KWETIAPINA(Seroquel,Ketrel,Kwetaplex,Kventiax,Ketipinor)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
82
67%

Nie
24
20%

Zaszkodziła
16
13%

Liczba głosów : 122

przez noszila 09 lip 2016, 19:39
Kalebx3 napisał(a):
Chciałabym coś, co mnie pobudzi ale w takim sensie, że doda mi energii, motywacji, chęci do działania :/

- tez szukam takiego leku ;)
a kwetę to bym tylko szczurom do trutki dołozył

Czemu tak ostro? Tak kiepsko na Ciebie działała?

Tak konkretnie to jestem borderem + nawracające stany depresyjne. Czy kweta to waszym zdaniem odpowiedni lek ?
Borderline + nawracająca deprecha + stany lękowe
Esci10
Kweta25

przez joha 09 lip 2016, 20:14
noszila napisał(a):Ja dopiero zaczynam przygodę z Ketrelem, właśnie 25mg i tak jak pisze pneum śpię na stojąco. W ogóle jestem okropnie zamulona. I jak biorę tabletkę na noc to puszcza mnie dopiero koło 17ej następnego dnia :/ Czy to minie po jakimś czasie kiedy organizm się przyzwyczai do nowego leku, czy po prostu taka dawka tj.25mg działa jedynie, tylko i wyłącznie nasennie??

Przyzwyczaja się i można go brać na noc przed snem, ale z doświadczenia powiem, że tylko przy bardzo małej dawce. Wbrew opinii lekarzy (znowu) większe dawki nie powodują mniejszej senności, lecz jeszcze większą. Jedynym celem życia staje się sen. Wzięty rano zamula tak bardzo, że można zrobić sobie krzywdę z powodu zaburzenie motoryki ciała.
Są tacy, którzy biorą 1000mg na dobę i nie mają senności, ale na większość działa tak jak napisałem.
joha

przez pneum 09 lip 2016, 20:50
noszila, po jakichś dwóch tygodniach zaczęłam spać normalnie - tzn. zasypiam godzinę-dwie po wzięciu kwety, śpię sobie 8-10h i następnego dnia funkcjonuję normalnie. Gorzej, jak nie znajdę tych 8h na sen, wtedy przesiadam się na zolpidem, ale to się rzadko zdarza, wolę spać wieczność.

Powtarzam sobie, że odstawię kwetę, bo to do niczego nie prowadzi i muszę się w końcu nauczyć spać jak człowiek, ale lekarka zapisała 3 opakowania i nie mam motywacji, matkoboskokochanowszystkiekarynamnieido
f60.3 + f31 (remisja)
topiramat 100, karbamazepina 100x2, kwetiapina 25, wenlafaksyna 75

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lusesita Dolores 09 lip 2016, 22:47
Ja zmniejszyłam z 800mg na 200mg
Śpię do 13:(
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

przez noszila 10 lip 2016, 20:33
joha napisał(a):Jedynym celem życia staje się sen. Wzięty rano zamula tak bardzo, że można zrobić sobie krzywdę z powodu zaburzenie motoryki ciała.Są tacy, którzy biorą 1000mg na dobę i nie mają senności, ale na większość działa tak jak napisałem.

pneum napisał(a):noszila, po jakichś dwóch tygodniach zaczęłam spać normalnie

No to pozostaje mi uzbroić się w cierpliwość, której btw ostatnimi czasy już brakuje i czekać aż się przyzwyczaję (mam nadzieję). Do tej pory już spałam po kilkanaście godzin co mnie dodatkowo wkurzało, bo ileż można tylko spać i spać i co to za życie a tu teraz jeszcze ta kweta przybija mnie do łóżka już totalnie.
No nic, to po prostu poczekam. Jak zwykle dramatyzuje zawczasu, sieję panikę i niepotrzebnie zawracam głowę. Typowa ja :/ wybaczcie
Esci10
Kweta25

przez pneum 11 lip 2016, 02:02
noszila, spanie>życie jak dla mnie, czasami mam ochotę zarzucić sobie kwetę z rana
f60.3 + f31 (remisja)

przez noszila 11 lip 2016, 16:15
pneum napisał(a):noszila, spanie>życie jak dla mnie, czasami mam ochotę zarzucić sobie kwetę z rana

Z rana? wtedy całe życie tak można przespać... :silence: chociaż jak tak patrzę na to, co za mną to mam wrażenie że i tak wszystko zmarnowane i to była tylko jakaś dzika egzystencja a nie życie... Ale kurcze nie chce tak dalej bo co to za sens? :time:
Esci10
Kweta25

przez fobik123 11 lip 2016, 18:44
noszila, Czego na borderline nie bierzesz lamotryginy?
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

przez noszila 12 lip 2016, 20:37
fobik123 napisał(a):noszila, Czego na borderline nie bierzesz lamotryginy?

A przede wszystkim dlatego, że dłuuuuuugi czas próbowałam przekonać swojego psychiatrę że jestem borderem, ale bez skutku. Niedawno byłam u innej lekarki i ona od razu wpisała mi jak byk że border. No i z kolei wróciłam do swojego lekarza zobaczyć co on na to, no i dostałam Ketrel... Pamiętam że miałam jakiś mały epizod z lamotryginą, bodajże 50mg na dzień w dwóch dawkach ale pewnego dnia lekarz mi sam to odstawił w sumie nie wiem czemu...
Ogólnie miałam dwa wyjścia: albo iść na mega ciężki oddział w szpitalu do lekarki która uznała że mam bordera i dać się zaszprycować, wsadzić w pasy, pozbawić totalnie możliwości wypowiadania się i sprzeciwu
ALBO zostać u swojego lekarza i nadal błagać żeby mi w końcu przepisał coś więcej niż tylko chol**e SSRI ! Bo dodam, że od ładnych wielu lat lekarz zmienia mi leki ale przeskakuje tylko na inne produkty z cyklu SSRI....po prostu inne preparaty ale nadal w tej samej grupie...
Esci10
Kweta25

przez pneum 13 lip 2016, 01:03
noszila, właśnie o to chodziło, jak się śpi to jakby się nie istniało, a nieistnienie jest dla mnie czymś pięknym (nie mylić ze śmiercią)
f60.3 + f31 (remisja)

przez kazimierz61 13 lip 2016, 06:54
Ja biorę 200mg kwety, 100 lamo, i 1mg clona i śpię dobrze, wcześnie wstaję, ważne że wyspany. Czasem boję się znowu zasypiać bo sny nieprzyjemne i boję się że będzie ciąg dalszy.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
Escitalopram Actavis 20mg
Trittico CR 75mg 1.1/3 tabletki
F-31, F-31.0, F-31.3

przez czarna_polewka 13 lip 2016, 12:07
Witam, odstawiam właśnie kwetaplex z dawki 400 mg do zera, obecnie biorę 100 mg, niestety pojawiły się mdłości, czy to normalne? Czy trzeba je przeczekać i przejdą?
goodbye psycho

przez noszila 13 lip 2016, 19:48
pneum napisał(a):noszila, właśnie o to chodziło, jak się śpi to jakby się nie istniało, a nieistnienie jest dla mnie czymś pięknym (nie mylić ze śmiercią)

Z jednej strony Cię rozumiem, ale z drugiej...spać i czekać na co? Mam resztę życia spędzić na spaniu + siedzenie przy oknie i gapienie się na zewnątrz jak inni żyją? :hide: czy naprawdę nic się nie da zrobić?
Esci10
Kweta25

przez kazimierz61 14 lip 2016, 07:10
czarna_polewka, Musisz przeczekać, mogłeś zmniejszać stopniowo np. kroić tabletki na pół czy ćwiartki i zminimalizowałbyś skutki uboczne może nawet do zera.

-- 14 lip 2016, o 07:24 --

noszila napisał(a):Z jednej strony Cię rozumiem, ale z drugiej...spać i czekać na co? Mam resztę życia spędzić na spaniu + siedzenie przy oknie i gapienie się na zewnątrz jak inni żyją? czy naprawdę nic się nie da zrobić?

Tak to jest bez sensu, życie ucieka, ja już mam sporo wyjęte z życiorysu, dwanaście lat leczyli mnie na depresję nawracają zanim zdiagnozowali CHAD i to w szpitalu którego uważałem za beznadziejny. Moim zdaniem powinnaś mieć większe dawki antydepresantu, najlepiej jakiegoś co nie zamula, a potem w razie czego trochę zniszczyć.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
Escitalopram Actavis 20mg
Trittico CR 75mg 1.1/3 tabletki
F-31, F-31.0, F-31.3

Sortuj wg