skurcze dodatkowe serca

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Nerwica serca

przez Magda 13 lis 2005, 15:56
Mam dolegliwości od ok5 lat. Na przestrzeni tych

lat moje objawy sie zmieniały Zaczęło się wszystko od napadów panicznego lęku. Zaraz coś się stanie, umrę, zemdleję itp.

Dopadało mnie w domu, gdy byłam sama w domu z dziećmi małymi. Od jakiegoś roku napady paniki ustąpiły miejsca dodatkowym

skurczom. w ciągu doby buło ich ok 50. Ja to odczuwałam jako chlupnięcia. I co dziwne moje dolegliwości nie pokrywały sie

czasowo z zapisaniem ich na holterze. Obecnie skurcze powoli ustępują a ndszedł czas na koszmary nocne. Budzę się w nocy

ok2-3 z uczuciem niepokoju. i walącym sercem. Staram sie szybko uspokoić i jakoś idzie dalej. W tej chwili najbardziej mi

dokucza mocne uderzenie serca. Nie szybkie ale mocne. Czuję ze mam serce w klatce piersiowej przy czym tętno jest w

granicach 80 czyli jest w porządku. mam pytanie czy znajdzie sie ktoś na forum z podobnymi objawami. Bardzo proszę o

odpowiedź. Pozdrawiam wszystkich.

przez Olka 13 lis 2005, 16:03
Znam te pobódki w nocy około trzeciej z tym walącym sercem.

Mi zazwyczaj biło szybko i mocno........az czasem mnie to przerażało! Odkad zaczełam brac leki serduszko bije mi

normalnie........ale to uczucie niepokoju dalej jest z tym, ze mam to coraz rzadziej:)
"...by czuć upadek z wysoka spaść trzeba. Być na dnie by móc sięgnąć nieba......"

przez cicha woda 13 lis 2005, 20:40
Jeśli miałaś wcześniej napady panicznego lęku to radzę Ci

zgłoś się do psychiatry, on napewno Ci pomoże. Pozdrawiam!
...ogólnie mówiąc "life is brutal"
poza tym wszystko doskonale...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez osia nie dam sie pokonac! 15 lis 2005, 20:39
tez to mialam ale u mnie problem byl powazniejszy ja

normalnie mam puls 95-110 a wiec jak pikawka podkrecala mialam bardzo zle wibracje
tez ci proponuje tak jak cicha woda idz

do specjalisty od tych spraw:)

przez Waleria 18 lis 2005, 13:25
Też mi ostatnio dokucza serce, tzn.czasami bije bardzo mocno

i szybko, albo też mam takie jakby dodatkowe skurcze. To z pewnością nerwica, ale na wszelki wypadek zrobię sobie holtera i

jestem pewna, że jak wyjdzie poprawnie to te dolegliwości mi miną :lol:
Pozdrawiam

przez Lady A 18 lis 2005, 19:27
Ja lecze sie na nerwice juz od ponad roku. Ostatnio miałam

atak i od tego czasu nie moge spac normalnie. Budzę się w nocy z taką pikawą że nie wiem co mam z soba zrobic. Nosi mnie po

całym łózku. Leki działaja ponieważ nie czuję leku ale te bicia serca. Koszmar. Nie wiem jak sobie z nimi poradzić.

Chlupnięcia????

przez Nina 19 sty 2006, 19:38
Hej, mam pytanie. Wielu spośród Was pisze,że ma tzw. chlupnięcia. Czy możecie mi wyjaśnić co to za uczucie?
I druga sprawa: czasami mam wrażenie jakby mi serce nierówno biło, tak przeskakiwało. Czy ktoś z Was też ma takie odczucia??

przez Olka 19 sty 2006, 19:41
chlupniecia - nie bardzo wiem o co chodzi. A takie nierowne, nerwicowe bicie serca i poniesione tentno ma duzo osob:)
"...by czuć upadek z wysoka spaść trzeba. Być na dnie by móc sięgnąć nieba......"

przez DarkAngel 19 sty 2006, 20:40
Możliwe, że chodzi o to uczucie jakby serce zmieniało bieg (jak w samochodzie w skrzyni biegów). Ja to nazywam tąpnieciem...ale nie wiem czy o to chodzi.....
Obrazek
ExModerator

Widoczne bicie serca

przez gostek 22 sty 2006, 21:59
Witam.Mam do was pytanie.Otóż mam 178 cm wzrostu i waże 56 kg.Ogólnie mam dosyć sporą niedowage .Wczoraj stałem przed lustrem i zauważyłem ,że przy przybliżeniu minimalnie ale widze bicie mojego serca poprzez poruszanie sie skóry,oczywiście na mojej wychudzonej klatce piersiowej .Czy to normalne?

przez reirei 22 sty 2006, 23:48
DarkAngel napisał(a):Możliwe, że chodzi o to uczucie jakby serce zmieniało bieg (jak w samochodzie w skrzyni biegów).
DARK GENIALNIE TO UJĘŁEŚ, tyle razy próbowałem wytłumaczyć to lekarzowi, ja mam tak jakbyś nagle zredukował bieg, serce w ułamku sekundy dostaje równomiernego szybkiego, mocnego bicia i powoli zwalnia. Towarzyszy temu cała reakcja organizmu, przepona się napina i zaczynam szybko i płytko oddychać, a mózg momentalnie zaczyna pracować na pełnych obrotach.
hmmm, tak btw. ma ktoś tak może ? :D :D :D
Kto jest człowiekiem w tym samotnym świecie?

Re: Widoczne bicie serca

przez reirei 23 sty 2006, 00:46
gostek napisał(a):Witam.Mam do was pytanie.Otóż mam 178 cm wzrostu i waże 56 kg.Ogólnie mam dosyć sporą niedowage .Wczoraj stałem przed lustrem i zauważyłem ,że przy przybliżeniu minimalnie ale widze bicie mojego serca poprzez poruszanie sie skóry,oczywiście na mojej wychudzonej klatce piersiowej .Czy to normalne?
Mi minimalnie pulsowały kiedyś żyły na wewnętrznej stronie łokcia, ale na klatce to chyba ci się przewidziało, tam jest mostek z tego co kojarzę, on się tak łatwo nie rusza chyba :?
Kto jest człowiekiem w tym samotnym świecie?

przez Martusia 23 sty 2006, 01:09
dawniej często biło mi serce do tego stopnia, że było to zauważalne przez ubranie, więc chyba jest możliwe( to nie moje schizy, widzieli też inni:)
rzadko ale jeszcze się zdarza, tylko wtedy boli
Przyjaciel forum

Nerwica a serce

przez mobbek 25 lut 2006, 18:35
witam,

czy tez tak macie ze np siedzicie sobie lub lezycie i zaczynacie sie rozciagac (jak to w lozku) i nagle wali wam serce?? nie wiem czy to jest wina nerwicy czy nie.. choruje na nerwice lekowa od 2 lat..

Pozdrawiam
mobbek

Sortuj wg