Fobia szkolna

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez jimmy 13 sty 2008, 16:21
Czesc Vampiir!!! Sluchaj odpowiem Ci krotko: TAK. Na pierwszym moim roku wzialem dziekanke zdrowotna, gdyz wmowilem mojemu lekarzowi ze mam naerwice. On mi dal kwitek ze przydalby mi sie urlop i wizyta u psychiatry ze wzgledu na stan psychiczny i nie bylo problemu. To bylo 2 lata temu.. Inna sprawa ze wtedy nie mialem nerwicy tylko po prostu klopoty w szkole a nie chcialem placic za powtarzanie roku.. /cenzura/ natomiast teraz chetnie wzialbym taka dziekanke z tego samego powodu tym razem prawdziwiego ale juz chyba nie wezme.. Pozdro stary.. aha tez bylem wtedy na 1 roku. Radze Ci postaraj sie o zdrowotna bo potem jakby co bedziesz mogl wziasc jeszcze normalna jakby w pozniejszym okresie stuydiow cos ci wypadlo, nawet nie koniecznie nerwica, bo z tego co wiem to dziekanki daja tylko raz choc to chyba zalezy od uczelni.. a gdzie w ogole studiujes?

przez webwiki 13 sty 2008, 16:27
scart:

Powiedziałem tak:
-ej, [jego imie] i zacząłem się śmiać z innymi, i wziąłem jego zeszyt i lekko nagiąłem okładke (on ma twardą oprawę) ;P. We wtorek mam wizyte u psychologa dot. zmiany szkoły, zapewne będę miał kolejną wizualizację. Do tego postanowiłem zapisać się na Teakwondo. To dobrze?

przez anonim 13 sty 2008, 17:02
Jeśli chodzi o taekwondo(i jak właściwie o każdą sztukę walki) to zależy od klubu i organizacji. Tam na pewno nauczą Cię ładnie operować nogami, ale ładne kopnięcia nie zawsze są skuteczne. Ja osobiście polecałbym Ci muay-thai, kickboxing, boks albo coś z parteru(w starciu 1vs1 parterowiec prawie zawsze wygra ze stójkowiczem) np. brazylijskie jujitsu,judo, sambo, luta livre lub jeśli chciałbyś jedno i drugie od razu to jakąś sekcję mma(tylko że panuje taki przesąd że trenują tam dresy ale jak zwykle to zalezy od klubu)...Z tego co wiem to ludzie nie polecają capoeiry, kung-fu karate shotokan, kyokushin, bo trenerzy często przywiązują zbyt małą wagę do walki lub jest ona ograniczona(bez uderzeń na twarz rękami) ale to wszystko zależy od klubu. Ja cwiczę kyokushin a co trening mam walki w kaskach i rękawicach z parterem... Najlepiej pójdź na jeden trening i się przekonaj. Jeśli Ci się spodoba trening i atmosfera będzie fajna to czemu miałbyś nie chodzić. Najważniejsze żebyś lubił to co robisz i czerpał satysfakcję z tego.

Powiedziałem tak:
-ej, [jego imie] i zacząłem się śmiać z innymi, i wziąłem jego zeszyt i lekko nagiąłem okładke (on ma twardą oprawę) ;P. We wtorek mam wizyte u psychologa dot. zmiany szkoły, zapewne będę miał kolejną wizualizację. Do tego postanowiłem zapisać się na Teakwondo. To dobrze?

No i bardzo dobrze, :!: jaka była jego reakcja?
"MUSZĘ LECZYĆ SIĘ NA BÓL I STRACH
GDZIE JEST CZŁOWIEK KTÓRY Z SIEBIE SAM POKAŻE MI JAK
KTO POKAŻE MI JAK ?"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez webwiki 13 sty 2008, 17:33
Zapisuję się tutaj:
http://www.taekwondo.org.pl/
Do Krakowskiej Akademii Taekwondo.
Co do tego co on zrobił, powiedział tylko "ty debilu" lecz ja sie starałem tym nie przejąć i tak sie skończyło.
Aha, zapomniał bym dodać. Kiedyś chodziłem na Aikido, lecz zrezygnowałem z tego powodu, że zawarte są tam tylko metody obrony, żeby nauczyć się skutecznie wykonywać jedną metode trzeba ją bardzo długo cwiczyć, a 3 to że w korytażu gdzie jest dużo ludzi są mało skuteczne bo do uprawiania technik Aikido trzeba mieć sporo miejsca. A Taekwondo to głównie kopnięcia, a ja najczęściej używam nóg do obrony.

do webwiki

przez jimmy 13 sty 2008, 18:03
wiesz co a moze sprobuj kogos starszego poprosic o pomoc, kolege, brata, kuzyna no nie wiem tam kogo zeby ich postraszyl, wiesz co jak czytam co piszesz to sie we mnie krew gotuje, jakbym takich szczyli spotkal to bym chyba kosci polamal :/:/:/:/ nie martw sie stary nie pozwol zeby Ci to zycie popsulo ale tez nie ignoruj i staw temu czola, to Ci pomoze takze w przyszlosci, jesli natomiast bedziessz staral sie unikac nic dobrego z tego nie wyniknie, wierz mi mowie z wlasnego doswiadczenia...

przez scrat 13 sty 2008, 18:33
webwiki napisał(a):Co do tego co on zrobił, powiedział tylko "ty debilu" lecz ja sie starałem tym nie przejąć i tak sie skończyło.

Trzeba było odpowiedzieć "cię robił" albo "ładnie na ciebie w domu wołają".

Ogólnie super, że coś z tym robisz, nie poddawaj się...

A nasyłanie to kiepski pomysł. Ty naślesz, potem ktoś naśle na ciebie, i taka będzie z tym zabawa. Chociaż ja też kiedyś chciałem jechać do szkoły kumpla zrobić porządek... Ale to kiepski pomysł mimo wszystko...
Przyjaciel forum

przez webwiki 14 sty 2008, 19:47
Dziś było dosyć ciekawie, przezywać mnie zaczął dopiero na ostatniej przerwie. Odpowiadałem mu za każdym razem. Zobaczymy jak będzie jutro. Jadę jutro do psychologa, po psychologu zapisać się na Taekwondo. Cóż, dziś nie było AŻ tak źle... zobaczymy co jutro dzień przyniesie ^^. Dodam że na tych lekcjach przed ostatnią przerwą traktował mnie dosyć poważnie... Może to był jego przelotny nastrój, albo rzeczywiście zmienia o mnie zdanie.

przez scrat 14 sty 2008, 20:18
Będzie dobrze :)
Przyjaciel forum

przez webwiki 16 sty 2008, 01:07
Wydaje mi sie że to był przelotny nastrój. Dziś, pomimo moich odpowiedzi zaczęli mnie wyzywać obaj. Byłem też u psychologa, który radzi mi abym im powiedział, żeby se wołali bo i tak na to nie zareaguje. Twierdzi iż dlatego wołają, bo mi to przeszkadza i chcą się ze mną drażnić. 2 sprawa jest taka, że zapisałem sie na Taekwondo. Na lekcjii pokazowej było całkiem fajnie :p.

Pzdr

przez anonim 16 sty 2008, 01:22
Twierdzi iż dlatego wołają, bo mi to przeszkadza i chcą się ze mną drażnić.

Dobrze mówi, ale oni też nie są głupi i wiedzą, że do Ciebie to dociera.

2 sprawa jest taka, że zapisałem sie na Taekwondo. Na lekcjii pokazowej było całkiem fajnie :p.

I bardzo dobrze robisz, sztuki walki to piękna sprawa, nie myśl tylko, że szybko nauczysz się walczyć, mijają lata zanim opanujesz pewne techniki. Jednak mimo to pozwalają uwierzyć i nabrać pewności siebie. Pamiętaj,, że każdy kolejny trening to jeden krok do przodu, a jeden opuszczony to dwa kroki do tyłu.
"MUSZĘ LECZYĆ SIĘ NA BÓL I STRACH
GDZIE JEST CZŁOWIEK KTÓRY Z SIEBIE SAM POKAŻE MI JAK
KTO POKAŻE MI JAK ?"

przez sbb88 16 sty 2008, 15:09
witam , czytam wątek i pragne powiedzieć że dzieki lekom czuje sie ogólnie dobrze daje rade .. czasem mam stresy ale jakos sobie radzee .... studiuje dzienne.
mieszkam w akademiku ,.. mam znajomych .. moje życie wywróciło sie do góry nogami od kąd poszedłem do lekarza psychiatry dostałem leki , zmieniłem podejście do zycia , czytam literature psychologiczna , staram szukac wsparcia w wierze ...mam namiary na darmową refundowana terapie grupowa i musze sie tam wybrać tylko nie mam kiedy .. :(( , . wszystko co jest pomocne chętnie wykorzystuje..
wogule studiuje na SGGW jest ktos na forum z SGGW?? :?:
-----------------------------
w tym tłumie doskwiera mi samotność.
Choć .....coraz mniej...

przez hopeless 18 sty 2008, 18:19
no, jutro znowu na zajęcia :(
i już od rana mnie tłucze z nerwów.
a w niedzielę zaliczenie.
nie wiem czy dam radę :(

przez depresyjny86 23 sty 2008, 02:59
a ja sie dowiedziałem że moje klasy szkolne wycieły mnie ze swojej pamieci<ludzie zmoich klas zameszczali sobie tylko te zdjęcia na ktorych nie bylo mnie> hahahhahaha :D :D :D :D :D ibardzo doobrze bo ja nie chce ich pamiętac również :D :D :D :D pieprzeni egoisci i idioci<mowie o ludziach z moich klas>
:)

przez scrat 23 sty 2008, 03:56
Jesteś pewny że to nie przypadek?
Przyjaciel forum

Sortuj wg