Somatyzacje w nerwicy - watek zbiorczy.

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez cleo27 16 lip 2007, 22:20
Tez tak mialam i okazalo sie po 2 latach ze to za niskie zelazo jest przyczyna szybkiego pulsu wiec idzcie i iznaczcie poziom zelaza. Jak serce jest niedotlenione to wtedy szybko bije
oj....pózniej coś napiszę!

Nerwica, lęki - nudności :(

przez devo 26 lip 2007, 12:29
Witam,

Od 2,5 miesiąca kiedy mam gdzieś wyjść, np. do kina, na rower, do szkoły to miewam ciągłe nudności. Męczy mnie to strasznie. Dopiero po jakieś godzinie mi to mija od zapoczątkowania. Dodatkowo, podczas okresu kiedy mi się unosi mam jakby dreszcze, sam tego nie czuje ale inne osoby tak. Byłem u pediatry i leki, które zapisał TRIBUX, diphergan nie pomagały - w ogóle.
Niedawno byłem u psychiatry, powiedział mi, że chory nie jestem, po prostu nie wierze w siebie i we własne siły. Zalecił mi więcej ruchu i przebywania z ludźmi. Mówił ze muszę walczyc z tym uczuciem bo to układ nerowy się uodparnia. Powiedział, że to przejdzie. Jednak już mam to długo się się boje. We wrzesniu ide do liceum i nie chce mieć nieprzyjemności ;(.
Czy ktoś miał coś takiego?

Pozdrawiam

Ps kiedys znalazłem podobny temat, ale nikt tam nic nie napisał, więc nie zamykajcie tego proszę :(

przez suavemente_besame 26 lip 2007, 13:11
ja mam nudnosci i problemy z zoladkiem ... no coz.... sama swoja psychika sobie zapracowalam nad tym :/
suavemente_besame

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez woman 26 lip 2007, 13:47
I wg. mnie bardzo dobrze Ci ten lekarz powiedział.
Jesteś bardzo młody, wg. mnie Twoje objawy są normalne, dojrzewasz, burza hormonów, burza myśli. Stres związany ze zmianą szkoły, egzaminy. A jak Cię mdli zjedz plasterek cytryny. Pomaga.
Prochy, szczególnie te mocniejsze, powinny być ostatecznością. Jeżeli teraz zaczniesz z antydepresantami czy psychotropami, to co będzie za kilka lat? One mogą uzależniać.
I nie wkręcaj się, spokojnie, zobaczysz, że to się uspokoi.

przez devo 26 lip 2007, 15:57
No tylko wg. mnie długo mnie to już męczy, za długo. Ja sobie z tym nie radzę, wczoraj byłem u kosmetyczki, znaczy się ledwo tam doszedłem bo już mi się unosiło. Ona sama spytała się czy nie chce wody bo tak się trzęsę, po około 30 minutach wszystko przeszło.
Strasznie mnie to męczy, z drżeniem bym sobie pewnie poradził ale z nudnościami to cięzko mi będzie żyć.

przez Jovita 26 lip 2007, 16:00
a moze po prosty nerwica zoladka?? nie martw sie i racja niepotrzebnie nie truj sie antydepresantami!!
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

przez devo 26 lip 2007, 16:10
Jak mam się nie martwić jak to nie przechodzi , a szkoła się zbliża :(

przez Hell_ena 27 lip 2007, 23:34
mam to samo ;( jak mam gdzies isc to zaraz sobie wmawim ze mi sie zrobi niedobrze i rzeczywiscie tak jest...najgorzej bedzie jak sie zacznie szkola a mi nie przejdzie.... :shock: poza tym mam tez zawroty glowy i to jeszcze poteguje uczucie ze zaraz wszystko zwroce... nawet moja wielka milosc do jedzenia mocno oslabla....teraz jem tylko dlatego ze musze.... :?
A chill runs up your spine,
It crawls into your brain...
The freezing touch of FEAR...

przez devo 30 lip 2007, 14:33
Ja dzisiaj jechałem rano na wizytę do dermatologa, jak zwykle już godzinę przed wyjazdem miałem rozwolnienie i zaczeło mi stać w gardle. Jak wsiadłem do auta to zrobiło się jeszcze gorzej, ale po jakimś czasie uczucie pełności w gardle uspokoiło się. Najbardziej źle było mi w poczekali, jakaś dziewczyna z matką siedziały w pokoju doktora chyba z 30 minut, ja robiłem się cały blady i zaczęły się nudności, myślałem, że nie wytrzymie ale siedziałem dalej, zabrałem do buzi gumę do żucia to chyba nie było dobrym rozwiązaniem bo nie mogłem jej przerzuć, raz spróbowałem to zrobiło mi się jeszcze gorzej. Wreszcie wszedłem do pokoju, po kilku minutach nudności przeszły. Ja też boje się, że nie przejdzie mi do szkoły i już zastanawiam się, co ja zrobię jak nauczyciel coś będzie odemnie chciał a ja będę tam umierał i nic mu nie odpowiem :(
Najgorsze jest to, że ja w ogóle tej myśli nie mogę wyrzucić z głowy, dosłownie czuję jakbym był chory "na prawdę".
Opiszcie po jakim czasie wam to przeszło bo to dla mnie na prawdę ważne, to paraliżuje moje życie w całości.

przez Anik. 01 sie 2007, 12:51
i ja wiem co to mdłosci,strach przed nimi i wymiotami
okropnosc! a strach jeszcze bardziej je napędza i wywołuje

Devo ja narazie ci nie pomoge bo ciągle z tym walcze
najwazniejsze to chyba zrozumieć,że to dzieje sie w twojej głowie,oddychać głeboko i mysleć,że zaraz minie
a jak nie to konieczna wizyta u lekarza,porada,leki...
sama jestem na etapie wybierania sie do psychologa,tudzież psychiatry..

przez devo 01 sie 2007, 19:21
Ja byłem już 3 tygodnie temu u psychiatry i powiedział, że muszę sam z tym walczyć. Zalecił też zapisać się na jakąś grupową psychoterapię.

Jeszcze 3 miesiące temu byłem normalnym nastolatkiem, a teraz to sam nie wiem :)

przez Anik. 01 sie 2007, 21:31
ciagle jestes normalny,fajny i zdrowy chłopak!
Devo nie daj sie i trzymaj dzielnie!

przez MaRiAnEk 01 sie 2007, 21:41
...
konto zablokowane

pytanko?

przez lexyy 10 sie 2007, 18:56
choruje na nerwice od jakiegos roku, ostatnio strasznie dreczy mnie problem z oczami, a mianowicie caly czas dziwnie sie mi patrzy,pol roku okul. st. ze wszystko ok! czu przy nerwicy moga utrzymywac sie takie zaburzenia przrz dluzszy czas???? prosze o pomoc

Sortuj wg