Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica lękowa - Co zrobić? Moja historia część 1, zamknięta


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, miewalam to. Zgadzam sie calkowicie-MAGNEZ poprawi sprawe, najlepiej taki z witamina B6, zeby poprawic jego wchlanialnosc. Teraz jest duzy wybor takich preparatow, kiedys byly mocno drogie, na szczescie juz tak nie jest, chociaz ja nadal nie potrafie przemoc sie do dawkowania 3x2 tabletki, a po 2 tygodniach efekt murowany.

Ania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tak od przedszkola.. TO STRASZNE, prawie nie da sie szczesliwie funkcjonowac. Terapia wstrzasaowa, typu zatrudnienie sie na kierowniczych stanowiskach u mnie nie zadzialala, i tak za chwile mnie zdominowali, a Prezes wywalal z pracy. To wszystko, to: wrazliwosc+wyobraznia+niesmialosc+zanizona sammoocena+kompleksy+traumatyczne przezycia+moze byc dziecinstwo/okres mlodzienczy+krytyka rodziny=lęk/depresja/nerwica, a wtedy Czlowiek boi sie wlasnego cienia i kazdej mysli.

 

Wiem, co przezywasz. Mysle, ze tylko wielomiesieczna terapia, i to moze grupowa moglaby przyniesc efekt+byc moze antydepresant, ale ja nie chce brac lekow.

 

Dlaczego MY-Ludzie wrazliwi, delikatni, DOBRZY mamy faszerowac sie lekami??? Bo, zyjemy w swiecie burakow, prostakow, chamow, cwaniakow? Ktorzy mieli to szczescie, ze mamunia po glowce glaskala i mowila: ''Synku nie bij kolegi, bo sie spocisz''...

 

Swiat nie jest sprawiedliwy, ale to nie oznacza, ze mozemy podkladac sie bezdusznym, narcystycznym cwiercmozgom. :evil::twisted::x

 

Wiekszosc z tego Forum, to Ludzie za dobrzy na ten Swiat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, w obecnych czasach 1 tabletka jest dla zdrowej Osoby, Nerwicowcy musza brac wiecej, co zreguly powoduje...biegunke.

Ja daje rade brac 1 tabletke dziennie i to nie zawsze. Mam od dziecka lek przed lykaniem tabletek-wydaje mi sie, ze przelykajac udusze sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tak od przedszkola.. (...)ale ja nie chce brac lekow.

 

Dlaczego MY-Ludzie wrazliwi, delikatni, DOBRZY mamy faszerowac sie lekami??? Bo, zyjemy w swiecie burakow, prostakow, chamow, cwaniakow?(...)

 

Swiat nie jest sprawiedliwy, ale to nie oznacza, ze mozemy podkladac sie bezdusznym, narcystycznym cwiercmozgom. :evil::twisted::x

 

Ania1976, widzisz jakies rozwiazanie tej sytuacji? na nowo sie nie narodzimy... i pewnie, gdyby nawet, to mielibysmy pecha i byloby dokladnie tak samo :roll: ...

 

:arrow: jak zyc, zeby w ogole zyc???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anuleczko , jak robiłam badania na pierwiastki to okazało się że mam niedobór magnezu. Wtedy faktycznie musiałam łykać magnez 3x dziennie. Są rózne stężenia magnezu w tabletce.Teraz kupiłam sobie MGB6 PO 8zł 50 tabletek i w jednej tabletce jest 50,00 mq magnezu i biorę 1 dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytstkich jestem nowa. Na nerwicę choruje już 12lat. Od około 2 miesięcy dopadła mnie od nowa. Wiem że leki nie wiele pomogą najlepsze lekarstwo to walka ze samą sobą. Napiszcie czy wam jest ciągle zimno i chodzicie jak byście byli zakręceni. Miewam też mdłości oraz szybkie bicie serca. Nic mnie nie boli ale nie mam siły chodzić. Ogólnie jestem słaba tak jak by wymarło we mnie życie, odpiszcie czy ktoś tak ma. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.Przede wszystkim dziekuje wam bardzo za odpowiedzi. Nerwica to dla mnie zupelnie nowa sprawa. Zaczelo sie gdzies 2 miesiace temu, od zaskakujacego napadu paniki na tle hipochondrycznym. Po nim przez nastepne dwa tygodnie prawie w ogole nie spalam, a jezeli juz zasypialam to budzilam sie po paru minutach, z takim dziwnym wrazeniem ze trzese sie cala w srodku. Do tego doszly problemy z miesniami, drzenie , pulsowanie, sztywnosc, dretwienie i mrowienie w rekach i nogach. No i oczywiscie poczucie derealizacji, z ktorego nie moglam sie otrzasnac. Objawy napedzaly lęki i w ten sposob ataki paniki mialam praktycznie codziennie-konczyly sie zwykle u mnie ucieczka na dwor i nocnymi spacerkami. W koncu wyladowalam u neurologa,ktory powiedzial ze wszycho oki. Teraz chodze do psychiatry,ktory twierdzi,ze moje objawy to tzw zasadowica,czyli jakies tam wahania w ilosci pierwiastkow, gdy za szybko oddycham(pale jeszcze duuuuzo papieroskow,a to pewnie nie pomaga:)).Sorki za wywod ale chyba musialam sie wygadac. Fajnie, ze jest takie forum,moge pogadac z kims kto mnie choc troszke rozumie-mam niestety wrazenie,ze moje otoczenie powoli przestaje silic sie na zrozumienie.Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anuleczko,przed tym jak zaczniesz brac magnez,zrób sobie koniecznie badania laboratoryjne,Sprawdz poziom Magnezu,to wtedty lekarz Ci powie jaką dawke powinnaś brac.Nie bierz na własną reke,bo nie wiadomo ile organizm potrzebuje.Zebyś nie przesadziła.Ja zrobiłam sobie ANALIZE WŁOSÓW- to jest bardzo dokładne badanie wszystkich pierwiastków w organizmie ,na podstawie tego badania można okreslic co sie dzieje w Twoim organizmie i co powinnas brac.Swoją drogą dużo MAGNEZU-jest w bananach i orzechach.Buziaki :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasadowica ???? poparz że nie pomyślałam o tym!!

zobacz jakie ma objawy:

) bóle w okolicy serca z uczuciem ściskania klatki piersiowej;

2) duszność;

3) stan płaczliwości i depresji;

4) zawroty głowy;

5) omdlenia;

6) uczucie "nierealności";

7) uczucie lęku;

8) uczucie ogólnej słabości i wyczerpania;

9) zaburzenia w widzeniu;

10) nudności i wymioty;

11) bicie serca;

12) parastezje w kończynach dolnych i górnych;

13) uczucie zimna kończyn;

14) skurcze mięśniowe;

15) wzmożona pobudliwość emocjonalna;

16) zlewne poty ogólne lub pocenie się rąk;

17) biegunki lub zaparcia;

18) bóle w nadbrzuszu lub bóle kolkowe w obrębie jamy brzusznej;

19) zaczerwienienie twarzy i uczucie suchości w gardle;

20) drętwienie lub parestezje języka;

21) utrata siły głosu.

 

myślę że musze nad tym pomyśleć , akurat ja miałam problem z tym, że przez dłuzszy okres nie piłam odpowiedniej ilosci napojów. musze pomyśleć.....

 

 

[

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie. Neurolog i psychiatra Wspomnieli o tym schorzeniu. Chodzi o to,ze gdy sie denerwujecie (nie tylko w chwili ataku,ale nawet wtedy gdy cierpicie na lek chroniczny), Zaczynacie zbyt szybko oddychac(hiperwentylacja), co powoduje wlasnie zasadowice. Podobbno aby jej uniknac, trzeba dmuchac w papierowy woreczek,ale ja jakos nie moge sie jeszcze przelamac:))Buziaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć bibi.Dzięki że ktos mi odpisał. Moje życie ogólnie jest w porządku mam męża i trójkę wspaniałych dzieci .Między ostatnią nerwicą kiedy mnie dopadła minęło 4 lata i teraz na nowo .Tylko teraz jest łagodniejsza. Mogę wychodzić z domu udać się do miasta.Najgorsze jest teraz to że wymślam sobie coraz nowe choroby jak coś zasłyszę o jakiejś lub ktoś jest na coś chory u mnie są te same objawy .Zażywam tylko Deprim i wiem że wiele osób ma złą opinię o nim ale ja śmię mówić że mnie pomaga , a oprócz tego magnez i wit.B . Wiem że z nerwicą trzeba najlepiej walczyć samemu już przez to przechodziłam .Oczywiście mam i też dobre dni których jest nie dużo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od pewnych złych wspomnień nie mogę się uwolnić od wielu lat.To się za mną ciągnie i ciągnie i przy każdej kolejnej porażce wracają myśli o wszystkich poprzednich.Też czasem mam myśli samobójcze,które odczuwam jako właśnie silny przymus,czy wewnętrzny nakaz zabicia się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, poniewaz od niedawna zauwazylam najprawdopodobniej kolejny objaw nerwicy czy ktos z Was tez tak ma? w sytuacji nie zwiazanej ze stresem, lekiem czy wysilkiem fizycznym zaczyna bic mi strasznie szybko serce trwa to kilka minut i przestaje...ale jest to straszne uczucie boje sie ze mi sie cos stanie a ja mam dopiero 20 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam nerwice lekowa. Tzn leczylam sie przez ponad rok. W lipcu zeszlego roku odstawilam psychotropy.

 

Teraz mialam duzo problemow, duzo przezyc i mam wrazenie. ze jakos musze sobie dac rade :roll:

 

Ja np. mam tez tak, ze mi strasznie szybko bije serce. Jak juz to przejdzie to sobie mysle zeby mi sie nic nie stalo.

Strasznie sie boje,ze dostane jakiegos zawalu :roll:

 

Choc mam 20 lat niespelna i do tego serxe jak dzwon...nawet takie pocieszanie mi nie pomaga. Bo sie boje i tylko, czekam jak mnie scisnie i... KONIEC :( :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×