Nerwica lękowa - Co zrobić? Moja historia część 1, zamknięta

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

czesc

przez ewa125 08 paź 2006, 19:25
no wlasnie ja sie zastanawialam czy nerwica ma zwiazek z alkoholem. w moim przypadku to na poczatku myslalam ze to wlasnie po alkoholu mam takie "jazdy". czy rozmawiales o tym z terapeuta? teraz nie pije i az sie boje pomyslec co bedzie jak wypije a kiedys to sie pewnie stanie np na sylwestra. wiesz co ja mam ta nerwice od niedawna ale mysle ze najlepiej dziala powstrzymanie ataku w momencie kiedy czujesz ze zaraz bedziesz go mial. musisz myslec ze go pokonasz na 100% bo jest to mozliwe , uspokajasz sie wewnetrznie mowisz sobie nawet na glos spokojnym glosem- nie bede mial ataku bo wszystko jest ok i potrafie to pokonac. jak juz atak jest to wtedy trudno z niego wyjsc, trzeba "odczekac" az sie sam skonczy. poza tym porozmawiaj o tym z kims bliskim. ja powiedzialam swojemu chlopakowi chociaz sie wahalam co sobie pomysli.ale rozmowa z nim dala mi bardzo duzo teraz jak czuje sie smutno od razu z nim rozmawiam i czuje sie lepiej. a leki.... moim zdaniem same leki nic nie daja. a ich skutecznosc to tez moze byc fikcja tylko tobie sie wydaje ze cos bierzesz i jestes przez to spokojniejszy. pozdrawiam.

przez problemik 08 paź 2006, 19:44
A jescze jedno czy komus tez gra muzyka w glowie czesto tak jak mi :( + szum połączony z piskiem w uszach? i jeszcze jedno czy nerwica moze wywolywac koszmary ktore mi sie snia dosc często :?:

przez aldara.35 08 paź 2006, 19:46
Ja zadałam to pytanie bo zdziwiło mnie że jako absolwent AM masz tak małą wiedzę na tema tej choroby?? Rozumiem że nie jesteś lekarzem.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez EWCIAAA 08 paź 2006, 20:01
HEJ MARTA! NIESTETY CIE KOJARZE CIE PO IMIIENIU :( JA CHODZILAM DO PODSTAWOWKI DO KLASY A MOJ WYCHOWAWCA TO PENKALA. :)

nie jestem lekarzem

przez ewa125 08 paź 2006, 20:27
nie bylam na wydziale lekarskim

przez kings 08 paź 2006, 21:05
Hej,
Efekty zgrzytania zauważyła u mnie dentystka i miałam szynę, którą prawie zjadłam :roll: , koszmarek nocny. Teraz mam drugą i sama poczułam potrzebę jej noszenia, trzeba się przyzwyczaić tylko i jest ok, pomaga. To w ogóle jest choroba bruksizm, ale jej przebieg jest tak poważny że jak zaczełam o tym czytać to pzrerażenie w oczach :shock: A na forach GW jakiś koleś pisze że te szyny relaksacyjne robią więcej szkody ale nie czytam tego bo i tak mam mętlik....
Także Baniak DO dentysty! i zobaczysz,
Pa
'Gdy są jakiekolwiek wątpliwości to znaczy, że nie ma żadnych wątpliwości.....'

przez marta smolarek 08 paź 2006, 21:43
EEEwcccciiioooo!!!!!!!!
ja nie chodzilam do 19 do podstawowki ale chodzilam tam do gimnazjum bo mam 20 lat i jestem tym piewrszym rocznikiem moja wychowawczyni to przybylek:) pewnie sie znamy z widzenia bo pilczyce to taka mala wiesz ze wszyscy sie znaja. tylko tak przez neta trudno sie poznac he he. a jak sie ewcia czujesz??? ja troche lepiej

[ Dodano: Nie Paź 08, 2006 9:50 pm ]
agniecho!!!!

witaj milo ze odpowiedzialas ja cie rozumiem bo mnie tez dzisiaj tak jakby piecze w klatce piersiowej. muszisz isc do lekarza po jakis lek bo bedzie coraz gorzej. ja biore coaxil sietny lek bardzo przy okazji poprawia humor a nie jest jakim psychotropem i w ogole nie dziala uspokajajaco ani troche. na poczatku mi sie wydawala, ze psycholog mi stawczy a teraz wiem ze nie ma sie co oszukiwac i martwic. dzieki temu ze biore coaxil i od czasu do czas hydrksyzyne i te rece na glowie mi mama trzy to funcjonuje normalnie a bylo juz tak ze do kina nie moglam chodzic. a dzisiaj wlasnie a volvera wrocilam almodovara sietny film polecam.........
buziaki na dobranoc na nerwusow spijjjjj cala noc>...........

przez K22 08 paź 2006, 21:55
czesc, jesli mialas takie badanie robione i nic nie wyszło to nie masz sie czym przejmowac, dokładniejszego badania nie znajdziesz, pewnei masz bóle takei jak ja czyli na tle nerwowym, zdaje ci sie ze głowa eksploduje... To jest jedynie wynik nerwicy. bUZIAKI I NIE PRZEJMUJ SIE TAK BARDZO . PAPTKI
K22

przez agapla 08 paź 2006, 22:06
Własnie znalazłam artykuł (po tak długim czasie) obecnie po przeczytaniu tego zastanawiam sie czy to wogóle u mnie była nerwica ,tez wszystko sie zaczęło od alkocholu! ide robić badanie na watrobę! PRZECZYTAJCIE http://www.psychologia.edu.pl/index.php ... is&id=7017

przez aldara.35 08 paź 2006, 22:07
Pytasz czy nerwica ma jakiś związek z alkoholem,z tego co się orientuje mogą się wzmóc lęki, głównie dlatego że niektóre objawy nerwicy są podobne do odczuć po alkoholu np;uczucie oszołomienia o kacu nie wspomnę.Ja bym nie ryzykowała.Depresja jest uleczalna ,oczywiście jak się ją leczy bo sama to chyba nie minie a może się pogłębić.Myślę że u Ciebie może to nie jest depresja tylko smutek z powodu tego żę się żle czujesz.Powinnaś udać się po poradę.Pozdrawiam :D

przez pawelcz 08 paź 2006, 22:13
Najlepiej postawic sobie jakis cel niekoniecznie trudny do zrealizowania i realizowac go, przez to mniej mysli sie o depresji czy nerwicy.. coz za odkrycie :P Ale dziala :D Mysle ze glowny problem jest w tym ze za bardzo wnikamy w nasza swiadomosc i skupiamy uwage na swoich "chorobach"

Sortuj wg