Chcesz się pozbyć nerwicy lękowej w parę tygodni?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Mightman 04 sty 2014, 21:42
Majkel86, Nie chcę żeby mój post miał wydźwięk że to tylko rola suplów tak samo jak nerwa, dużo pracowałem nad sobą, szczególnie na spotkaniach z psychoterapeutką więc to jest tylko jedna odnoga do zdrowienia :)

przez Majkel86 07 sty 2014, 16:08
No i właśnie o to mi chodziło, że same suple raczej nie załatwią sprawy, mogą pomóc ale trzeba głównie się wziąć za siebie i swoją psychike.

przez zenio 17 sty 2014, 21:31
Witam, czytam ten temat i się zastanawiam czy macie też objawy depresyjne i czy suplementacja w takim wypadku pomoże.
Mam zaburzenia depresyjno lękowe. Lęki nie są takie że nie mogę wyjść z domu, ale np. objawiają się gdy czeka mnie coś ważnego na następny dzień np. wyjazd, impreza, itp wtedy zawsze źle śpię. Kiedyś miałem większe objawy, ale pomogła głownie medytacja i relaksacja która mnie nieco wyciszyła. Jeśli chodzi o zaburzenia depresyjne to objawia się głownie ciągłym zmęczeniem szczególnie do południa i niestety wczesnym wybudzaniem po około 4-5 godź snu po czy nie mogę już zasnąć.
Biorę w tej chwili sympramol (odpowiednik pramolanu) na początku przez jakieś 2 tygodnie spałem dobrze, ale później trzeba było podnosić co jakiś czas dawke, bo znowu się wcześnie wybudzałem, niestety przy większych dawkach zaczynały sie okresowo pojawiać bóle głowy.
Co o tym myślicie, czy może tu pomóc suplementacja? Jak jest u Was ze spaniem, też się wcześnie budzicie?

Jeśli chodzi o suplementacje to biorę omega 3 w kapsułkach i czasami magnez z b6, ale nie zauważyłem jakiejś znacznej poprawy.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Majkel86 18 sty 2014, 00:33
Na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że mi suple nie dawały żadnej zauważalnej poprawy jeśli chodzi o nerwicę.

przez zenio 20 sty 2014, 21:21
A brałeś też inozytol, choline i omega 3?

przez Majkel86 20 sty 2014, 22:16
Tak, prócz tego wapń, magnez, wit D, B, C, E, cynk+miedz, lit, lizyna, arginina, chrom, jod+selen hehe pewnie jeszcze coś ale nie pamiętam ;)

przez zenio 22 sty 2014, 20:13
No to nieźle, nie wiem czy jest to wskazane ładować tego tyle w siebie, chyba lepiej byłoby zrobić jakieś badania krwi lub włosa i uzupełniać tylko to czego brakuje.

przez comatom 22 sty 2014, 20:30
Zobaczymy poczekamy...ja biorę teraz duże dawki magnezu ,omega 3.vit b12 :D
comatom

przez Ben28 22 cze 2015, 20:12
Mam straszną nerwicę, depresje nie wiem co jeszcze :( W moim wypadku nerwica chyba zaatakowała włosy :( strasznie siwieje od 2 lat a mam dopiero 28lat, czuje uciski na skórze głowy, mrowienia i dziwne uczucie w cebulkach włosów jakby takie pojedyńcze uszczypnięcia, nikt z rodziców nie siwiał przed 30dziestką...Do tego drży mi dolna powieka w prawym oku i czasami lekko trzęsie mi się głowa w stresujących sytuacjach, mam problemy z pamięcią i koncetracją, czasem dziwne tiki głowy...Pracuję, ale po powrocie do domu mam niechęć do wszystkiego, nie mam pojęcia jak sobie z tym wszystkim radzić. Brałem magnez w formie cytrynianu i mocne wit z grupy B przez dłuższy czas, ale chyba nic to nie pomagało do tego l-tyrozyna praktycznie zero efektu...arktyczny korzeń pogorszył sprawę jeszcze bardziej wyłączył myślenie i nasilił lęki, PABA 500mg niby na siwienie, zero efektu...Nie mam pojęcia jak sobie z tym radzić, zredukowałem stres praktycznie do zera jednak te dziwne uciski na głowie nadal są obecne :( do tego to uczucie "we włosach" czy coś takiego może występować przy siwieniu?

przez zenio 22 cze 2015, 20:35
Siwienie jest pewnie spowodowane przez stres który przeważnie towarzyszy nerwicy. Tu masz artykuły na temat nerwicy:
https://portal.abczdrowie.pl/objawy-nerwicy
https://portal.abczdrowie.pl/leczenie-nerwicy
Proponowałbym zacząć od różnych form relaksacji lub medytacji i ćwiczeń fizycznych.

przez *Wiola* 22 cze 2015, 20:52
Ben28, badania tarczycy robiłeś?
Moderator

przez Ben28 22 cze 2015, 21:26
Tak wiem, że nerwica może przyśpieszyć siwienie, ale skąd te uszczypnięcia w cebulkach włosów to dziwne uczucie mrowienia, pytałem na innych forach o to i nikt tego nie wiąże ze siwieniem. Do tego czuję szczypanie na brodzie i środku klatki piersiowej i tam włosy również siwieją... Nie mam pojęcia co się ze mną dzieje, zawsze miałem wrażliwy charakter i w sumie taki sam układ nerwowy przez ostatnie 2lata miałem sporo stresu i zmartwień może doszło do jakiś uszkodzeń? bo jakoś nie wierze, że geny mogłyby coś takiego uruchomić. Tarczycy nie badałem, mam zamiar to zrobić, czy wystarczy samo TSH? słyszałem, że w naszym kraju ciężko o dokładne wyniki z badań tarczycy. Co do ćwiczeń to siłownia regularnie 4 razy w tygodniu, joga, medytacji też od niedawna próbuję.

przez *Wiola* 22 cze 2015, 22:27
Samo TSH nie , zrób przynajmniej tzw trójkę, tj TSH , ft3 i ft4. Ja bym powiedziała, że u nas ni trudno o dokładne badania, a o dobra interpretację wyników. Mamy zawyżone normy i to, że wyniki się w nich mieszczą wcale nie świadczy o zdrowiu :?
Moderator

przez Ben28 22 cze 2015, 22:43
Ok, rozumiem, dziękuje za odp. Jednak mam jeszcze pytanie, czy tarczyca może szwankować, nawet jeśli fizycznie jestem w dość dobrej formie? obecnie pracuję fizycznie, czasem miewam spadki chęci takie lekkie spowolnienie połączone z gorszą koncentracją, na siłownie też mam raczej chęć chodzić.

Sortuj wg