FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez Lord Kapucyn 01 lis 2013, 15:22
Kalebx3
Ja kiedyś czytałem takie badanie, że u osób, które nie zareagowały w ogóle na paroksetynę ani citalopram, fluoksetyna może pomóc, bo- mamy coś takiego jak Glikoproteina P(Pgp) to jest białko, którego głównym zadaniem jest wywalaniem na zbity pysk leków z wnętrza komórek i dopomaganie w ich metabolizmowi(rozkładowi). Paroksetyna i citalopram są substratami tego białka(fluoksetyna nie)- więc łatwiej jest je wywalić z mózgu. Fluoksetyna i metabolit- norfluoksetyna dodatkowo są inhibitorami Pgp- więc hamują aktywność tego białka. Więc to ma sens tylko u osób, które źle zareagowały na paro. Jeśli ktoś dobrze "jedzie" na paro to raczej nie ma sensu dołączać fluo.

Poza tym fluo(w przeciweństwie do paro) jest antagonistą receptora 5-HT2c i (paradoksalnie) ze wszystkich SSRI na poczatku wykazuje najsilniejszy wpływ prolękowy(czyli nasilający lęki, a nie łagodzacy).
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Miss Worldwide 02 lis 2013, 06:31
no to dlaczego lekarzowi przyszlo do glowy zmiane na fluo skoro ja mam problemy z atakami lékowymi i depresja? Skoro fluo wzmaga léki? co mi po tym, ze lepiej na depreche zadziala moze niz wenla czy duloksetyna skoro mnie w wpedzi znowu w ataki paniki.......

PS. szukam antydepresanta co dobrze dziala na depreche dosyc silna i ataki lékowe i nie jest niewskazany dla kobiet w ciazy. Pomocy
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez hania33 02 lis 2013, 09:36
Miss Worldwide, Niewiele kontrolowanych badań klinicznych ocenia skuteczność i bezpieczeństwo antydepresantów stosowanych w czasie ciąży. Wszystkie leki psychotropowe przechodzą przez łożysko, nie pozostają więc bez wpływu na płód. Opierając się jednak na wynikach dostępnych badań, ogólne zalecenia prowadzenia terapii depresji w ciąży podkreślają wybór leków najlepiej przebadanych, stosowanie jednego preparatu zamiast kilku, częstsze monitorowanie poziomu leków trójcyklicznych i zwrócenie uwagi na możliwe obniżenie skuteczności leków z grupy SSRI w trzecim trymestrze ciąży. Jeśli zapłodnienie nastąpiło w trakcie kuracji, nie należy jej przerywać czy zmieniać leku.
Polecane leki przeciwdepresyjne (APA Expert Consensus Guidelines):
- SSRI (fluoksetyna, jeśli nie ma planów karmienia piersią - długi okres półtrwania substancji, sertralina - jeśli takie plany są),
- trójcykliczne (desipramina, nortryptylina - mniejsze działanie antycholinergiczne i mniejsza hipotensja),
- przy braku skuteczności SSRI - SNRI (wenlafaksyna).

Tylko to znalazlam..
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Miss Worldwide 04 lis 2013, 05:20
hania33, hej Hania dziekuje Ci bardzo. Ja chce najpierw wszystko uporzadkowac z tabletkami dopiero zachodzic w ciaze :) Nie chce ryzykowac.
Co do sytuacji braku skutecznosci SSRI to zmienic na SNRI to juz tak zrobilam. Jestem na SNRI od prawie 2 lat. Ale jakos tak nie do konca mi pomogl. Lekarz by wolal zeby jednak wiecej "zycia" we mnie bylo dlatego chce zmienic na fluo. Moze to i dobrze skoro wlasnie fluo jest lepiej przebadana od innych i nie ma az tach zlych wynikow. Tyle, ze ja bym chciala karmic jednak piersia :/ wtedy ten drugi lek a o nim nie mam pojecia. Musze chyba poszukac i poczytac.
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez maniek123321 04 lis 2013, 14:52
przywitam sie jako nowy towarzysz fluo 40mg :-) (40stka na start od dzisiaj, zobaczymy jak to bedzie)
paro zamulalo i jakos nie pomoglo wiec mam nadzieje ze fluo mnie troche rozkreci ale marwia mnie posty typu "wyzsze dawki nie pomagaja w depresji".
Czy fluo w wyzszych dawkach nie ma powinowactwa przypadkiem do NA lub DA ?
wyczytac mozna ze :
"Dowiedziono, że fluoksetyna jest także antagonistą receptora 5-HT2C, co czyni z niej atypowy SSRI[4]. Poza leczeniem depresji jest stosowana w leczeniu natręctw."
czyli fajnie ze dopaminki nie bedzie tak mocno blokowac :-)
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

przez radek111 05 lis 2013, 16:07
Ja jestem prawie 3 miesiące na SERONILU dawka 20. Po mieiesiącu z haczykiem miałem wrazenie delikatnej poprawy.Teraz natomiast znów oklapłem.Czy to parwda moi drodzy ze powyżej 20 mg mogą się nasilic stany niepokoju,delikatnego leku?????? Mój lekarz chce spróbować 40 mg.Mówiłem mu głownie o braku checi ,napędu bo to mi najbardziej doskwiera.

przez deader 05 lis 2013, 16:15
radek111 napisał(a):Ja jestem prawie 3 miesiące na SERONILU dawka 20. Po mieiesiącu z haczykiem miałem wrazenie delikatnej poprawy.Teraz natomiast znów oklapłem.Czy to parwda moi drodzy ze powyżej 20 mg mogą się nasilic stany niepokoju,delikatnego leku?????? Mój lekarz chce spróbować 40 mg.Mówiłem mu głownie o braku checi ,napędu bo to mi najbardziej doskwiera.

Mam wrażenie że oklapłeś tak jak cała ludzkość - przez jesień. Ja na Seronilu 7-my mesiąc, i od miesiąca-dwóch czuję się gorzej niż latem. Niestety, tabletka to nie magiczna pigułka szczęścia, leki pozwalają nam żyć jak "normalni ludzie" - a oni teraz, jesienią, też są "przyklapnięci".
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez tiktalk 05 lis 2013, 17:04
jak fluoksetyna radzi sobie z natręctwami i lękiem? chciałbym ją brać z mirtazapiną/mianseryną ciekawy jestem jak się będzie uzupełniał antagonizm 5-ht2c fluo i mirty
tianeptyna 4x12,5 / wiadro supli ;)

przez sylvek 05 lis 2013, 17:28
antagonizm 5-HT2c przez fluoksetyne ma bardziej znaczenie marketingowe niz terapeutyczne. Przy ki=400nm (do serotoniny) do 5-HT2c i stezeniu terapeutycznym ok. 1nmol/ml (w mozgu mniejsze) fluoksetyna musialaby byc brana w dawce 400 razy większej od standardowej aby całkowicie wyprzeć 5-ht z tego receptora. Do fluo bardziej pasuje zdanie ze jest silnym niebezposrednim agonistą 5-ht2c (co wynika z tego ze to SSRI) ale równoczesnie trochę słabszym od całej reszty leków z tej grupy przy identycznym poziomie bloku wychwytu zwrotnego.

przez Lord Kapucyn 05 lis 2013, 17:32
Antagonizm fluoksetyny 5-HT2c to 260nM Ki, norfluoksetyny 91. Dla porównania mirtazapiny 39, a mianseryny 2.59(im mniejsza wartość tym silniejszy antagonizm). Jak widać antagonizowanie przez fluo 5-HT2c nie jest istotne klinicznie i jej plusem tak naprawdę jest bardziej to, że NIE jest silnym AGONISTĄ 5-HT2c niż to, że JEST słabym ANTAGONISTĄ 5-HT2c. ;)
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Marek1977 05 lis 2013, 17:46
Pytam czysto teoretycznie-czy dodanie do SSRI silnego antagonisty 5HT2a zwiększy (a tym samym przyspieszy downregulacje) receptora 5HT1a?
Conscientia est, necesse est

przez sylvek 05 lis 2013, 18:07
Który 5-ht1a konkretnie ? Jesli chodzi o autoreceptor to nie bedzie mial zadnego wplywu na jego dowregulacje

przez Marek1977 05 lis 2013, 19:21
Chodzi mi o autoreceptor ale z tego co piszesz wynika ze receptor postsynaptyczny 5HT1a bedzie silniej pobudzany-tylko czy to jest pozytywny stan rzeczy ?
Conscientia est, necesse est

przez maciekpoznan 05 lis 2013, 19:29
Ja tak samo - przez tą jesień też jestem tak "oklapnięty" jak to ujeliście ;)

Sortuj wg