Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Lolek20L 25 lis 2013, 09:15
Nie, noga na szczęście nie puchnie-chyba? bo czasami mam schizy? ze puchnie :roll: .Odmierzam je to obydwie mieszczą się w rękach :mrgreen: Aspirynę zaczęłam łykać, dzięki.

Byłam teraz na badaniach musiałam TSH zbadać i wchodzę a pani pielęgniarka "O! proszę kto to się pojawił,dawno nie byliśmy na badaniach" :mrgreen:
Potem mama weszła bo też TSH badała i pani do niej ,że widać ,że szukam chorób....Jaki wstyd :hide:

Po pobraniu krew bardzo słabo leciała-kiedyś w trakcie brania anty leciała ona dużo bardziej, czyli chyba dobrze, bo przy zakrzepliwości podobno krew leci,leci i zatamować nie można. 8)

przez Zalatana23 26 lis 2013, 12:35
Amelcia33 jak się dzisiaj czujesz?
Czy bierzesz jakieś leki?
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.

przez scooby 26 lis 2013, 14:37
HEj, u mnie w miarę ok, ostatnio na nic nie choruję ;) Ale biorę jakiś lek na lęki, Setaloft chyba

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Amelcia33 26 lis 2013, 23:46
Zalatana dzięki, że pytasz :smile: Poza macaniem tej kulki nad obojczykiem co ją czuję a na USG nie ma ( Co to za cholerstwo???), dwa bolące węzły ( ???), brzuch zbolały, kosteczki i wysypka to wsio ok:) A i wątroba:) Ja leków jem całą masę, mam na co tylko chcesz ale psycho to tylko deprim obecnie. Teraz podążam tropem chorób autoimmunologicznych. Bo że mi coś nie teges to wiem na bank, aż takiej nerwicy to chyba nie mam co wywołuje wysypki i bolące węzły. Za to pysk trochę odpuścił:) A u ciebie jak?

przez Zalatana23 27 lis 2013, 17:26
Amelcia, wątroba i wysypka mogą być od leków albo jakaś alergia???
U mnie, odpukać, trochę lepiej. Choć wkręt z sepsą nadal aktualny i co chwilę sprawdzam czy nie mam gorączki ;-)
Miałam kilka lękowych ataków, ale ogarnęłam.
Co do odczuwanego bólu, to widzisz, naszą bolączką jest to, że jego obecność jest dla nas równoznaczna z przeświadczeniem, że jesteśmy nieuleczalnie chore...
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.

przez markoo 28 lis 2013, 11:10
Witam. Mialem morfologie krwii przez te wezly juz drugi raz i wszystko wyszlo idealnie, Przeswietlenie pluc tez. Lekarz mowil, ze te wezly sa zwlokniale przez to ,ze przechodzilem mononukleoze i mam wirusa epstein bar ktory jest nieaktywny - ale jest. Chyba po prostu przestane o tym myslec :P.

przez Lolek20L 30 lis 2013, 18:12
markoo napisał(a):Witam. Mialem morfologie krwii przez te wezly juz drugi raz i wszystko wyszlo idealnie, Przeswietlenie pluc tez. Lekarz mowil, ze te wezly sa zwlokniale przez to ,ze przechodzilem mononukleoze i mam wirusa epstein bar ktory jest nieaktywny - ale jest. Chyba po prostu przestane o tym myslec :P.

W sumie nie jestem zdziwiona ,że badania wyszły dobre ;) No to teraz mamy nadzieję ,że już nie będziesz wmawiać sobie tej choroby oraz żadnej innej.

U mnie istny koszmar :cry:
Mam wrażenie ,że zaraz umrę na zakrzep,białaczkę, raka gardła/skóry/guza mózgu . Jak na złość kilka chorób odczuwam..
Jeszcze głupia znowu wlazłam na wujka google i zaczęłam o tym czytać.. :time:

A było przez jakiś czas tak dobrze.. Nie myślałam o chorobach i przez to czułam się b. dobrze.

przez fuzzystone 01 gru 2013, 19:16
Mam za sobą koszmarny tydzień - umierała moja Babcia (odeszła dzisiaj rano). O dziwo czułam się ok mimo braku snu i stresu - niestety dzisiaj, po rodzinnej kłótni zasłabłam i dostałam ataku lękowego. Wylądowałam u lekarza, 2 razy robili mi ekg, dostałam hydroksyzynę, po której dużo lepiej się czuję.

Niestety lekarka zleciła także badania krwi - no i oczywiście robię w gacie ze strachu. Rozmyślam o wszystkich możliwych chorobach, które mi grożą. No i jak tu wyleczyć się z nerwicy lękowej?????

"A było przez jakiś czas tak dobrze.. Nie myślałam o chorobach i przez to czułam się b. dobrze.

U mnie identycznie.

-- 01 gru 2013, 21:24 --

fuzzystone napisał(a):Mam za sobą koszmarny tydzień - umierała moja Babcia (odeszła dzisiaj rano). O dziwo czułam się ok mimo braku snu i stresu - niestety dzisiaj, po rodzinnej kłótni zasłabłam i dostałam ataku lękowego. Wylądowałam u lekarza, 2 razy robili mi ekg, dostałam hydroksyzynę, po której dużo lepiej się czuję.

Niestety lekarka zleciła także badania krwi - no i oczywiście robię w gacie ze strachu. Rozmyślam o wszystkich możliwych chorobach, które mi grożą. No i jak tu wyleczyć się z nerwicy lękowej?????

"A było przez jakiś czas tak dobrze.. Nie myślałam o chorobach i przez to czułam się b. dobrze."

U mnie identycznie.

Edit: wyniki mam bardzo dobre (morfologia i inne). Zostaje nerwica i hydroksyzyna.

przez markoo 02 gru 2013, 17:47
No ja tez mam nadzieje, ze nie bede sobie wymyslal chorob. Moj kolejny problem to mlody wyglad :P mam 22 lata, a wygladam na max 18. W sklepie pytaja mnie o dowod prawie zawsze xd. Z kobietami to samo moge zarywac do malolatek, ale w gruncie rzeczy nie moge znalesc laski w moim wieku i na moim poziomie chyba przez to, ze sam wygladam na malolata. To chyba tez jeden z moich kompleksow i zrodlo problemow psychicznych.

przez bigu888 02 gru 2013, 19:49
Ostatnio w badaniu krwi wyszły mi zachwiane proporcje białych krwinek (za dużo monocytów i limfocytów).Wszystko inne ok, no ale jak to przystało na zawodowca moja diagnoza mogła być tylko jedna: białaczka/szpiczak/ziarnica złośliwa/mononukleoza. Nie wiem jak u was to wygląda, ja wpadłem w niezłą panikę. Planowałem już oczywiście usg węzłów i inne badania, ale na początek morfologia krwi z rozmazem ręcznym - żeby wykluczyć obecność atypowych odmian krwinek białych (typowe dla wyżej wymienionych chorób). I tu się okazało że drugie badanie krwi wyszło już całkowicie ok: wszystkie proporcje wróciły do normy, atypowych krwinek brak. Oczekiwanie na wynik - masakra!!! Jak się już dowiedziałem że znowu postawiłem złą diagnozę radość była ogromna!!! 2dni byłem zdrowym człowiekiem. Tak - CAŁE 2 DNI!!! Na trzeci dzień poczułem zawroty i ból głowy i sobie zdałem sprawę że minęło już 5tygodni od rezonansu mózgu. I co?? I od dwóch dni wkręcam sobie SM albo guz mózgu. Sam się z siebie śmieję, ale ja poważnie się boję i już mi po głowie chodzi zrobienie kolejnego rezonansu (po 6tyg od poprzedniego!!!!!!). Nie mam już siły na pomysły mojego umysłu :((

przez DżejnRołs 03 gru 2013, 01:28
Witam. Byłby ktoś chętny do porozmawiania?;-)
"W życiu piękne są tylko chwile"||••
Obrazek

przez Zalatana23 03 gru 2013, 12:58
U mnie dzisiaj korba z dziąsłami...
Coś mi się zrobiło po leczeniu kanałowym i już sobie wkręcam nie wiadomo co :cry:

przez scooby 03 gru 2013, 19:08
Hej! DżejnRołs ja mogę chętnie pogadać. ;)

U mnie dziś gorzej. Zauważyłam, że gdy czytam w necie i szukam informacji o wszystkich możliwych bólach, guzach itp, to jest gorzej i czuję rychłą śmierć.
Przykład:
mam 3 plamy takie a la kawa z mlekiem (z czego jedna wyszła chyba po opalaniu) i oczywiście ja jak to ja, wyczytałam, że może być to objaw choroby NF1 bądź NF2, z której gorsza jest ta druga postać (bo tworzą się glejaki, jakieś oponiaki i szybciej ludzie umierają) no i oczywiście ja jak to ja - już zaczęłam sobie ją przypisywac, bo mam szumy uszne i słabszy słuch (pewnie od tych nieszczęsnych słuchawek :D ), ale to też są objawy tej choroby no i wiecie, na pewno jestem chora. ;P Co do szumów, to lekarka mówiła, że ponoć prawie każdy je ma i u prawie wszystkich to nic groznego.

Poza tym choruję też na czerniaka, choć ponoć w badaniu wszystko okej. ;P

przez DżejnRołs 03 gru 2013, 23:37
scooby, Hej:P To ja od razu z grubej rury się dagnozuję, ból głowy-guzy, wylewy itp. Od 2 miesiecy mam bóle w klatce persiowej, skoki tętna oczwiście co? stany przedzawalowe zawał. Lekarz ma mnie już raczej dość bo co jakiś czas przychodze z nowym objawem. Teraz doszedł mi ból pod żebrem więc co? wątroba.. czas zbadać::) Jak sobie z tym wszystkim radzisz?
"W życiu piękne są tylko chwile"||••
Obrazek

Sortuj wg