Sport a nerwica

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Sport a nerwica

przez Tukaszwili 26 cze 2016, 18:00
Jako doświadczony nerwicowiec i jednocześnie osoba, która lubi się ruszać oraz być aktywną mogę powiedzieć, że sport pomaga przy nerwicy, ale nie w momencie, kiedy ta jest zaawansowana. Najpierw trzeba przeczekać, pochodzić na terapię, brać leki, o ile lekarz będzie tego wymagał. Dopiero kiedy choroba zacznie powoli ustępować można włączyć aktywność. Przynajmniej u mnie tak to działało, w trakcie największej szajby nie byłem w stanie ćwiczyć, bo się nakręcałem, że dostanę zawału, włączała mi się hiperwentylacja i tak nakręcałem spiralę lęku.

Sport a nerwica

przez Tomek858 26 cze 2016, 18:05
Sport jest swietnym sposobem na nerwice, jesli nie jest ona somatyczna. Kiedys bylem demonem sportu, kochalem cwiczenia, ale to bylo przed pojawieniem sie nerwicy. Jak szedlem grac w pilke, to nie myslalem ze mi sie cos stanie, to byla sama przyjemnosc. Niestety w momencie kiedy zaczalem miec podniesione cisnienie, lekarze kazali sie oszczedzac ( i to byl blad, bo wiadomo ze sport obniza cisnienie, a nie podwyzsza). Jednak lęk pozostal.Dzisiaj troszke sie boje cwiczyc, nie ukrywam, bo pojawiaja sie mysli, ze dostane jakiegos wylewu badz zawalu.

Sortuj wg