GABAPENTYNA (Gabagamma,Gabax,Neurontin,Neuran,Symleptic)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy gabaneptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
6
75%

Nie
2
25%

Zaszkodziła
0
Brak głosów

Liczba głosów : 8

przez Ferdynand k 01 wrz 2013, 12:17
nie ryje wątroby za to ten lek ma u mnie like'a :mrgreen:

nie używam niczego na gaba ale ciekawość mnie rozpiera :twisted:
Naczelny Użyszkodnik

przez Gojira 01 wrz 2013, 12:22
Lyrica jest bardzo fajna- u mnie zero ubokow i świetne działanie przeciwlękowe. Ale nastroju nie poprawia.
Lexapro 20 mg
Ketrel 300 mg
Lamitrin 100 mg
Lyrica 150 mg
Suplementy: L-ornityna, Resweratrol

leki-nietypowe-dzialanie-prosze-o-pomoc-t44802.html

przez EvilAngel22 20 gru 2013, 22:52
a na lęki ?
na zagranicznych forach dobrze się wypowiadają .... tylko dawki ... jedni na 300mg super inni na 3600mg . Od czego to może zależeć ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez swistak2112 29 gru 2013, 11:50
Ja jestem na gabapentynie od 14 lat. Zawdzięczam mu być może życie- jak mnie dopadły neuralgie wszystkich 3 gałązek nerwu V (trójdzielnego) to dostawałem zastrzyki z petydyny (Dolargan) a nawet po tym leku (łącznie z ketonalami, doxepiną, carbamazepiną i pyralginą -!!) te bóle mi nie zlikwodowały się do zera. Miałem alkoholizację gałązki podoczodołowej, szok.
Gabapentin mnie od tego wszystkiego uwolnił. Nie wiem co by było dalej, gdyby te bóle mnie nie ustąpiły....
Drugi raz był nieoceniony w czasie chemioterapii HCV- miałem po jednym składniku (peg.interferon alfa2) ekwiwalenty padaczkowe (błyski świetlne w oczach, gwizdy w uszach).
Dla mnie to lek rewelacyjny o tyle, że nie mam po nim ŻADNYCH skuków ubocznych. Mnie umożliwił też obniżenie clonazepamu- który tylko częściowo pomagał na te neuragie.
Z innych działań dla mnie działa on stabilizująco na nastrój, mam po nim mniejsze wahania nastroju, wycisza emocjonalnie. Ma też WIELKĄ zalete- ma nerkowy profil wydalania (eliminacji) i nie obciąża wątroby- co przy aktywnym HCV ma duże znaczenie.
Świstak
F33
Sertralina 75-100, Mianseryna 60-90
Clonazepam 1x0,5 , Gabapentin 2x800
Chlorprothixen 50-100, Ketilept 100
Eestazolam, Zolpidem- doraźnie

przez norma_baker 08 sty 2014, 12:40
no, to już oficjalnie od dziś rozpoczynam leczenie gabapentyną. w teorii jest to mój drugi stabilizator, w praktyce jedyny, ponieważ setka topiramatu tak naprawde działa u mnie jedynie na zachowania bulimiczne - zero stabilizacji jeśli chodzi o całokształt. to moja ostatnia deska ratunku i mam nadzieję, że spisze się tak dobrze, jak zachwalają ją na zagranicznych forach. w przeciwnym razie będę zmuszona wrócić do jedynego stabilizatora, który faktycznie mnie elegancko stabilizował [depakine], ale też tuczył jak indyka na święto dziękczynienia. :why:

także tego... żadnych huśtawek, no more !
ChAD + EPI

arypiprazol30, piracetam1200, lewetiracetam2000, etosuksymid1500, kwetiapina200

przez elfrid 08 sty 2014, 13:44
norma_baker, Masz strasznie dużo leków: dwa przeciwpadaczkowe (gabapentyna, topiramat), dwa neuroleptyki (arypiprazol i kwestiapinia), dwa antydepresanty (fluoksetyna i propranolol).
Wiesz już który na co ma działać? :D
pregabalina, wenlafaksyna

przez norma_baker 08 sty 2014, 13:54
elfrid, niestety bez tego koktajlu jestem wegetującą roślinką. :( abilify+ketilept niwelują u mnie objawy wytwórcze oraz zlikwidowały pewne zachowania natrętne, o których wstyd mi trochę mówić. dzięki fluoksetynie zapomniałam co to napady paniki, jednak pewnym kosztem - silne drżenie rąk, co niweluje propranolol [nie jest to antydepresant, tylko b-bloker]... to naprawdę krępujące, że nawet nie możesz utrzymać widelca podczas obiadu i wszyscy się na Ciebie patrzą jak na alkoholika na głodzie. poza tym, połączenie abilify+fluoksetyna powstrzymuje mnie przed gwałtownym śmiganiem w górę, czy w dół [jestem w stanie zareagować w porę]. no i jak napisałam wcześniej - dzięki topiramatowi nie mam akcji bulimicznych, żadnego rzygania, przeczyszczania... ale bez stabilizacji.
ChAD + EPI

przez elfrid 08 sty 2014, 14:54
Ok, grunt żeby działało. A gabapentyna na co ma pomóc?

przez norma_baker 08 sty 2014, 15:02
gabapentyna ma być właśnie stabilizatorem i jest moją ostatnią nadzieją, ponieważ jeśli zawiedzie, będę zmuszona wrócić do convulexu/depakiny, co oznacza restrykcje w diecie :(
ChAD + EPI

przez swistak2112 08 sty 2014, 17:01
norma_baker napisał(a):gabapentyna ma być właśnie stabilizatorem i jest moją ostatnią nadzieją, ponieważ jeśli zawiedzie, będę zmuszona wrócić do convulexu/depakiny, co oznacza restrykcje w diecie :(

Gabapentyna ma pewne działanie stabilizujace, ale mniejsze niż lamotrygina, carbamazepina czy kwas walproinowy. Bardziej działą przeciwlękowo bez jakiegokolwiek zamulenia. Zaletą są znikome naprawdę znikome działania uboczne. Ja żadnych działań niepożądanych nie odczuwam.
Świstak
F33
Sertralina 75-100, Mianseryna 60-90
Clonazepam 1x0,5 , Gabapentin 2x800
Chlorprothixen 50-100, Ketilept 100
Eestazolam, Zolpidem- doraźnie

przez norma_baker 08 sty 2014, 17:03
działanie przeciwlękowe jest również dla mnie na plus, no a ze stabilizacją to właśnie zobaczymy. a może połączenie topiramat100+gabapentyna900 da większy efekt stabilizujący ??
ChAD + EPI

przez Kalebx3 08 sty 2014, 18:35
Mi się w tym leku najbardziej podoba nazwa GABApentyna . Urocze.
Też tego próbowałem ,,, ale cukier leci mi po tym w dół na łeb i szyję , więc lek może i dobry ( ale odpada ).
Najlepsza Lamo i Carba.
Spróbował bym jeszcze Oxycarbamazepiny . Jednak w naszym zacofaństwie nieprędko sie tego doczekam . KUżwa.
http://en.wikipedia.org/wiki/Oxcarbazepine
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez elfrid 08 sty 2014, 19:40
norma_baker napisał(a):gabapentyna ma być właśnie stabilizatorem i jest moją ostatnią nadzieją, ponieważ jeśli zawiedzie, będę zmuszona wrócić do convulexu/depakiny, co oznacza restrykcje w diecie :(

No czarno to widzę, jeśli chodzi o stabilizujące działanie gabapentyny. Może spróbuj litu (tu tycie nie jest tak oczywiste jak na depakinie). Jakbyś zostawiła topiramat i dołączyła kwas walproinowy może z wagą nie byłoby tak źle.

przez norma_baker 08 sty 2014, 23:21
litu nie mogę ze względu na to, że choruję na hashimoto.
elfrid napisał(a):Jakbyś zostawiła topiramat i dołączyła kwas walproinowy może z wagą nie byłoby tak źle.

jeśli gaba się nie sprawdzi, to taka kombinacja będzie ostateczna. ale co ja gadam, dzisiaj pierwszy dzień dopiero, podumamy za miesiąc ;)
ChAD + EPI

Sortuj wg