czy jest ktos kto wyleczyl sie z nerwicy lekowej ?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez NoOneLivesForever 25 mar 2011, 21:34
W takim razie gratulacje.
@polakita
Masz racje.
NoOneLivesForever

przez wiejskifilozof 08 maja 2011, 08:52
Ja myślę ,że ja osobiście to nie . Bo i teraz mam lęk, szedłem rano do kuchni i czułem lęk . Przed czym, przed pastą z jaj . Boże to straszne . :why:

przez spinoza1988 10 maja 2011, 00:14
moje objawy zaczęły się w grudniu 2008 roku. obecnie od wielu miesięcy nie mam objawów nerwicy.
czy ja wiem czy się z tego nie da wyjść... to tak samo jak z paleniem papierosów - klasyczna nerwica to nawyk. nawyk który jest ważniejszy od wszystkiego, bo stanowi swoisty "sposób na życie".
myślę że mógłbym udzielić kilku cennych rad osobom które wciąż się z tym zmagają. rozumiem wszystkich chorujących nie widzących nadziei na polepszenie swojego stanu, ponieważ ja również takowej nie widziałem. a o takiej poprawie jaką mam obecnie nawet mi się nie śniło (obecnie twierdzę że jest nawet pod kilkoma względami lepiej niż przed chorobą).

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez gymkid 13 maja 2011, 20:17
Przeciez nerwica lekowa jest jak grypa. To zwykle choroba które można wyleczyc. Klucz to wyjść ze swojej comfort zone i z tym walczyć. Ja po 8 latach zaczęłem, 3 miesiac z tym walczę a w planie mam na koniec roku być po. Najgorsze jest to ze trzeba sie zmierzyć z samym sobą i jak najdalej od leków, tylko w przypadkach przymusowych. Kazdy ma inne zasady. Ja takie. Wiadomo każdy jest inny ale podejście jest najważniejsze. Nie wierzysz-nie zdzialasz. Proste!

przez wiejskifilozof 13 maja 2011, 20:38
Ja powiem tak nie do końca co prawda nie boję się w realu rozmawiać , ale ten nie lęk no jest może znika , lecz nadal jest . :-|

przez tynka92 13 maja 2011, 21:00
Ja mogę powiedzieć, że w części nerwicę opanowałam. To znaczy trzymam ją w ryzach. Ataki pojawiają się, ale dużo rzadziej (nawet z kilkumiesięcznymi przerwami, a kiedyś pojawiały się co kilka dni). Jeśli nadchodzi taki typowy lęk to nic nie robię, po prostu czekam i czuję jak ze mnie spływa. Wiele się mówi, żeby z lękiem nie walczyć, tylko dać mu chwilę trwać i chyba coś w tym jest. Mam wrażenie, że jeśli człowiek dostał od nerwicy sporego kopa, to z czasem umie radzić sobie ze stresem, takim codziennym. I to jeden z plusów nerwicy. Mam teraz sporo sytuacji stresowych - matura i odpukać, jak na razie sobie radzę;)
Oprócz tego wydaje mi się, że osobom wierzącym jest łatwiej sobie z tym wszystkim poradzić. Czuje się taką pomoc z góry:D

przez dodzik 14 maja 2011, 12:35
Tak, myślę że to możliwe, tylko trzeba zaakceptować siebie, pokochać życie i wziąść za nie odpowiedzialność :great:

przez *Monika* 14 maja 2011, 12:40
dodzik, Gdyby to było takie proste, nikt nie szukał by tu pomocy, nie szukałby specjalistów by sobie pomóc.
Ale poniekąd się z Toba zgadzam.
Obrazek
Główny Moderator

przez 19_latek 14 maja 2011, 12:41
Dopoki biore leki czuje sie prawie jak zdrowy, moge robic w sumie wszystko. Gorzej bedzie jak przestane je brać ale o tym na razie nie mysle nawet.
19_latek

przez baletnica 14 maja 2011, 16:25
Thazek napisał(a):nie ma opcji na całkowite wyjście z tego ;) to można tylko zminimalizować... niestety taka jest smutna prawda :(

nerwica nie jest choroba z której nie da się "wyjść". Mnie po 6 latach się udało. Obecnie jestem tuż po odstawieniu leków. Od 3 i pół roku nie mam ataków, leków, omdleń. Wszystko jest możliwe gdy się bardzo chce;) wiem że to może wydawać się niemożliwe. Kiedyś codziennie budziłam się i nie widziałam sensu żeby wstać, nie potrafiłam sobie poradzić ze wszystkim, wydawało mi się że umieram (teraz to wszystko wydaje się śmieszne, ale wtedy nie było).Obecnie jestem na studiach, udzielam korepetycji, od czerwca zaczynam pracę. Moje życie jest zupełnie normalne i jestem baaardzo szczęśliwa, żę w końcu mi się udało :D

przez sebastian86 14 maja 2011, 16:52
a macie tak ze gdy jest poprawa to czujecie sie dziwnie i nie wiecie co ze soba zrobic?
We Are The Champions 2016(L)

przez baletnica 14 maja 2011, 17:02
sebastian86 napisał(a):a macie tak ze gdy jest poprawa to czujecie sie dziwnie i nie wiecie co ze soba zrobic?

kiedyś tak miałam, ale trzeba dążyć do tego żeby było lepiej. Na początku człowiek czuje się okropnie, bo nie wie jak się odnaleźć we wszystkim,ale potem to mija :D

przez sebastian86 14 maja 2011, 17:05
baletnica, ale jak tu sie odnalezc po prawie 9 latach nawracajacej sie nerwicy z epizodami depresyjnymi? czuje sie troche jakbym przeniosl sie w czasie...
We Are The Champions 2016(L)

przez baletnica 14 maja 2011, 17:36
sebastian86 napisał(a):baletnica, ale jak tu sie odnalezc po prawie 9 latach nawracajacej sie nerwicy z epizodami depresyjnymi? czuje sie troche jakbym przeniosl sie w czasie...

u mnie też to wszystkjo trwało długo - 6lat. Ale kiedyś po prostu powiedziałam sobie, że muszę się wziąć w garść. Widziałam jak to wszystko przeżywała moja mama ;( leki miałam odstawiane kilka razy. Za każdym razem działo się coś przez co musiałam je brać od nowa. 2 razy byłam w szpitalu psychiatrycznym. Wszystko to wpłynęło na mnie tak, że czułam się inna niż wszyscy. Bałam się gdzieś wyjść, na początku naprawdę jest cięzko, ale jak to wytrzymasz i sie nie poddasz to potem jest już lżej :smile:

Sortuj wg