ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
157
59%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 268

przez jetodik 16 sty 2014, 11:38
elmopl79, przecież lekarze składali Przysięgę Hipokratesa, więc nie są skłonni ulegać podszeptom przedstawicieli handlowych.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez elmopl79 16 sty 2014, 11:54
Niby tak....tak powinno byc,maja pomagac,a nie szkodzić....Ale w takim razie czemu owe przedstawicielki siedza teraz na zapleczu i wyszedl do nich pan dr.i pani z recepcji:)
A w gabinecie pelno broszurek i gadżetów z elicei...Nie chce nikogo oskarżać...

przez jetodik 16 sty 2014, 12:02
elmopl79, ale ich podglądasz :P "nie chce nikogo oskarżać" - a jednak oskarżyłaś :twisted:
a wiesz jakich lekarze mają dobrych prawników 8)

ta kawka to tak tylko na uczczenie dobrej transakcji i zapomnij, że namówisz lekarza na zmianę esci, wycieczki już zabukowane:D
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Radol 16 sty 2014, 12:30
oj tak znowu nie gloryfikujcie tego mojego świetnego samopoczucia bo w ogóle uwierzę że nic mi nie jest - tak jak pisałem - nie jest to satm w którym byłem podczas świąt ale do ideału jeszcze brakuje - ale tak jak powiedział lekarz że na razie nie będzie tej osoby sprzed kilku miesięcy - z powerem maksymalnym - trzeba malymi kroczkami znowu do tego dochodzić a nie denerwowac sie ze nie jest tak jak kiedyś...
"Od śmierci w dolinach ! - zachowaj nas Panie!!! " Stary jestem - czas umierać...;) - 15.09 .2013 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

przez jetodik 16 sty 2014, 12:59
elmopl79, a Ty w kolejce czekasz? daj znać czy lekarz przepisał tą wenlę czy nie i co powiedzial na tą przerwę, którą mialaś.
no mnie to interesuje, bo ja też przerwę miałem i teraz przerwę mam, a wcale nie wykluczam, że jeszcze wrócę do esci, po tym co napisała Katarzynka40.

przez nova_2013 16 sty 2014, 13:16
hallo everybody :D

alez dzis gwarno na forum. Az mnie obudziliscie :mrgreen:

jetodik super, ze nie odczuwasz ubokow. 2 tyg to sporo juz czasu wiec mozesz byc szczesliwy, ze tak lagodnie leki sie z Tobå obeszly
Radol nawet najmniejsza poprawa samopoczucia potrafi wprawic w euforie. Czlowiek wowczas przestaje zwracac uwage na inne, mniejsze dolegliwosci a to juz polowa sukcesu.

tojaaa teraz juz sie zagubilam i nie wiem czy biezesz lek 7 dzien czy 7 tydzien ?
elmopl79 no coz... nam pozostalo wkrecac sie na nowo :(

Dzis przespalam nocke mozna tak powiedziec. Jestem po drugiej dobie jak wrocilam do leku ale nie budze sie wypoczeta jak poprzednio. Poza tym moje dlonie zaczely drzec czuje sie jakbym obuchem dostala w leb, jakas taka... nieswoja. Zniknela moja radosc, zniknela wczorajsza agresja i rozdraznienie, w ich miejsce pojawilo sie zmeczenie, brak jakiejkolwiek checi i motywacji. To juz nie jest ten stan, ktory poczulam zaczynajåc kuracje. Teraz czuje sie znacznie gorzej, szumy w uszach, chwilowe zawroty glowy. Pewnie przyjdzie mi teraz poczekac nastepne 2-3 tygodnie zanim lek na nowo sie wkreci.

elmopl79 prosze, informuj nas o kazdej poprawie. Ta 4 dniowa przerwa narobila wiecej szkod niz to bylo warte. Z drugiej strony... Gradrec zrobil 2 tygodniowå przerwe i jakos sie pozbieral po zmianie leku. Miejmy nadzieje, ze i nam sie polepszy. Kwestia czasu.
Mc zestaw Citalopram 20mg Obrazek

przez kasienka123 16 sty 2014, 13:25
Witam po przerwie:) jestem od 4 dniach na wenli. Po 4 tygodniach rzucilam esci zgodnie z zaleceniem lekarza. Nie mam zadnych skutkow ubocznych. Do super energii jeszcze troche brakuje ale czuje sie lepiej niz na poprzednim leku. Wspomagam sie cwiczeniami-to na prawde duzo daje, od czasu do czasu lykam omega-3, witaminke B oraz magnez. Zastanawiam sie co bedzie po 2 tygodniach. W kazdym razie wracam do pracy bo w domu dostaje fiksum dyrdum:)
Wyjdę z tego! Nie ma innej możliwości!

przez nova_2013 16 sty 2014, 13:31
kasienka123

witaj Kasienka, przeszlas tak z dnia na dzien z esci na wenle ?

przez Katarzynka40 16 sty 2014, 13:43
Witajcie:)

Informacja o elmopl, bo mam znowu problem zalogowaniem - ale czyta.
- Była dwie godzinki temu u pani dr... o dziwo pani dr nie zwiększyła jej dawki esci, ani nie zmieniła leku na inny...
Kazała być na esci 5 mg przez kolejne dwa tygodnie...
powiedziała też a propos 4-dniowej przerwy w zażywaniu esci, że teraz to się liczy jakby od nowa zaczynała brać lek...

Aha, zamiast depralinu ma teraz brać eliceę...

tyle info od elmopl...

-- 16 sty 2014, 12:44 --

nova_2013,
Mi dr mówił, że jeśli będziemy zmieniać z esci na wenle to też z dnia na dzień - jednego dnia kończę esci, a drugiego od rana biore wenlę...
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez nova_2013 16 sty 2014, 13:47
Katarzynka40 napisał(a):Witajcie:)
powiedziała też a propos 4-dniowej przerwy w zażywaniu esci, że teraz to się liczy jakby od nowa zaczynała brać lek...

Cholera ! Niepocieszajåca ta wiadomosc :(
Czyli zaprzepascilysmy calå pierwszå kuracje. Do bani z takim leczeniem :nono:

przez Katarzynka40 16 sty 2014, 13:48
kasienka123,
Kasienka, ja wenlę bardzo chwalę:)
Miałam po niej super energię, napęd niesamowity i tyle radości:)
I żadnych uboków:)
Trochę jestem zła na sama siebie, że na I wizycie nie uparłam się, że chcę wenlę tylko zgodziłam się na esci... pewnie zaoszczędziłabym sobie tyle co na esci....

Po ponad 6 tygodniach zażywania esci jest bardzo dobrze, choć ostatnio bywam troszkę senna. Wenlafasyna dodawała mi więcej energii od rana do wieczora, ba nocy, chodziłam jak nakręcona, byłam przebojowa, sypałam dowcipami... ale libido było zerowe:(
Na esci jest lepsze:) ale za to jestem w dzień troszkę bardziej flegmatyczna jakby:) Coś za coś:)

przez jetodik 16 sty 2014, 14:11
Katarzynka40, witam witam, dzięki za wiadomość od Elmopl :)

nova_2013, dzięki za dobre słowa, ja 2 tygodnie nie biorę leku a nie biorę, ale to niuans :p

przez Katarzynka40 16 sty 2014, 14:26
Kochani,
Mam jeszcze pytanko,
pewnie do Darka, naszego Guru:)
Tak chcę się tylko upewnić, czy biorąc esci mogę śmiało zażywać różnego typu oleje, omega, witaminy i minerały (mg, potas)?

przez nova_2013 16 sty 2014, 14:32
dolåczam sie do pytania Katarzynki40 :105:

Sortuj wg