ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Ricah 17 sty 2016, 16:43
lunatic, ale naprawde nie trzeba byc geniuszem, zeby wynioskowac, ze czlowiek majacy juz w jakims stopniu anhedonie i apatie zareaguje pogorszeniem tych objawow na lek, ktory moze te objawy wywolac.
Agomelatyna 25mg
some shit

przez achino 17 sty 2016, 16:46
Trafiłeś kula w plot. Metamizol działa w ośrodkowym i obwodowym układzie nerwowym.

A co do esci:

uboki z ulotki:

Często: niepokój, niepokój psychoruchowy, nieprawidłowe sny, trudności w zasypianiu, senność, zawroty głowy, zaburzenia czucia w obrębie skóry, zaburzenia seksualne (zaburzenia wytrysku, zaburzenia wzwodu, osłabienie popędu seksualnego, trudności w osiągnięciu orgazmu u kobiet), nasilone pocenie się, uczucie zmęczenia, gorączka, bóle mięśni i stawów, zwiększenie masy ciała, zmniejszenie lub zwiększenie łaknienia

przez Grabarz666 18 sty 2016, 12:39
Tydzień temu dodałem do mojej kuracji mirtazapiną 5 mg escytalopramu - powód pogorszenie spania i lekkie pogorszenie nastroju w związku z natłokiem obowiązków.
Efekt:
- obcięcie libido o jakieś 50% (tak, SSRI kastrują mnie wybitnie, mimo dodatku inhibitorów rec. 5HT2A/2C - mirtazapiny)
- znaczne zmniejszenie zdenerwowania w ciągu dnia (po samej mirtazapinie byłem wyjątkowo nerwowy)
- znaczna poprawa snu, szczególnie zasypiania
- poprawa nastroju

Tak więc gdyby nie kastracja mógłbym powiedzieć, że czuję się prawie tak dobrze jak przed chorobą (czyli jakieś 3.5 roku temu). Tak więc mogę powioedzieć, że SSRI + NaSSA działa na mnie naprawdę dobrze.

Myślałem o fluwoksaminie zamiast escytalopramu, ale jej inhibicja CYP, czyli wpływ na metabolizm innych leków (w tym mirtazapiny) była powodem wyboru escytalopramu, który jest wybitnie selektywny i najbezpieczniejszy spośród SSRI.
Chociaż agonizm rec. sigma-1 uważam za ogromny plus fluwoksaminy.

PS moje pierwsze podejście do mirtazapiny było wtedy gdy "byłem" na 10 mg escytalopramu iwprowadzenie 30 mg mirtazapiny spowodował hipomanię :D

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 18 sty 2016, 18:49
achino napisał(a):Medycyna nie mogłaby zostać uznana za naukę, gdyby zabieg leczniczy, w tym podanie środka chemicznego, działało na każdego w odmienny sposób, bo "każdy jest inny". Naukowcy muszą dowieść, ze lek działa w określony sposób.

no i dowiedli ze działa przeciwdepresyjnie i tak został zaklasyfikowany, a pozostałe jest jego skutkiem ubocznym występującym u określonego odsetka

-- 18 sty 2016, 18:07 --

Vengence napisał(a):Pokaż mi kogoś u kogo tak się nie dzieje w dłuższej perspektywie brania ssri w tym esci!?

te leki nie zostały stworzone do brania w nieskonczoność więc sie nie dziw ze dziać sie mogą rozne rzeczy, i to sie nie tyczy tylko SSRI

przez Vengence 18 sty 2016, 19:08
lunatic napisał(a):
achino napisał(a):Medycyna nie mogłaby zostać uznana za naukę, gdyby zabieg leczniczy, w tym podanie środka chemicznego, działało na każdego w odmienny sposób, bo "każdy jest inny". Naukowcy muszą dowieść, ze lek działa w określony sposób.

no i dowiedli ze działa przeciwdepresyjnie i tak został zaklasyfikowany, a pozostałe jest jego skutkiem ubocznym występującym u określonego odsetka
Może paradoksalnie jest inaczej, jego działanie przeciwdepresyjne to skutek uboczny substancji a nie jego zamierzone działanie - czyt(apatia, brak ochoty na cokolwiek, prócz leżenia, lub patrzenia w ekran komputera, gdzie nawet tapeta ma setki lat, impotencja, anhedonia, można by tak wymieniać bez końca.), wybaczcie ale jestem uwalony jak meserszmit. :mrgreen:

-- 18 sty 2016, 19:09 --

lunatic napisał(a):

-- 18 sty 2016, 18:07 --

Vengence napisał(a):Pokaż mi kogoś u kogo tak się nie dzieje w dłuższej perspektywie brania ssri w tym esci!?

te leki nie zostały stworzone do brania w nieskonczoność więc sie nie dziw ze dziać sie mogą rozne rzeczy, i to sie nie tyczy tylko SSRI

No nie zostały, co nie zmienia faktu, że większość ludzi musi je brać do końca życia swojego lub świata. :time:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez lunatic 18 sty 2016, 19:13
Vengence napisał(a):No nie zostały, co nie zmienia faktu, że większość ludzi musi je brać do końca życia swojego lub świata. :time:

jezeli trafiają na lekarzy takich jak ja którzy zalecają je brać kolejne i kolejne lata to być moze tak jest

przez Vengence 18 sty 2016, 19:14
lunatic napisał(a):
Vengence napisał(a):No nie zostały, co nie zmienia faktu, że większość ludzi musi je brać do końca życia swojego lub świata. :time:

jezeli trafiają na lekarzy takich jak ja którzy zalecają je brać kolejne i kolejne lata to być moze tak jest
Z dwojga złego lepiej jakoś żyć niż umrzeć.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez lunatic 18 sty 2016, 19:22
jak nie ma innego wyjścia to tak

przez Vengence 18 sty 2016, 19:31
lunatic napisał(a):jak nie ma innego wyjścia to tak
No nie ma, jest tylko samobójstwo, albo picie lub/i ćpanie, co i tak prowadzi do przedwczesnej śmierci, lub/i samobójstwa. :roll:

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez sebo001 18 sty 2016, 19:50
Nowy lekarz i powrót do Wenli + perazin + klon doraźnie. Poprzedni został uznany za debila biorąc pod uwagę zmiany leków co tydzień. Wywiad trwał ponad godzinę.

przez Peter007 18 sty 2016, 19:50
sebo001 napisał(a):Nowy lekarz i powrót do Wenli + perazin + klon doraźnie. Poprzedni został uznany za debila biorąc pod uwagę zmiany leków co tydzień. Wywiad trwał ponad godzinę.

:great: no:)

przez Vengence 18 sty 2016, 19:52
Peter007 napisał(a):
sebo001 napisał(a):Nowy lekarz i powrót do Wenli + perazin + klon doraźnie. Poprzedni został uznany za debila biorąc pod uwagę zmiany leków co tydzień. Wywiad trwał ponad godzinę.

:great: no:)
Wow :mrgreen: , dobry lekarz.

-- 18 sty 2016, 19:52 --

I klonika dał, wow. 8)

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez sebo001 18 sty 2016, 19:56
Tylko zastanawiam się jak będzie ze spaniem bez mianseryny i ketrelu. Pani doktor wypytywała bardzo szczegółowo o przyczyny obecnego stanu. Jest też terapeutą.

przez Vengence 18 sty 2016, 20:12
sebo001 napisał(a):Tylko zastanawiam się jak będzie ze spaniem bez mianseryny i ketrelu. Pani doktor wypytywała bardzo szczegółowo o przyczyny obecnego stanu. Jest też terapeutą.
perazyna i clon cie uśpi, spokojnie.

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Sortuj wg