FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez Rebbah 31 lip 2014, 20:42
Brałam Bioxetin i Fluoksetynę kilka lat temu. Od stycznia 2012 nie zażywałam żadnych antydepresantów. Teraz wszystkie leki i strachy wróciły, poza tym katastrofalna deprecha, brak chęci życia i 30 kg więcej. Wczoraj lekarz przepisał mi Andepin, ale gdzieś czytałam że zażywana drugi raz fluoksetyna juz nie będzie działać. Dostałam ten lek na depresję i obżeranie kię kompulsywne. Czy mieliście podobne doświadczenia?

przez coma 01 sie 2014, 10:45
Dostałam wczoraj fluoksetynę, ale niestety tylko 10mg ze względu na ChAD. Czy są szanse, że tak mała dawka w ogóle zadziała?
PEACE & LOVE

przez murbeton 01 sie 2014, 14:03
Xandra a w jakiej dawce brałaś lek? Pomogły Ci? Ja teraz biorę 20 mg już 6 dzień i strasznie mi dokuczają bóle brzucha, ucisk w klatce piersiowej, a wieczorem lęki. Wciąż też mam nudności. Przy paroksetynie nie miałam takich okropnych uboków, chociaż mój stan wyjściowy był dużo gorszy.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Xandra 01 sie 2014, 14:39
Murbeton, pomogło :)
Najpierw brałam 20 mg przez 2 miesiące, potem 40 mg przez kolejne 2, ale stwierdziłam, że na 20-tu mi było lepiej, więc wróciłam do 20 i jest ok :) Pomogło na brak motywacji i napady lęku.
fata viam invenient

przez murbeton 05 sie 2014, 10:33
A czy ktoś z Was miał usisk w klatce piersiowej? Biorę już bioxetin ponad 2 tygodnie i na razie czuję się coraz gorzej. Teraz, od kilku dni mam ten ucisk. Czy to nie jest nietypowy objaw? Mam ochotę rzucić te leki :(

przez lucy1979 05 sie 2014, 10:36
Xandra napisał(a):Murbeton, pomogło :)
Najpierw brałam 20 mg przez 2 miesiące, potem 40 mg przez kolejne 2, ale stwierdziłam, że na 20-tu mi było lepiej, więc wróciłam do 20 i jest ok :) Pomogło na brak motywacji i napady lęku.

Ja też zmniejszyłam dawkę sertraliny ze 100 mg na 50 i o dziwo lepiej się czuję.
Hardcore w duszy w bani Meksyk

przez amelia83 05 sie 2014, 11:40
murbeton, ja mam czasami ucisk w klatce piersiowej, jakis czas jest potem znika
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez murbeton 05 sie 2014, 11:47
amelia83, czyli to od leków? Zaczynam się już wkręcać, że coś się ze mną dzieje złego :( Psychiatra powiedziała mi, że fluo ma małe efekty uboczne i szybko zaczyna działać. Wasze doświadczenia jednak wskazują na coś zupełnie innego... Za miesiąc planuję wakacje i zakładałam, że do tego czasu leki już zaczną działać.

przez Bree 05 sie 2014, 21:15
A czy jest ktoś kto brał fluo i nagle przestał i chce się podzielić doświadczeniami?

Ja brałam przez pół roku, 3 dni temu przestałam i czuję się źle i dziwnie ale nie wiem czy to sobie wkręcam czy na prawdę coś ze mną nie tak.
Sama nie wiem czemu przestałam brać te tabletki, jakoś doszłam do wniosku że nie są mi potrzebne i nie chcę się niczym faszerować. No a teraz jakby okazuje się że jednak są mi potrzebne..nie wiem czy mam to przeczekać, czy wrócić do fluo...

przez barsinister 06 sie 2014, 01:06
są objawy odstawienne, u mnie trwały z miesiąc, włącznie z brain zaps - ale nie był to jakiś straszny hardkor, drażliwość, gorsze samopoczucie, lekkie jazdy, trochę takich grypopodobnych sensacji w pierwszym tygodniu
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez amelia83 06 sie 2014, 12:02
murbeton, nie wiem czy to od lekow czy na tle nerwowym :?

-- 06 sie 2014, 11:10 --

murbeton, a moze pijesz duzo kawy?
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez murbeton 06 sie 2014, 13:30
nie piję kawy w ogóle. te bóle zaczęły się w trakcie przyjmowania leków. Miałam takie uciski w klatce piersiowej w zeszłym roku, ale teraz, zanim zaczęłam przyjmować fluo nic a nic. Dzisiaj jest 17 dzień bioxetinu, a ja wciąż to mam. Oprócz tego wieczorem jestem mocno pobudzona, budzę się w nocy z takim nieprzyjemnym pobudzeniem. Czy to tak długo mogą się utrzymywać początkowe skutki uboczne?

przez amelia83 06 sie 2014, 14:06
murbeton, ja ze skutkow ubocznych uderzenia gorąca, rozszerzone zrenice, takie dziwne pobudzenie czasem a najbardziej mam problemy z pamiecia, koncentracja a te kłucia w klatce to mam rzadko...

-- 06 sie 2014, 13:09 --

i nie mam apetytu rano, i taki ogólny niepokój
nie wiem czy wszystkie są od zazywania lekow, a w jakim stopniu wynikają z choroby

ale najbardziej mi przeszkadzaja problemy z pamiecia :hide: :hide:
M. Luther King

przez murbeton 06 sie 2014, 14:17
amelia83, a długo już bierzesz fluo?

-- 06 sie 2014, 15:30 --

zaczęłam się zastanawiać czy jednak nie wrócić do paroksetyny, która w zeszłym roku mi pomogła. 2,5 tygodnia bioxetinu to jakiś koszmar. Nie wiecie czy trzeba robić przerwę między przyjmowaniem kolejnego SSRI?

Sortuj wg