Skocz do zawartości
Nerwica.com

Samotność


ixi

Rekomendowane odpowiedzi

No tak, tylko co robić jak się nie ma partnera. Widzę jak inni single uganiają sie za miloscia, bo brakuje im osoby przed ktora by sie mogli otworzyć. Tymczasem nie biora pod uwagę iz mozna zawieac znajomosci rowniez na nieseksualnej podstawie i rowniez czerpac z nich emocjonalna korzysc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ajajaj89, Nauczyć się żyć bez ludzi... (tzn,przyjaciół,partnera, czy ogólnie osoby której można zaufać) - Nie jest to łatwe,aczkolwiek wydaje mi się że możliwe.

 

 

Sam też się izoluje,jestem zbyt wielkim nieudacznikiem by kogoś poznać,mam rodzinę której nie ufam,ogólnie mógłbym rzec że jestem samotny, ale z czyjej winy?

Swojej,nie mam co zwalać na los, czy inne (no chyba że faktycznie nagle jutro dobije do mnie ciężarówka - to nie będzie moja wina :mrgreen: )

Nie robiąc z tym nic.

Więc trzeba się nauczyć żyć samemu...

tak bywa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sikorka77,

brak przyajaciol/bliskich znajomych/partnera/partnerki = brak bycia nimi zawiedzionym oraz unikniecie bycia przez nich zranionym

 

Też tak kiedyś myślałem, ale przecież nie każdy ma niecne zamiary. Przyszłość nie powinna pokutować za bolesne wspomnienia. Bardzo chce teraz wychodzić do ludzi, poznać kogoś... staram łamać się opór mojej nieśmiałości. Wolę spróbować i żałować niż pluć sobie w twarz, że nie wykorzystałem danej mi szansy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietam,ze jak mialem zajecia z psychiatrii, to przy zbieraniu wywiadu od pacjenta zawsze trzeba bylo pytac o to, czy ma dzieci, czy ma malzonka, czy ma przyjaciol, znajomych. Lekarze przywiazywali do tego bardzo duzą rolę. Zreszta badanie potwierdzają, ze posiadanie partnera, bliskiej osoby, obracanie sie w kręgu znajomych lagodzi przebieg choroby. Ba, w schizofrenii są to czynniki lecznice owiele bardziej skuteczne od neuroleptyków. Mozna zyc bez innych, ale uwazam ze to relacje z ludzmi dodaja blasku naszemu zyciu, a nie gra w farme na facebooku :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sikorka77,
brak przyajaciol/bliskich znajomych/partnera/partnerki = brak bycia nimi zawiedzionym oraz unikniecie bycia przez nich zranionym

 

Też tak kiedyś myślałem, ale przecież nie każdy ma niecne zamiary. Przyszłość nie powinna pokutować za bolesne wspomnienia. Bardzo chce teraz wychodzić do ludzi, poznać kogoś... staram łamać się opór mojej nieśmiałości. Wolę spróbować i żałować niż pluć sobie w twarz, że nie wykorzystałem danej mi szansy ...

 

 

cóż, póki co niezbyt widzi mi się zmiana w tym kierunku i wole pozostac przy swoim i maluśkimi kroczkami może kiedyś przestane sie bac ludzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc trzeba się nauczyć żyć samemu...

Stark, mysle, ze nie tylko nauczyc a nawet polubic ..wtedy o dziwo jakos latwiej kogos poznac. Akceptujac to co sie ma uzyskujemy spokoj a to wplywa na nasze relacje z otoczeniem

 

No niby mozna, ale jeden ma osobowosc ze sobie doskonali radza bez innych, zas inny - badzo z tego powodu cierpi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jestem wiecej niz pewena , ze Stark samotny nie bedzie.

Zgadzam się w 100% , dlatego , że Stark to naprawdę w porządku facet , fajnie się z nim rozmawia , więc jego czas nadejdzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samotność zawsze będzie. Nawet w szczęśliwym związku pozostaje miejsce na to poczucie pustki i niezrozumienia...

"Człowiek nie jest w stanie w pełni zrozumieć drugiego człowieka"...

Otaczam się ludźmi, staram się utrzymywać kontakt ze starymi znajomymi, zbliżyć do nowych...

Ale nie wiem, czy ten poziom porozumienia czysto mentalnego, którego oczekuję, jest w ogóle możliwy.

 

Tak bardzo tęsknię za ludźmi z przeszłości.

 

"I miss you so much its hurts sometimes"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×