Nerwica Lękowa Co zrobić? Moja historia...część 2

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez ylva 06 maja 2012, 23:24
I tak te nogi non stop Cię potrafią trzymać ileś dni? Tak ciągle? Ciężko Ci się chodzi przez to? Ktoś Ci powiedział z lekarzy, że to moze być z nerwicy?
Przepraszam, że tak dopytuje i Ciebie zamęczam...
Asetrin 50 mg 1-0-0

przez agaton 06 maja 2012, 23:25
No nic lecę spankać bo jutro trzeba mieć siłę wstać i ogarnąć życie...ylva trzymaj się i odezwij się jutro :) Dobranoc:)

-- 06 maja 2012, 23:28 --

Tak ylva stale mnie bolały i bolą no wiesz sama jak się chodzi jak bolą...i czasem sztywnieją.... Mój psychiatra powiedział,że to od nerwicy a jak wzięłam leki za pierwszym razem to objawy wszystkie ustąpiły...Pa:)

przez ylva 06 maja 2012, 23:32
Dzięki Agaton za informacje i przepraszam, że tak Cię wymęczyłam swoimi pytaniami, ale już kompletnie świruje. Śpij dobrze. Pa.

-- 07 maja 2012, 00:34 --

Cholera, lipa straszna, że człowiek tak bez kasy jest. Jakbym miała pieniądze, to bym szybko zrobiła wszystkie możliwe badania z krwi i moczu jakie tylko istanieją plus rezonans magnetyczny wszystkiego po kolei i wszelakie inne badania typu eeg, dopplery, holtery. I w 2 tygodnie byloby wszytsko wiadomo. A tak to męcz się człowieku... :why:
Asetrin 50 mg 1-0-0

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez izuniek231 07 maja 2012, 01:19
Hej ja jestem nowa,i nawet nie wiem gdzie moge napisać :) otóż u mnie to trwa od ponad 2 tyg,ucisk w głowie,jakby mi miało rozwalic czaszkę,kilka razy bolała mnie głowa ale tylko chwile,i do tego pierwsza mysl, że to guz,dodam też że mam 8 miesięczne dziecko i siedze sama z nim w domu bo narzeczony pracujei często sie na nie denerwuje,wyczytałam juz wiele na ten temat, i jedyne rozwiązanie jakie jest to Nerwica :/ obecnie mieszkam w Irlandii,za tydzień le3cimy do Polski i chcę sie udac to lekarza,tylko jak czytałam lepiej do rodzinnego nie isc bo wysmieje.Juz tutaj byłam i tylko popatrzała na mnie zaglądneła do ucha,do gardła i stwierdziła że wszystko ok.A ja jak tylko czuje ten ucisk,od razu mam wrażenie że padne zaraz i ogarnia mnie lęk że coś się stanie.Kiedys miałam tak że całą noc nie spałam bo sie bałam że serce mi stanie i żeby nie usnąć to oglądałam filmy :/Możecie mi doradzic do kogo mam sie udać

przez ylva 07 maja 2012, 01:32
izuniek, najpierw trzeba by do rodzinnego, który pokieruje Cię dalej gdzie trzeba
ewentualnie jeśli możesz sobie pozwolić na wizyty prywatne, to biorąc pod uwagę opisywane dolegliwości, możesz sobie zrobić tomografię głowy oraz echo serca i ekg i pójść do neurologa i kardiologa
ale myślę, że na początek wystarczy do lekarza pierwszego kontaktu. nie wyśmieje Cię na pewno, a jeśli bagatelizowałby Twoje objawy, to nie daj się zbyć i wymagaj diagnostyki
dalej - jeśli wykluczone zostaną przyczyny organiczne - to trzeba się z nerwiczką rozprawić i wtedy pewnie warto do psychologa

3maj się ciepło
Asetrin 50 mg 1-0-0

przez izuniek231 07 maja 2012, 01:50
dzieki wielkie za info :) od razu jak przyjadę lece do lekarza :)

przez ylva 07 maja 2012, 01:55
Aha, i taka moja sugestia - nie zaczynaj sama z siebie tematu nerwicy, nie pytaj "a czy to może być od nerwów?" itp. Bo zasadniczo od nerwicy może być niemal wszystko, a jak od razu startujemy u lekarza z takimi sugestiami, to niekiedy - jakby to ująć - traktują nasze ewentualne problemy zdrowotne mniej poważnie. Lepiej więc po prostu rzeczowo opisac objawy i zobaczyć co doktor wymyśli. Ale to taka moja sugestia tylko.
Asetrin 50 mg 1-0-0

przez dbd11 07 maja 2012, 07:14
"Ja pierniczę, ale miałam jazdę!
Próbowałam się zalogować do takiej rzadziej używanej skrzynki mailowej i nie mogłam sobie przypomnieć hasła. I nagle nic sobie nie mogłam przypomnieć i megalęk potworny i nie mogłam sobie przypomnieć nawet numeru własnego mieszkania!!! Słabo mi się zrobiło, nogi zdrętwiały prawie, ciepło w żołądku, duszności. Miał ktoś takie coś???"

Pewnie - pierwszy objaw po tym jak myślałem że mam to za sobą - (ok. 1 rok spokoju )Siedziałem przy komputerze, potem poszedłem z synem na SIMPSONÓW, oglądając, jakbym dostał słońcem po oczach, mętlik w głowie i w oczach, panika, nic nie mogłem przeczytać i pomyśleć. A wszystko to bo wiedziałem że nie biorę już leków 2 miesiące. Tak to bywa.

przez agaton 07 maja 2012, 08:50
ylva napisał(a):Dzięki Agaton za informacje i przepraszam, że tak Cię wymęczyłam swoimi pytaniami, ale już kompletnie świruje. Śpij dobrze. Pa.

-- 07 maja 2012, 00:34 --

Cholera, lipa straszna, że człowiek tak bez kasy jest. Jakbym miała pieniądze, to bym szybko zrobiła wszystkie możliwe badania z krwi i moczu jakie tylko istanieją plus rezonans magnetyczny wszystkiego po kolei i wszelakie inne badania typu eeg, dopplery, holtery. I w 2 tygodnie byloby wszytsko wiadomo. A tak to męcz się człowieku... :why:

ylva nie masz mnie za co przepraszać:) z chęcią dzielę się swoim doświadczeniem w trudnych dla nas wszystkich chwilach i radzę Ci lecz się też na tą nerwicę bo ona sama nie przejdzie a zaczyna Cię atakować od najgorszej strony mówię o tych zanikach pamięci u mnie jak raz się to zdarzyło to potem było coraz gorzej więc nie czekaj bo daję słowo to jest okropneee :(

przez ylva 07 maja 2012, 15:26
Hej,
ja dziś w nocy miałam "jazdę nad jazdami". W sumie cały czas mnie trzyma, choć lżej.
Przysnęłam trochę i obudziłam się z mdłościami, potwornymi zawrotami głowy i wrażeniem, że łóżko się buja, słabymi nogami i rękoma jak z waty i takimi ociężałymi, tępo bolącymi. Miałam wrażenie, jakbym traciła kontrolę nad własnym ciałem. I poczucie dojmującej słabości, jakbym zaraz miała paść, odpłynąć. Do tego cała twarz spocona, spocone dłonie, stopy, uderzenie gorąca ogromne. Straszne swędzenie całego ciała a głownie owłosionej skóry głowy. Ścisk w gardle, drętwienie szczęki. No i lęk i dezorientacja i taki paraliż, że ledwo mogłam się ruszac i mieć kontrolę nad ruchami, bałam się że padnę jak kłoda i już się nie ruszę. Myślałam o wezwaniu pogotowia, ale jakoś się uspokoić spróbowałam, wzięłam dwie tabletki uspokajające Labofarmu, napiłam się wody, possałam cukierki. W końcu usnęłam. Od rana to samo, choć nie aż tak nasilone. Jestem tak słaba, że z trudem i duszą na ramieniu wzięłam prysznic. Dosłownie odlatuje.
Jutro idę w związku z tym wszystkim do mojej pani neurolog. Wstępnie telefonicznie dowiedziałam się, że to może być od tężyczki i że mam ciągle takie stresy, że tyle co zdążę uzupełnić tego magnezu to ze stresu wypłukuje organizm i taki efekt.
Choć drugi pan doktor idzie dalej i mówi, że ta tężyczka to pewnie od borelki.
Uhh, koszmar do kwadratu.

-- 07 maja 2012, 15:30 --

Aha, mam do Was pytanie - też czasem tak macie, że głowa wydaje się tak potwornie ciężka, że nie możecie jej utrzymać dosłownie i aż Wam się na boki przechyla? Czy to tylko ja mam i serio jakąś chorobe mięśni mam co postepuje...
Asetrin 50 mg 1-0-0

przez dbd11 07 maja 2012, 16:27
Z tą głową to chyba wszyscy mają. U mnie to tak jak bym po jkimś czasie nie kontrolował jej przechylania. Jest to od napiecia mięśni. Mów i pisz co chcesz ale nawet nie masz pojęcia jak możesz napinać mięśnie bez kontroli.
Nie zastanawiasz się dlaczego przeszło Ci po tabletkach uspokajających? Nawet trochę?

przez ylva 07 maja 2012, 16:33
dbd pocieszyłeś mnie, bo już miałam wizje, że to zanik mięśni karku. choć oczywiście wolałabym byście tego nie mieli i sie nie męczyli no...
jutro idę do pani neurolog i chyba będziemy włączać jakieś antydepresanty jednak. bo podobno może być tak, że źle się czuje, od tego że się źle czuję się stresuje, od tego że się stresuje ten magnez się wypłukuje i nie uzupełniam niedoborów :/
ale to tylko hipoteza.
dziś jestem tak słaba, że masakra. jest coraz gorzej. generalnie nie jestem w stanie sama sobie obiadu podgrzac, ledwo stoję na nogach. nie tak napadowo, nie trochę, nie czasem - non stop.
miał ktoś tak silne osłabienia ciągnące się??? ja w sumie już mogę tylko leżeć a i leżąc mam odloty niemal
Asetrin 50 mg 1-0-0

przez dbd11 07 maja 2012, 16:53
Jeszcze jeda rzec która może Cię pocieszy.
W moim przypadku z bólami fizycznymi sobie poradziłem ( kilkanaście dni okropnych bóli w udach ) więc ta cholera zmieniła fizyczne na psychiczne. A z tym sobie nie mogłem już dać rady. I Wiesz, Ciebie już też zaczyna dręczyć myślami.
Mam pytanie, co dla Was oznacza pojecie" zawroty głowy"?

przez ylva 07 maja 2012, 17:04
Takie kręcenie się w głowie, jakby ktoś tam kijem mózg mieszał jak w kotle. Poczucie niestabilnego podłoża. Poczucie jakby podłoże wirowało/huśtało się. Takie dziwne przeskoki w głowie i poczucie, że zaraz się przewrócę. Jakieś takie trzęsienie się w głowie wszystkiego po lekko gwałtowniejszym ruchu (ale nie jakimś naprawdę gwałtownym, chodzi mi np. o obrócenie głowy), jakby mózg tam pływał/zmieniał kształt.
Ciężko to opisać.
Asetrin 50 mg 1-0-0

Sortuj wg