AGORAFOBIA - lęk przed opuszczaniem "czterech ścian".

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Strach przed wyjściem z domu, POMÓŻCIE!!!!!

przez anghelka22 27 kwi 2009, 12:03
Ja miałam podobnie ale ja jestem przeciwniczką leków uważam ,że jeśli sami sobie nie poradzimy leki nam nie pomogą a jeśli nawet to bez nich nie damy rady normalnie funkcjonować siła do pokonania leży w nas samych ważne jest aby mieć motywacje , porozmawiać z kimś i walczyć , ja sama z tego wychodzę bez leków bez psychiatry rozmawiam z chłopakeim który mnie rozumie a jak mam atak myśle sobie: ok i co jeśli nawet zemdleje zabiorą mnie do szpitala i tyle gorsze rzeczy są lub jeśli jest gorzej to nawet jak umre nic na to nir poradze nie? i ide dalej:P

przez aldara.35 27 kwi 2009, 13:42
Wiesz ,to wszystko chyba zalezy od nasilenia lękow.Ja bardzo dlugo radzilam sobie bez lekow,ale to bylo bardzo ubogie zycie,bardziej ,,wytrzymywalam,, dzien ,zamiast go przezyc.
Poza tym im dluzej zyjemy w ciąglym lęku,tym gorzej funkcjonuje organizm,z biegiem czasu zmęczona ciąglym lękiem zaczęlam wpadac w depresje.Po prostu nie istnialo nic co mogło przerwac to zamknięte kolo.W koncu zdecydowalam sie na lek przeciwdepresyjny i on ,,postawil mnie do pionu,,i latwiej mi teraz walczyc z lękiem.W psychoterapi uczesatnicze juz dosc dlugo,mam nadzieje ze przyjdzie dzien w ktorym bede miec odwage wprowadzic w zycie to co zrozumialam na psychoterapi.Jak na razie nie jestem jeszcze gotowa...

przez anghelka22 27 kwi 2009, 15:04
Też prawda , ja nie jestem zwolenniczką leków lecz nie mówię ,że to jest aż tak złe :) ja nawet nie lubie na ból głowy wziąść:P:P u mnie się zaczeło jakieś 8 miesięcy temu , a to od tego ,że moja mama jest lekarką i często słyszę o chorobach a także widzę i stad wziął się strach przed zachorowaniem . Ale myśle sobie ,że i tak umre czy będe się martwić czy nie:P:P a mogę wiedzieć ile masz lat? tak z ciekawości :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez katie124 27 kwi 2009, 20:09
anghelka22, mam 25 lat!!!
Słuchajcie byłam dzisiaj u psychiatry, co kurde dziwne mogłam normalnie iśc do niego nie trzymając mamy kurczowo za rękę, co wczoraj było nieuniknione!!!! Zapisał mi Zoloft i Xanax (w razie czego ten drugi), co myślicie będzie ok?

przez Venus 27 kwi 2009, 20:28
Zaraz będzie 8 miesięcy jak boję się wychodzić z domu. Wychodzę, ale nie sama, a i z kimś boję się też wychodzić.
Niestety moje lęki są bardzo silne, i przez to, że długo żyłam w lęku, on się nasilał i dlatego jestem w tak paskudnym stanie.
Teraz jest już nieco lepiej, ale to i tak kropla w morzu. Mam wrażenie, że tak już chyba zostanie! :cry: :cry:
Bla bla bla...

przez anghelka22 27 kwi 2009, 21:45
Może Ci pomoże mam nadzieje:):) a jak się po wizycie czujesz??

przez Gosiulka 27 kwi 2009, 21:47
katie124, gratuluje i udało się dojść do lekarza to bardzo dobrze ;) Teraz tylko zacząć brać te leki tak jak nakazał psychiatra i powoli będzie tylko lepiej GRATULUJE ;) A w między czasie uczęszczać na terapie :P
Przyjaciel forum

przez katie124 27 kwi 2009, 21:54
Po wizycie czuję się bez zmian, zaskoczył mnie bo powiedział,że psychoterapia jest mi niepotrzebna, co mnie lekko zdziwiło. No i powiedział, że Zoloft nie uzależnia i ze ten Xanax uzaleznia, wiec spytalam czy moge brac sam Zoloft a w razie jakby bylo gorzej dopiero wtedy dolaczyc ten Xanax. Co sądzicie? Powiedział, że tak moge zrobić, bo stwierdził,że przy braniu Zoloftu lęki mogą się nasilić na początku. sama już nie wiem...

przez anghelka22 27 kwi 2009, 21:56
Ja o lekach za dużo nie wiem więc Ci nie pomoge:/

przez katie124 28 kwi 2009, 12:13
Z drugiej strony brałam już kiedyś sam Zoloft i było tylko lepiej a nie gorzej, może powinnam słuchać swojej intuicji, bo ten lekarz się zachowywał jakby sam był po jakichś lekach:)

przez linka 28 kwi 2009, 12:25
katie124, przeważnie na pczątku brania leków - lęki i niepokój się nasilają.....dlatego często dostaje się na początek jakiegoś uspokajacza ( w twoim przypadku jest to xanax). Ja bym radziła zacząć brać ten Zoloft i wytrzymać jak najdłużej się da bez xanaxu. Poza tym zawsze możesz zasięgnąć opini innego psychiatry......co do terapii to mi się wydawało, że przyda się każdemu, nie mówiąc już o ludziach z takimi problemami jak nerwica czy depresja.....
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez katie124 28 kwi 2009, 12:59
linka656, ale ja brałam kiedyś już Zoloft i mi sie nie nasiliły, tylko było lepiej:) więc myślę, że i teraz będzie lepiej....skoro tak wtedy na mnie podziałał to teraz myślę, że będzie tak samo!!! Ale zgodnie z Twoją radą tak właśnie chce zrobić.

przez martinez76 28 kwi 2009, 15:40
Leki, terapia, a przede wszystkim konsekwentne przelamywanie się codzień i bedzie dobrze. Ja też miesiąc temu nie wychodziłem prawie wcale, a teraz wychodzę i to w dodatku bez leków. Takie lęki moga calkowicie minąć, tak, że sladu po nich nie będzie, tylko że trzeba zwalczać je mozliwie szybko, a nie się do nich przyzyczajać. Pozdr
- Pokonuj tylko najgorsze lęki, bo gdy Ci się to uda to małe tym bardziej stracą rację bytu -

= Największy z Twoich wrogów? Ty sam. Jeśli wygrasz tą bitwę, to inni ludzie nie będą zagrożeniem =

III Najlepszym sprzymierzeńcem nerwicy jest samotność III

przez katie124 28 kwi 2009, 17:12
martinez76, dzięki:) wiem, że to czysta prawda:), ale ten lek myślę, że też mi trochę pomoże:) dzisiaj wzięłam pierwszą dawkę i czuję się lepiej, a może to sobie wmówiłam?! przecież wszystko siedzi w naszej głowie:)

Sortuj wg