny, ale niektóre z nich
pozostały mi jeszcze po poprzednim lekarzu, a Pani doktor nie chciała na razie niczego
zmieniać jako że leczy mnie od niedawna, a niektóre z nich, np.Neurotop brałam już od
kilku lat jako stabilizator nastroju i nie tylko, a od klona jestem niestety od ładnych parę
lat uzależniona ( pozostała mi tylko dawka 0,5 mg z której pod opieką lekarza spróbuję zejść).
Mój główny problem to właśnie lęki i dlatego mam Spamilan i dorażnie Afobam ( który jak wspominałam
już nie działa, co może jest dziwne, ale tak jest). Więc czasami nawet nie ma mowy o wyjściu z domu,
nie mówiąc o innych sprawach.A Seroquel to co prawda lek przeciwpsychotyczny, ale całkiem nieźle
po nim śpię ( a wcześniej brałam zolafren który tez mnie usypiał ale przestał po kilku latach działać).
A co do takich leków jak np.Escitalopram to brałam już też Lexapro (chyba z tej samej grupy), a wcześniej Effectin, który tylko
nasilił lęki.Zresztą "przetestowałam" już większość leków przeciwdepresyjnych, a Pramolan choć starej
generacji i raczej łagodny wydaje się spełniać swoja rolę.
A co do kursu, to na szczęście przesunięto go o tydzień z czego się cieszę, bo będę się miała okazję
poradzić lekarki.Nie wiem czy istnieje jakiś inny lek działający doraźnie jak Afobam, a nie jest jakiś bardzo
zamulający jak klon - myślałam trochę o Tranxene czy o starym poczciwym Relanium. Może macie jakieś
propozycje? Dzięki za Wasze uwagi i sugestie. Pozdrawiam serdecznie:).

-- Pt wrz 23, 2011 4:16 pm --

Tak, jak pisałam w czwartek miałam wizytę u mojej lekarki i zmieniła mi Afobam na Cloranxen.
Mam go również brać doraźnie w razie stresującej sytuacji. Tak więc wzięłam 10mg tego
Cloranxenu, ale nie odczułam widocznych skutków, co mnie martwi. Seroquel zamieniła mi na
tańszy odpowiednik Ketrel, ale mimo wszystko mam problemy ze spaniem, lekarka uważa że to
raczej wina stresu i ze może za bardzo się przejmuję różnymi sytuacjami. Ale nie zdążyłam się
spytać, czy to że Afobam i jak widzę Cloranxen nie działa to nie wina spamilanu, który może
jakoś wchodzi w interakcje z ww.lekami. Czy ktoś tak miał? A może wzrosła mi tolerka na benzo,
sama już nie wiem. Chociaż klon działa na mnie nieźle, i gdyby Cloranxen nie podziałał mam przyjść
po receptę na Clonazepam. A może za mała dawka? Nie wiem? I po jakim czasie widać działanie Cloranxenu? Chyba że jest za słabym lekiem?Może ktoś chciałby mi coś poradzić
albo podzielić się swoimi doświadczeniami? Będę bardzo wdzięczna, po do poniedziałku muszę coś
wymyślić. Pozdrawiam serdecznie:).

ZOMIREN (Alprazolam-Afobam,Alprox,Neurol, Xanax)

przez lekliwy 21 wrz 2011, 11:58
mi się też udało odstawić - no ale małe dawki brałem 0.5mg i 0.25mb - jak się przeziębiłem 10 dni temu to się fatalnie czułem - ale jak przeziębienie minęło to czuje się wreszcie bardzo dobrze :) ciekawi mnie tylko kiedy zawroty głowy wrócą, bo wiem że wrócą ;)

XANAX (Alprazolam-Afobam,Alprox,Neurol, Zomiren)

przez marzenka27@interia 24 wrz 2011, 19:01
Witam wszystkich bardzo serdecznie mam pytanko do was lekarz zapisał mi lek Alprox 0.5 mg ale kazał brac doraznie pół tabletki tylko ze ja nie wiem kiedy mam go zażywac rano czy przed snem bardzo prosze o odpowiedz bede bardzo wdzieczna.Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 01 paź 2011, 13:25 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono z działu Depresja

przez paradoksy 24 wrz 2011, 19:06
doraźnie - to znaczy kiedy się gorzej poczujesz, a nie regularnie.
paradoksy

przez marzenka27@interia 24 wrz 2011, 20:00
POMOCY
Witam bardzo serdecznie mam pytanie do was lecze sie na depresje lekową juz 2 lata ale napisze wiecej pozniej moje pytanie do was lekarz przepisał mi alprox 0.5 mg kazał brac doraznie pół tabletki ale ja ten lek mam wziasc pierwszy raz odwlekam jego wziecie juz miesiac czasu bo sie boje,powiedzie mi czy mam go wziasc rano czy na noc???a przyznam sie szczerze ze przez cały dzien sie zle czuje a postanowiłam sobie ze dzis juz go napewno wezme,musze dac rade.POMOCY
Ostatnio edytowano 27 wrz 2011, 23:55 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z w/w wątkiem z uwagi na treść Twojego postu

przez clone 24 wrz 2011, 20:35
To zależy czego od niego oczekujesz. Jeśli uspokojenia w ciągu dnia, to weź go rano. Jeśli zaś ma pomóc ci przy zaśnięciu, weź go wieczorem.
Ostatnio edytowano 27 wrz 2011, 23:57 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono

przez marzenka27@interia 27 wrz 2011, 22:06
clone dziekuje za odpowiedz ale wiesz co mnie jeszcze zastanawia ze ten lek jak i każdy inny zaczyna działać po tygodniu a mi bardzo zależy na tym zeby zaczoł działac jak najszybciej bo ja nawet nie moge wyjsc z domu bo sie boje.Czy bedzie zle jesli bede go zażywać przez tydzień aż zacznie działac a potem tylko doraznie???? Ja tak tylko mysle ze zacznie działac po tygodniu mam nadzieje ze tak bedzie,bo przewaznie wszystkie tabletki zaczynaja działać po pewnym czasie.Powiem Ci szczerze ze dzis wziełam juz 3 tabletke i czuje sie dobrze żadnych skutków ubocznych tylko dzisiaj wziełam ta tabletke o godzinie 20 i juz półtora godziny po żazyciu ledwo ci widze na oczy tak mi sie spac chce masakra a zawsze spanie mnie łamało dopiero o 24 zasypiałam a do tego zażywam jeszcze na noc trittico 1/3 tabletki na spanie.A ty brałeś ta tabletki???Pozdrawiam Cię serdecznie i czekam na odpowiedz

Sortuj wg