Skocz do zawartości
Nerwica.com

Somatyzacje w nerwicy - watek zbiorczy.


szprotka

Rekomendowane odpowiedzi

Wcale Ci sie nie dziwie ja też bym się w tych czasach nie odnalazła nigdy nie umiałam sie rozpychać łokciami ani być asertywna.

Na szczęście życie zawodowe mam już za sobą . Obserwuje ten świat i nic mi się w nim nie podoba. Jedni za grosze wykorzystywani przez prywaciarzy

ciężko pracują inni w krótkim czasie dorabiają się fortuny nie wiedząc z kąd.

Rodzice znerwicowani zabiegani nie mają czasu dla swych dzieci.

Młodzieżą nie ma się kto zająć. Mam w rodzinie młodych ludzi i widzę jak muszą się zmagają się z tym życiem a jeszcze do tego jak dojdą choroby i nasza służba zdrowia i lekarze to jest tragedia.

Dzisiaj tylko silne osobowości dadzą sobie radę ale pytam się co z tymi

którzy są słabi psychicznie kto im pomoże odnaleść się w tych czasach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kopciuszek,masz całkowitą rację.Ale...ale wróciłam na chwilę do czasów naszej wczesnej młodości.Czy nam było tak łatwo być młodymi w tamtych czasach?Może poczucie złudnego bezpieczeństwa brało się z tego,że państwo "roztaczało"nad społeczeństwem opiekę(oczywiście -nad niepolitykującym społeczeństwem ;) )i przez socjal usiłowali nam wmówić,że żyjemy w raju.Ale pamiętam dobrze ocet na półkach,stan wojenny,strach przed milicją,to jak szyłam dla dziecka beciki,koszulki i załatwiałam sobie pieluchy spod lady.Jak stałam za mlekiem nocami i jak darto na mnie mordę(rozmowa z lekarzami ;) ) i nie pozwalano mi przez miesiąc widzieć dziecka,gdy trafiło do szpitala.Pamiętam jaką niewyparzoną mordę trzeba było mieć w kolejkach,żeby coś zdobyć i nie dać się wypchnąć silniejszym i jak w pracy trzeba było mieć odpowiednie pochodzenie i umieć wleźć władzy w dupę,żeby nie pomiatali człowiekiem jak szmatą.Wniosek-w każdych czasach jest do dupy dla wrażliwców.Czyli-jednak musimy wziąć się w garść i powiedzieć sobie-o nie,ja nie dam sobą pomiatać,nie będę świnią,bo mi to nie pasuje,ale pomiatać sobą nie pozwolę!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim ja pamietam były czasy za Gierka że w sklepach było wszystko. Pamietam że po ślubie wzielismy MM kę i dużo kupilismy do domu sprzętu a potem raty były niskie że nawet przy jednej pensji męża nam starczało.

Byłam trzy lata na urlopie bezpłatnym i nie musiałam się martwić że nie przyjmą mnie do pracy tylko spokojnie mogłam się zająć wychowanie syna.

Jak wróciłam do pracy to spotkałam się ze zrozumieniem kierownictwa że mam chore dziecko i często byłam na zwolnieniach lekarskich.

W mojej rodzinie nikt nie zajmował sie polityką i nikt nie był szykanowany i milicją nie mieliśmy nic wspólnego ale praca atmosfera w pracy to buła druga rodzina. Jeden drugiemu pomagał i nie było zawiści.

Syn był parę razy w szpitalu ale nie miałam problemów żeby być z nim jedynie na noc nie mogłam zostać.

Mnie się zupełnie dobrze spokojnie i wesoło żyło w tamtych czasach.

Obydwoje z mężem mieliśmy pracę i nie martwiliśmy sie o to że zostaniemy zwolnieni.

Czas kartek to wyjątkowy czas ale wszyscy mieli kartki na mięso i każdy je wykupił a teraz spotykam się z tym że ludzie starsi jedzą bardzo

skromnie bo nie mają pieniędzy.

Cóż z tego że w sklepach jest wszystko jak wiele rodzin dzieci nie może sobie kupić nawet słodyczy bo matka mówi że nie ma pieniedzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopciuszku zgadzam sie z Toba ze dzis dużo ludzi nie stac na nic, moja sytuacja jest taka ze ja zyje w rodzinie bardzo niezaradnych ludzi, i sama mam tylko takie wzory do nasladowania, nie potrafie w zyciu nic chyba, i nie umiem przebijac się przez tlum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mi chodzi o to że państwo powinno otoczyć opieką ludzi którzy nie zawsze z powodu lenistwa są niezaradni. Ja uważam że jeżeli ktos jest sprytny ma głowę do interesów to proszę bardzo niech żyje dostatnio ale nie układami i szachrajstwem tylko uczciwą pracą. Natomiast są osoby niepełnosprawne umysłowo one nie dadzą sobie rady same a co im oferuje państwo.

Przedtem były Spółdzielnie i takie osoby mogły sobie wypracować rentę.

 

Teraz jak szczęśliwie padną na dobrego orzecznika dostaną rentę socjalną w wysokości 400 zł i jak są w stanie samodzielnie żyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie nad jedna rzecza.... dlugotrwały stres, lek przed jakas choroba, ktorej się boimy moze podswiadowie wywolac jej objawy. wiem, ze w miare ustepowania stresu objawy powinny zniknać. ale czy istnieje mozliwosc, ze stres spowodowal rozwoj nerwicy, ktorej objawy sa podobne do objawow potencjalnej choroby? troche chyba pogmatwalam...

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani !

Ostatnio mialam kilka razy takie objawy: Zaczelam zle widziec na oczy,polowe tego na co patrzalam,potem zaczely mi rece dretwiec i usta,jezyk,potem powoli narastajac bol glowy,wrazliwosc na swiatlo,i uczucie,ze chce mi sie wymiotowac.Bol glowy rzechodzi dopiro po 6 godzinach(najczescuíej jak juz zasne ze zmeczenia bolem) Mialam juz pare razy takie ataki ,ale bez tych problemow z widzeniem i uczuciem,ze chce mi sie wymiotowac. Czy ktos z was tez tak ma? Mial? Zauwazylam ,ze to zwsze przychodzi jak jakis stres mi przejdzie i mysle,ze juz jest wszystko ok. ale myle tez ,ze moze to migren? Juz nie umiem odrozniac ataku od jakis fizycznych boli :( Dlaczego tak jest? Mam juz dosc,ze nie umiem tego pokonac!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prisilio, to są typowe objawy migreny. nie martw się nie jesteś sama. Ja mam identycznie. Zawze źle widze a potem dretwieją mi poszczególne części ciała a potem straszliwy ból głowy i wymioty. Masakra. chodze czasem do neurologa ale te tabletki które on mi przypisuje nic nie dają :-(

Łączę się z Tobą w bólu, to naprawde okropne przeżycie :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc ja mialam migrenowe bole glowy.Dziwne bo jak zaczelam leczyc nerwice przeszlo. Zwroc uwage czy te bole nie nastepuja po czym co zjadlas. Migrene moze powodowac kakao, mleko , czerwone wino. Zastanow sie bo moze to jest powodem.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od kilku dni jestem cały blady, co jakis czas mnie mrowią kończyny, dłonie mam całe blade ale czuje wewnątrz nich gorąco, czuje sie słabo i jakoś tak niewyraźnie, zmysł dotyku mam jak po kilku piwach, gdy siedze przy np. komputerze a potem wstane to mam przez chwile biało przed oczami.

 

Bardzo sie boje co mi może być, podejrzewam ze mam cos nie tak z krązeniem, jestem blady jak trup i boje sie ze moje dni sie konczą, pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to samo :cry: jak widac z tym nawet mozna zyc :( do dupy ale mozna :cry: pytanie tylko po co ? dzis nie mowie zbyt madrze bo tak bardzo nie nawidze swoich dolegliowsci :cry: jakie masz mysli co do krazenia bo ja ze serce albo dynka szfankuje . Ale juz mam to w dupie umre to nie bedzie tych glupich dolegliwosci :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co o tym myslec może mam pozatykane tłuszczem żyły, ale chyba nie bo zdrowo staram sie odżywiać i jestem chudy, mieżyłem niedawno cisnienie i miałem 130/67, puls 80 jakos takie dziwnie niskie a niedawno przeważnie miałem 140/85 puls 100.

 

Boje sie śmierci bo mam nadzieje że będzie lepiej, że wreszcie zaczne normalnie żyć bez tych wszystkich lęków, tików nerwowych i będe sie zdrowo czuł jak normalny człowiek ale jak mam sie całe życie tak czuc jak teraz to wole umrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"cisnienie i miałem 130/67, puls 80 jakos takie dziwnie niskie a niedawno przeważnie miałem 140/85 puls 100."

 

mniejsze ciśnienie to się ciesz, 140/90 to jest granica, od której zaczyna się nadciśnienie - dużo bardziej niebezpieczne

puls masz jak najbardziej w normie, gorsze miałeś wcześniej :lol:

 

wypij sobie herbatę jak jesteś senny i przestań sie przejmować byle czym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeśli chodzi o mnie, to raczej nie...

Migreny mam już dobre 20 lat, pohawiają się zawsze co kilka miesięcy, w momentach w których jestem wyczerpana przez prace, studia, kłotnie w domu + sytuacje lękowo-stresowe. Wtedy po kilku dniach mnie dopada atak migreny. A leki na nerwice/depresje niestety w żaden sposób nie pomagaja przy migrenie bynajmniej u mnie :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja juz od lat tak mam ze jak wstaje czy sie obracam to przed oczami robi mi sie bialo... cisnienie amm caly czas niskie... a do tego te mrowienie... nie wiem czy to na tle nerwowym czy jak... a moze od tych durnych fajek...? Tez nie wiem co mam o tym myslec... do tego caly czas mam zmine rece jak trup...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc , wiesz u mnie te bole pojawialy sie np, w autobusie, czasem przed jakims spotkaniem czy wyjsciem z domu. Bylo dodladnie jak w migrenie aura, bol polowy glowy i mdlosci. Lekarka powiedziala mi ze to napiecie miesni powodowaly te bole. Przed leczeniem nerwicy doszlo do tego ze bez tabletek przeciw bolowych nie moglam funkcjonowac. Wiem co to sa bole glowy bo tez mialam je ponad 20 lat . Teraaz nie pamietam kiedy bralam tabletke. Tak ze przypyszczam ze jest duze powiazanie nerwicy z tymi objawami. Pozdrawiam serdecznie :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marlow migrena z aurą

Przyczyny migreny. Aura.

 

Klasyfikacja migren opiera się na cechach klinicznych, głównie obecności lub braku charakterystycznej aury przed początkiem bólu (klasyfikacja wg. International Headache Society). Aura zwykle obejmuje zaburzenia widzenia. Inne objawy prodromalne (czyli poprzedzające) to nudności, podwyższona percepcja (wrażliwość na bodźce otoczenia), napad chęci jedzenia, zmiany nastroju.

 

Co do migreny Dolegliwość ta nie jest chorobą ani psychiczną ani psychosomatyczną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam migrene ponad dobre 20 lat. Nigdy jej nie zaakceptuje. Moj bol trwa dwie doby. Dwie doby wyciete z zyciorysu... wymioty, biegunka, swiatlowstret, zapachowstret, dzwiekowstret, zaburzenia widzenia itd... Jak juz zlapie to nic mi nie pomoze, tylko czekanie az przejdzie... Mam dzieci, ktorymi musze sie zajac, choc czasem sie nie da, zwlaszcza w apogeum bolu. KOSZMAR!!! Wystarczy ze dotkne sie czola a dzieci juz pytaja czy boli mnie glowa. Sa przewrazliwione i wiedza czym to pachnie... Z nerwica nie widze wspolnych cech. Choc jak mam migrene po przynajmniej nie zwracam uwagi na inne objawy nerwicowe. To jedyny plus. Ale co lepsze?? niewiem... Pozdrawiam wszystkich migrenowcow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do migreny Dolegliwość ta nie jest chorobą ani psychiczną ani psychosomatyczną
Bog jeden wie jak to z tym jest. Poczytaj jakie objawy maja niektore osoby. Lekarze kieruja nas na rozne badania i co sie okazuje - badania sa w porzadku a my jestesmy nadal chorzy. Ja w swoim zyciu mialam robione tez rozne badania.I na serce bo mialam czestoskurcz do 240 min. , i glowa bo mialam tak straszne bole glowy ze nikt nie umial mi pomoc. Rechabilitacje na kregoslup i dlugo by jeszcze wymieniac. Gdybym nie trafila do psychologa i psychiatry nadal bym sie z tym wszystkim meczyla. Teraz po leczeniu nerwicy wszystko przeszlo . Ciesze sie z tego ogromnie bo nie musze biegac po lekarzach i domyslac sie co mi jest. Serdecznie pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×