FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez devnull 18 lut 2013, 04:08
Kupę lat nie brałem fluoksetyny, w ostatnich latach najdłużej brałem es/citalopram oraz sertralinę,
jakie odmienne odczucia mogę uzyskać przy pomocy fluoksetyny ? bardziej stymuluje czy uspokaja ?
jeśli uspokaja to delikatnie czy upierdala niczym es/citalopram ? (upierdolenie = senność, trudności z myśleniem, zawroty głowy i ogólne rozjebanie).
a jeśli stymuluje to w kierunku sertralinowego szału czy czegoś bardziej konstruktywnego ? (szał= wkurwienie, nerwowość, drażliwość, utrata kontroli).
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez marti27 21 lut 2013, 18:10
biorę juz ponad tydzień i nic... ani poprawy ani skutków ubocznych. To normalne?

przez depas 21 lut 2013, 18:17
marti27, tak, to jak najbardziej normalne, bierzesz bardzo krótko. Poczekaj do miesiąca, wtedy powinnaś już coś czuć, te leki rozkręcają się tygodniami.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 21 lut 2013, 21:38
marti27, fluoksetyna wolno, wolno się rozkręca, do 6 tygodni nawet. Trzeba dać jej czas i czekać, czekać, czekać.
pregabalina, wenlafaksyna

przez marti27 21 lut 2013, 21:42
A jeśli chodzi o skutki uboczne to też możliwe, że wszystko jeszcze przede mną? Czy skutki byłoby czuć już?

przez depas 21 lut 2013, 22:15
Skutki uboczne wcale nie muszą u Ciebie wystąpić, u mnie fluoksetyna nawet w 40mg nie dawała uboków. Myślę że to raczej dobry znak że jeszcze żadnych nie odczułaś, może Ci się poszczęści :smile:
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez marti27 21 lut 2013, 22:17
Dziękuję :) Mam nadzieję, że tak będzie :)

przez JohnnyRebel 22 lut 2013, 19:34
Brałem fluo 4 miesiące. Trudno powiedzieć czy mi pomogło fluo czy coś innego, ale 2 miesiące temu odstawiłem. Wszystko było dobrze ale jakoś tydzień temu pojawiło się w moim życiu coś co co prawda nie było straszne, ale bardzo rozchwiało mnie emocjonalnie doprowadzając do bardzo trudnych dla mnie momentów i zacząłem znowu przyjmować. Ze skutków ubocznych czuję dużą senność która pojawia się wieczorem. Lek przyjmuje rano, obecnie 10mg teraz już czwarty dzień. Wiem, że lek rozkręca się powoli, ale kiedy mogę zacząć oczekiwać, że senność zacznie ustępować? 2 tygodnie to realny termin?

przez coccinella 22 lut 2013, 20:20
JohnnyRebel napisał(a):Brałem fluo 4 miesiące. Trudno powiedzieć czy mi pomogło fluo czy coś innego, ale 2 miesiące temu odstawiłem. Wszystko było dobrze ale jakoś tydzień temu pojawiło się w moim życiu coś co co prawda nie było straszne, ale bardzo rozchwiało mnie emocjonalnie doprowadzając do bardzo trudnych dla mnie momentów i zacząłem znowu przyjmować. Ze skutków ubocznych czuję dużą senność która pojawia się wieczorem. Lek przyjmuje rano, obecnie 10mg teraz już czwarty dzień. Wiem, że lek rozkręca się powoli, ale kiedy mogę zacząć oczekiwać, że senność zacznie ustępować? 2 tygodnie to realny termin?

też biorę Fluo już drugi tydzień. Nie zauważam większych zmian ani lepszych ani gorszych. Miałam problemy z nadmierną sennością przed braniem i teraz nadal mam.
Nie chce mi się.

przez rock 23 lut 2013, 19:57
Seronil biorę 2 lata 40mg na dobę.Początkowo wyciągnął mnie z nerwicy czułam się świetnie,ale od 3 miesięcy wszystko wróciło i jest jeszcze gorzej niż było przed. Mam wrażenie że lek w ogóle przestał działać mimo iż nigdy go nie odstawiłam. Byłam u lekarza i dostałam Ranperidon 1mg na dobę,ale żadnej poprawy nie widzę..

przez Kalebx3 23 lut 2013, 20:02
Rock, normalka.
Dlatego ludzie tak skaczą z leku na lek , poszukują , wymieniają się ( Tutaj ) doświadczeniami.
I tak masz szczęście ,że Laba trwała u Ciebie Tak długo.
Witaj W Klubie.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez elfrid 24 lut 2013, 14:23
rock, Niestety leki mogą przestać działać (jak u mnie wenla), albo zmniejsza ich skuteczność. Najlepszą ścieżką postępowania jest podnieść dawkę do maksymalnej. Jak to nic nie da znaczy, że potencjał leku się wyczerpał i trzeba celować z innym.
Jedno jest pewne, nie ma sensu brać jaku, który przestał działać.
pregabalina, wenlafaksyna

przez rock 24 lut 2013, 17:42
elfrid napisał(a):rock, Niestety leki mogą przestać działać (jak u mnie wenla), albo zmniejsza ich skuteczność. Najlepszą ścieżką postępowania jest podnieść dawkę do maksymalnej. Jak to nic nie da znaczy, że potencjał leku się wyczerpał i trzeba celować z innym.
Jedno jest pewne, nie ma sensu brać jaku, który przestał działać.

Czyli co powinnam zrobić? Od kilku miesięcy stoję cały czas w miejscu wizytę u lekarza mam dopiero na 20 marca i terapię też w podobnym terminie rozpoczynam. Już powoli nie daję sobie rady z tym wszystkim.

przez Kalebx3 24 lut 2013, 17:57
Rock ,
to zależy jak masz ustawione życie .
Możesz iść szybciej prywatnie( wiadomo kasa).
Poprosić lekarza ogólnego o skierowanie do Szpitala Psychiatrycznego i sie położyć,
albo dalej się męczyć do wizyty u lekarza na NFZ. W sumie jeszcze niespełna miesiąc , a to dużo jak człowiek cierpi. Nie wiem co Ci więcej doradzić. Elfrid sugeruje zwiększenie dawki . Może.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Sortuj wg