MOKLOBEMID (Aurorix,Mobemid,Mocloxil,Moklar)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy moklobemid pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
21
42%

Nie
20
40%

Zaszkodził
9
18%

Liczba głosów : 50

przez jex 18 lut 2014, 20:45
boogyman, miałem w zwyczaju brać trazodon na łatwiejsze zasypianie, ale po rozpoczęciu terapii moklobemidem psychiatra powiedział mi, że nie wolno tych rzeczy łączyć. Jak głosi zresztą ulotka: Równoległe podawanie innego preparatu zwiększającego stężenie serotoniny (np. selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne) wiąże się z ryzykiem wystąpienia zespołu serotoninowego.

Ja już od prawie tygodnia jestem wolny od moklobemidu i innych leków. Zero skutków ubocznych po zmniejszeniu i odstawieniu, co zresztą nie powinno dziwić jak wcześniej nie wykazywał na mnie żadnego działania. Za tydzień wchodzę na escitalopram, choć nie wiem czy rzeczywiście jest sens robić sobie taką przerwę i dalej tracić czas.
jex

przez elfrid 18 lut 2014, 21:09
jex, ten bezwzględny zakaz przerwy dotyczy raczej nieodwracalnych iMAO niż moklobemidu. Z drugiej strony tydzień, to nie tak długo. Jednak jak nie chcesz tracić czasu możesz spróbować minimalną dawkę 5mg esci.
pregabalina, wenlafaksyna

przez zzYxx 18 lut 2014, 22:34
Ja wiem tylko, że zespół serotoninowy to naprawdę rzadkość i trzeba się postarać by go dostać. Ale ostrożności nigdy za wiele.
The Walking Dead.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 18 lut 2014, 22:38
Po moklobemidzie wystarczy 24 godziny przerwy zeby zacząć SSRI

przez Kalebx3 18 lut 2014, 22:41

byc może , jednak w przypadku Moklobemidu i metylofenidatu potrzebne jest i ze trzy dni przerwy . Połączenie tych obydwu leków to najbardziej szatańska mikstura ( u mnie ) jaką można sobie wyobrazić!
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez lunatic 18 lut 2014, 22:48
Kalebx3 napisał(a):

byc może , jednak w przypadku Moklobemidu i metylofenidatu potrzebne jest i ze trzy dni przerwy . Połączenie tych obydwu leków to najbardziej szatańska mikstura ( u mnie ) jaką można sobie wyobrazić!

nawet na niektórych ulotkach SSRI o tym pisze

przez Kalebx3 18 lut 2014, 22:50
tak , chyba nawet zawsze o tym pisza i przetrzegaja , Mimo tego czasami jak jestem w mega dole posilkuję sie przez trzy dni gdzieś do Paro moklobemidem w dawce 75 mg średnio . I nic mi nie jest złego.

przez lunatic 18 lut 2014, 22:53
Kalebx3,
nie o to mi chodzi, na niektórych ulotkach SSRI wyraźnie pisze ze wystarczy 24 godzin przerwy od odstawienia moklobemidu zeby zacząć dany SSRI, ma krótki okres półtrwania i to co hamuje wraca do normy po 24h od ostatniej dawki, stąd nie ma ryzyka interakcji, ale inaczej jest w drugą stronę, przy przejściu z SSRI na moklobemid, wtedy trzeba dłużej czekać

przez Kalebx3 18 lut 2014, 22:57
A , to miałeś na myśli. Rozumiem , masz rację. dokładnie jest tak jak mówisz >i pewnie nie piszą tego na darmo, znaczy ,że coś w tym musi być.

przez lunatic 18 lut 2014, 22:58
Obrazek

przez boogyman 20 lut 2014, 11:33
Biorę od 4 dni mobemid. Jestem po nim jak na razie strasznie nerwowy, ciagle towarzysz mi napięcie. Czy to przejdzie? Macie z tym jakieś doświadczenie ?
Na ulotce jest napisane ze w przypadku nadmiernej nerwowosci mozna stosowac rownoczesnie "benzo coś tam". Jakie to leki?
Czy mogę sie wspomóc tabletkami ziołowymi na uspokojenie? Za tydzien rozpoczynam nową pracę i nie wyobrażam sobie pójść do niej w takim stanie (takim napięciu i nerwach).
Obecnie nic

przez miko84 20 lut 2014, 11:37
Uważaj z tabletkami ziołowymi bo mogą wchodzić w interakcje. Benzo coś tam to benzodiazepiny jak xanax itp.
miko84

przez lunatic 20 lut 2014, 11:54
boogyman,
wez melise, ja ja bralem jak mialem nerwowosc po moklobemidzie, troche łagodziła, o interakcjach z ziołowymi preparatami uspokajajacymi i moklobemidem nic nie słyszałem

przez miko84 20 lut 2014, 12:02
Część ma w składzie dziurawiec. Inne zioła też mogą oddziaływać na układ 5-HT (jak waleriana).
miko84

Sortuj wg