FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez benzowiec84 25 mar 2015, 10:19
elfrid napisał(a):benzowiec84, to trzymam kciuki oby tak dalej, bo z tego co pamiętam bierzesz go niespełna dwa tygodnie. Ja muszę wymęczyć tą fluoksetynę co najmniej do końca kwietnia w obecnej dawce (6tyg brania) aby coś regularnie ocenić.
A Well bierzesz solo, czy dodatkowo z czymś na sen? No i jak często dobierasz benzo i w jakiej dawce?

Dzięki no , z 10 dni jakoś :P Tak do fluo trzeba cierpliwości dużo to fakt.
no biore na sen czasami lerivon lub mirtazepine , lub benzo. benzo biorę różnie co 3/4 dni , co tydzień , robie sobie przerwy co jakiś czas. staram się to kontrolować no i 1.5/2 mg klona mi styka , 1,5mg afo. 5 mg lorafenu, ale jak na przykład nie biorę z 10 dni żadnego benzo albo tydzień , to zarzucam mieszankę benzowską i duże dawki :) (Nagradzam się za wytrzymanie w trzeźwośći :D)
także wbrew pozorom nie jest ze mną tak źle , kiedyś to jadłem to jak cukierki , po 8 mg klona i tak dalej :)
czy jestem uzależniony,na pewno trochę , bo w sumie nie pamiętam kiedy nie jadłem benzo dłużej niż 2 tygodnie . ale jakoś tolerancja jeszcze w miare okej i nie jem codziennie, bardziej uzależnienie psychiczne myślę , ten fakt że to pomaga.

-- 25 mar 2015, 09:19 --

laden, dzięki

-- 25 mar 2015, 09:28 --

elfrid, jak długo bierzesz fluo ?
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez elfrid 25 mar 2015, 19:04
mmmmz, a nie bierzesz zupełnie nic na sen, tylko samą fluoksetynę? Lekarka pewnie będzie chciała zwiększyć dawkę, bo lek, z tego co piszesz, dobrze zadziałał, a dawkę póki co masz podstawową. To nawet lepsze niż zmiana na zupełnie nowy lek

-- 25 mar 2015, 19:07 --

Patryk29, sertraliny nigdy nie brałem, a z paro rezygnowałem ze względu na uboki. Kiedyś dobrze reagowałem na wenle, ale to było kiedyś...

benzowiec84, od połowy marca 20mg, czyli też 10 dni, wcześniej przez dwa tygodnie brałem tylko 10mg i schodziłem z wenli
pregabalina, wenlafaksyna

przez hooain 26 mar 2015, 01:18
czy przy fluo branej nie w głębokiej deprze a jedynie w mocniejszym przygnębieniu nie wyiebie w manie? plus, czy po kilkumiesięcznej do rocznej przerwie w zażywaniu (odstawka z powodu złapania tolerancji) lek będzie miał tę samą siłe działania co za pierwszym razem ciućkania w ryju?
ତ୍କୃ

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Reiben 26 mar 2015, 02:58
weź se hooain pociućkaj coś lepszego, fluo to karma dinozaurów co im już fiku-miku i tak zbrzydło.

-- 26 mar 2015, 03:19 --

zresztą skoro pytasz o manię to chyba zawsze powinnaś w ciemno dodać coś stabilizującego, ktoś tu, slow down bodajże zachwalał ostrożnie stosowany lit
Reiben

przez mmmmz 26 mar 2015, 07:52
elfrid napisał(a):mmmmz, a nie bierzesz zupełnie nic na sen, tylko samą fluoksetynę? Lekarka pewnie będzie chciała zwiększyć dawkę, bo lek, z tego co piszesz, dobrze zadziałał, a dawkę póki co masz podstawową. To nawet lepsze niż zmiana na zupełnie nowy lek

Nic nie biorę na sen, miałam brać Trittico, ale ostatecznie nie wzięłam ani jednej tabletki. Jak zaczęłam brać Seronil, to na początku spałam bardzo źle, bo miałam dość silne lęki. Ale wszystko przeszło i te raz jest dobrze, przesypiam całą noc, bardzo rzadko się budzę :)

Najpewniej będę zwiększać dawkę, tak jak piszesz. Zastanawia się czy efekty uboczne, po zwiększeniu dawki, będą takie same jak przy wprowadzeniu leku?
Pozdrawiam,
Magda

przez Patryk29 26 mar 2015, 09:30
Fluoksetyna jest stara, ale jara, trójpierścieniowce maja 60 lat przeszło a zjadają ssri na dzień dobry :mrgreen:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez aga85 26 mar 2015, 10:24
mmmmz, jakie miałaś efekty uboczne przy wprowadzaniu fluo?
F41.0
Baby blues...

przez mmmmz 26 mar 2015, 11:18
aga85 napisał(a):mmmmz, jakie miałaś efekty uboczne przy wprowadzaniu fluo?

Najbardziej dokuczały mi lęki, szczególnie właśnie w nocy. Brak snu, ale z tym zmagałam się już wcześniej. Lekkie zawroty głowy na samym początku, a potem przez dłuższy czas bardzo bolała mnie głowa, już myślałam, że będę musiała odstawiać. Poza tym oczywiście brak apetytu przez około trzy tygodnie, jedzenie mogło dla mnie nie istnieć, ale niestety ten efekt uboczny minął ;)

Jak skutki uboczne całkowicie przeszły, po niedługim czasie odczułam bardzo pozytywne działanie leku. Myślę, że podziałał na mnie dość szybko.

Właściwie to chyba wszystko, z tego co pamiętam. Trwało to jednak ponad miesiąc, jak nie dłużej, a nie jak jest napisane na ulotce. Teraz łykam tabletkę jak witaminy ;) nie mam żadnych skutków ubocznych, biorę je za automatu zaraz po przebudzeniu i zapominam, że w ogóle brałam.
Pozdrawiam,
Magda

przez benzowiec84 26 mar 2015, 11:55
hooain napisał(a):czy przy fluo branej nie w głębokiej deprze a jedynie w mocniejszym przygnębieniu nie wyiebie w manie? plus, czy po kilkumiesięcznej do rocznej przerwie w zażywaniu (odstawka z powodu złapania tolerancji) lek będzie miał tę samą siłe działania co za pierwszym razem ciućkania w ryju?

na przygnębienie kup sobie 5htp , to nie są /cenzura/ leki na przygnębienie .
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez aga85 26 mar 2015, 13:41
mmmmz napisał(a):
aga85 napisał(a):mmmmz, jakie miałaś efekty uboczne przy wprowadzaniu fluo?

Najbardziej dokuczały mi lęki, szczególnie właśnie w nocy. Brak snu, ale z tym zmagałam się już wcześniej. Lekkie zawroty głowy na samym początku, a potem przez dłuższy czas bardzo bolała mnie głowa, już myślałam, że będę musiała odstawiać. Poza tym oczywiście brak apetytu przez około trzy tygodnie, jedzenie mogło dla mnie nie istnieć, ale niestety ten efekt uboczny minął ;)

Jak skutki uboczne całkowicie przeszły, po niedługim czasie odczułam bardzo pozytywne działanie leku. Myślę, że podziałał na mnie dość szybko.

Właściwie to chyba wszystko, z tego co pamiętam. Trwało to jednak ponad miesiąc, jak nie dłużej, a nie jak jest napisane na ulotce. Teraz łykam tabletkę jak witaminy ;) nie mam żadnych skutków ubocznych, biorę je za automatu zaraz po przebudzeniu i zapominam, że w ogóle brałam.

Ja jestem 15 dzień na Seronilu i mam wilczy apetyt.Budzę się w nocy głodna.Może to przez Hydroxyzynę? Ale to nie ten wątek.Zawroty głowy mam cały czas,nawet przed rozpoczęciem leczenia miałam,tak podobno objawia się moja choroba (oczywiście to tylko jeden z licznych objawów).
A tak ze sfery intymnej czy fluo nie rozregulowała Ci gospodarki hormonalnej? Bo mi najwyraźniej tak.Chyba,że to przez nerwicę.
F41.0
Baby blues...

przez hooain 26 mar 2015, 15:11
pytam o samą możliwość wyrzutu w manie z racji tymczasowego przyjmowania, nie o to czym ten stan hamować. poza obecnym menu nie ide w normotymiki i in. poszcze
bezowiec3820 kurva człowieku, mówisz do dziewki która kurva przygnębieniem iebie sobie po żyłach bueueheheuheue
ତ୍କୃ

przez benzowiec84 26 mar 2015, 15:16
hooain napisał(a):bezowiec3820 kurva człowieku, mówisz do dziewki która kurva przygnębieniem iebie sobie po żyłach bueueheheuheue

czy przy fluo branej nie w głębokiej deprze a jedynie w mocniejszym przygnębieniu nie wyiebie w manie?

to co zrobisz jak będziesz miała depresje ?? jak przy przygnębieniu jebiesz sobie po żyłach ?
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez hooain 26 mar 2015, 15:20
nie wiem, iebne focha typowo he
ତ୍କୃ

przez benzowiec84 26 mar 2015, 15:23
hooain napisał(a):czy przy fluo branej nie w głębokiej deprze a jedynie w mocniejszym przygnębieniu nie wyiebie w manie? plus, czy po kilkumiesięcznej do rocznej przerwie w zażywaniu (odstawka z powodu złapania tolerancji) lek będzie miał tę samą siłe działania co za pierwszym razem ciućkania w ryju?

manii nie dostaniesz po ssri , najwyżej lekki stan hipomanii który jest przyjemny ale to jak się bierzę 1 raz ssri i nie ma się stycznośći z lekami ssri , receptory są świeże , mania po ssri , dla mnie ssri to dobre tabletki nasenne , marze o manii :)

za 2 razem działa słabiej i może byc większa dawka potrzebna ale nadal działa
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

Sortuj wg