Skocz do zawartości
Nerwica.com

skurcze dodatkowe serca


Magda

Rekomendowane odpowiedzi

przeszperałam trochę forum , i miałam mnóstwo objawów które dałam radę pokonać.Jednak przyszło mi jakies miesiąc temu właśnie takie "przeskakiwanie " serca ,czytałam dużo ludzi to ma.Ale oprócz tego w momentach kiedy jestem pod wpływem silnych emocji, (a wystarczy paniczny lęk ,że znów może mnie to dopaść , lub że znów jest noc i znowu to wróci ) przed samym zasnięciem mam uderzenia gorąca.Przed każdym zaśnieciem mam kilkakrotne uderzenia gorąca które ciągle mnie wybudzają to powoduje kolejny lęk i takie kółeczko.Czy ktoś miał coś podobnego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Czy ktoś z Was spotkał się z tym żeby normalne dodatkowe skurcze serca pojawiały się po prawej stronie mostka a nie w samym sercu. Tak jakby do skurczu dochodziło w tętnicy? Proszę o pomoc w tej sprawie. Czy ktoś miał z tym doświadczenie?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fale gorąca miewałem bardzo często, acz nie przed zasypaniem. Najpierw było jakieś dziwne uczucie w sercu, taki dyskomfort, który powodował falę gorąca, która kończyła się na udach.

 

 

 

 

 

Właśnie roczpoczyna się od takiego dyskomfortu przy sercu , w ciągu dnia jestem w stanie to opanować.

Dlatego chyba że jestem świadoma. Podczas zasypiania niestety nie. Jakby się wbiło już w moją podświadomość i ona daje mi popalić i o sobie przypomina .Wszystkie objawy dałam radę powalić bijąc się z myślami (bez tabletek), dużo czasu upłynęło ale dałam radę. Wiem ,że potrafię się przykontrolować - oczywiście niezawsze. Niestety tego jednego nie potrafię się pozbyć ale się nie daje :)Nigdzie nie znalazłam takiego objawu u nikogo.Psych dała tabletki które pomagają owszem , ale jak padam póki jeszcze nie zaczynają działać to zdarza się powtórka z rozrywki ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio podczas operacji miałem okazję przysłuchać się swojemu sercu. Pukało sobie jak mu się podobało.

W tej chwili odczuwam jakby silniejsze bicie serca i kiedy idę czy się kładę, raz na jakiś czas coś jakby przewracało mi się w klatce. Jak sprawdzę tętno w tym momencie czuję, że jest zupełnie nieregularne.

 

EKG nic nie wykazało. Lekarka, która je opisywała powiedziała, że na jej oko to zaburzenia elektrolitów. Kazała jeść Aspargin. Ostatnio mierzyłem sobie potas i magnez i jest w normie ..a dziwne odczucia jak były tak są.

 

Czy ktoś z Was ma podobne odczucia kiedy np. zmienia pozycję ze stojącej na leżącą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam. Potrafi mnie wybudzić w nocy, pojawić się nagle na ulicy, w rozmowie z kimś. Byłam u kardiologa i powiedział, że mam dodatkowe skurcze. Badało mnie dwóch. Gdzieś też przeczytałam, że serce jest ogromnym mięśniem i taki mały skurcz czy chwilowe kołatanie to dla serca zerowy wysiłek. Te dwie rzeczy trochę mnie uspokoiły i już się nie boję o serce, że jest słabe, ale ciągle mam schizy, że zrobi mi się zakrzepica. Od 2 miesięcy od kiedy zaczęłam brać leki hormonalne bolą mnie nogi, drętwieją, mrowią, doświadczam bardzo bolesnych skurczy, które aż wykręcają mi palce, uczucia zimna i gorąca w nogach. Czytałam, że hormony mogą prowadzić do choroby zakrzepowej i teraz nie mogę znieść tego uczucia. Nie daje mi ono normalnie funkcjonować. Tylko czekam na nagły ból w klatce piersiowej zwiastujący śmiertelną zakrzepicę czy zatorowość płucną. Tej nocy prawie nie spałam z tego powodu. Jakiej pozycji nie przyjęłam czułam silne mrowienia nóg. Od dawna miałam problemy z krążeniem po babci, ale teraz bardzo się te objawy nasiliły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×