KWETIAPINA(Seroquel,Ketrel,Kwetaplex,Kventiax,Ketipinor)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
85
67%

Nie
25
20%

Zaszkodziła
17
13%

Liczba głosów : 127

przez Lusesita Dolores 09 lip 2016, 22:47
Ja zmniejszyłam z 800mg na 200mg
Śpię do 13:(
chodze boso po ulicy

Ketrel 600mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg
Afobam 0,5mg

opium

riflessione.blog.pl

przez noszila 10 lip 2016, 20:33
joha napisał(a):Jedynym celem życia staje się sen. Wzięty rano zamula tak bardzo, że można zrobić sobie krzywdę z powodu zaburzenie motoryki ciała.Są tacy, którzy biorą 1000mg na dobę i nie mają senności, ale na większość działa tak jak napisałem.

pneum napisał(a):noszila, po jakichś dwóch tygodniach zaczęłam spać normalnie

No to pozostaje mi uzbroić się w cierpliwość, której btw ostatnimi czasy już brakuje i czekać aż się przyzwyczaję (mam nadzieję). Do tej pory już spałam po kilkanaście godzin co mnie dodatkowo wkurzało, bo ileż można tylko spać i spać i co to za życie a tu teraz jeszcze ta kweta przybija mnie do łóżka już totalnie.
No nic, to po prostu poczekam. Jak zwykle dramatyzuje zawczasu, sieję panikę i niepotrzebnie zawracam głowę. Typowa ja :/ wybaczcie
Borderline + nawracająca deprecha + stany lękowe
Esci10
Kweta25

przez pneum 11 lip 2016, 02:02
noszila, spanie>życie jak dla mnie, czasami mam ochotę zarzucić sobie kwetę z rana
f60.3 + f31 (remisja)
topiramat 100, karbamazepina 100x2, kwetiapina 25, wenlafaksyna 37.5

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez noszila 11 lip 2016, 16:15
pneum napisał(a):noszila, spanie>życie jak dla mnie, czasami mam ochotę zarzucić sobie kwetę z rana

Z rana? wtedy całe życie tak można przespać... :silence: chociaż jak tak patrzę na to, co za mną to mam wrażenie że i tak wszystko zmarnowane i to była tylko jakaś dzika egzystencja a nie życie... Ale kurcze nie chce tak dalej bo co to za sens? :time:
Esci10
Kweta25

przez noszila 12 lip 2016, 20:37
fobik123 napisał(a):noszila, Czego na borderline nie bierzesz lamotryginy?

A przede wszystkim dlatego, że dłuuuuuugi czas próbowałam przekonać swojego psychiatrę że jestem borderem, ale bez skutku. Niedawno byłam u innej lekarki i ona od razu wpisała mi jak byk że border. No i z kolei wróciłam do swojego lekarza zobaczyć co on na to, no i dostałam Ketrel... Pamiętam że miałam jakiś mały epizod z lamotryginą, bodajże 50mg na dzień w dwóch dawkach ale pewnego dnia lekarz mi sam to odstawił w sumie nie wiem czemu...
Ogólnie miałam dwa wyjścia: albo iść na mega ciężki oddział w szpitalu do lekarki która uznała że mam bordera i dać się zaszprycować, wsadzić w pasy, pozbawić totalnie możliwości wypowiadania się i sprzeciwu
ALBO zostać u swojego lekarza i nadal błagać żeby mi w końcu przepisał coś więcej niż tylko chol**e SSRI ! Bo dodam, że od ładnych wielu lat lekarz zmienia mi leki ale przeskakuje tylko na inne produkty z cyklu SSRI....po prostu inne preparaty ale nadal w tej samej grupie...
Esci10
Kweta25

przez pneum 13 lip 2016, 01:03
noszila, właśnie o to chodziło, jak się śpi to jakby się nie istniało, a nieistnienie jest dla mnie czymś pięknym (nie mylić ze śmiercią)
f60.3 + f31 (remisja)

przez kazimierz61 13 lip 2016, 06:54
Ja biorę 200mg kwety, 100 lamo, i 1mg clona i śpię dobrze, wcześnie wstaję, ważne że wyspany. Czasem boję się znowu zasypiać bo sny nieprzyjemne i boję się że będzie ciąg dalszy.
CHAD ll
Kwetaplex
Lerivon
Lexotan
Clonazepam
Lamotrix

przez czarna_polewka 13 lip 2016, 12:07
Witam, odstawiam właśnie kwetaplex z dawki 400 mg do zera, obecnie biorę 100 mg, niestety pojawiły się mdłości, czy to normalne? Czy trzeba je przeczekać i przejdą?
Kwetaplex xr 600
Parogen 20
Cloranxen 5 doraźnie

przez noszila 13 lip 2016, 19:48
pneum napisał(a):noszila, właśnie o to chodziło, jak się śpi to jakby się nie istniało, a nieistnienie jest dla mnie czymś pięknym (nie mylić ze śmiercią)

Z jednej strony Cię rozumiem, ale z drugiej...spać i czekać na co? Mam resztę życia spędzić na spaniu + siedzenie przy oknie i gapienie się na zewnątrz jak inni żyją? :hide: czy naprawdę nic się nie da zrobić?
Esci10
Kweta25

Kwetiapina a praca programisty

przez mylovelyengland 13 lip 2016, 23:48
Witajcie, choruję na schizofrenię paranoidalną i mam pytanie do ludzi biorących kwetiapinę w dawce 150-200 mg. Czy da się być wydajnym pracownikiem na takiej dawce? Ile śpicie na tym leku. W tej chwili biorę 800 ale lekarz mi w ciągu kilku miesięcy zejdzie do około 150-200 mg. Będę wdzięczny za wszelkiego rodzaju sugestie :) Czy jesteście w ciągu dnia zamuleni czy was kwetiapina usypia. Zapraszam do dyskusji.

przez kazimierz61 14 lip 2016, 07:10
czarna_polewka, Musisz przeczekać, mogłeś zmniejszać stopniowo np. kroić tabletki na pół czy ćwiartki i zminimalizowałbyś skutki uboczne może nawet do zera.

-- 14 lip 2016, o 07:24 --

noszila napisał(a):Z jednej strony Cię rozumiem, ale z drugiej...spać i czekać na co? Mam resztę życia spędzić na spaniu + siedzenie przy oknie i gapienie się na zewnątrz jak inni żyją? czy naprawdę nic się nie da zrobić?

Tak to jest bez sensu, życie ucieka, ja już mam sporo wyjęte z życiorysu, dwanaście lat leczyli mnie na depresję nawracają zanim zdiagnozowali CHAD i to w szpitalu którego uważałem za beznadziejny. Moim zdaniem powinnaś mieć większe dawki antydepresantu, najlepiej jakiegoś co nie zamula, a potem w razie czego trochę zniszczyć.
CHAD ll
Kwetaplex
Lerivon
Lexotan
Clonazepam
Lamotrix

przez marwil 14 lip 2016, 09:50
Jeśli kogoś 25mg siepie na sen, że jest senny do popołudnia następnego dnia, proponuję tabletkę 25mg dzielić na 4 części i spróbować od takiej ćwiarteczki. Mi wystarcza, gdy chcę się wyspać, a i tak czuję leką zmułkę do południa dnia następnego. Kweta to ostry drag.
Brałem początkowo 25mg i to dla mnie dawka jak dla słonia. Od ćwiarteczki, ew. połówkę.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
baclofen ok. 25mg/24h
Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez bentlej90 14 lip 2016, 10:29
Ciężko mi ocenić. Stosowałem ją 3 miesiące i zauważyłem średnią poprawę, troszeczkę było lepiej. Najlepiej będzie jak sam spróbujesz i dasz znać jak na Ciebie zadziałał ten środek. Brałem to już jakiś czas temu i nie pamiętam dokładnie, ale chyba nieco się poprawiło :)

przez pneum 14 lip 2016, 11:27
noszila, na nic nie czekać. Ja żyjąc, czekam na sen.
f60.3 + f31 (remisja)

Sortuj wg