Skocz do zawartości
Nerwica.com

RYSPERYDON (Orizon, Risperidon Vipharm, Risperidone Teva, Risperon, Rispolept, Rispolept Consta, Ryspolit, Torendo Q-Tab)


Hadrianus

Czy risperidon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

79 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy risperidon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      38
    • Nie
      12
    • Zaszkodził
      35


Rekomendowane odpowiedzi

Nożykiem do tabletek pokroisz bez problemu, nawet się nie kruszy.

 

A jeśli chodzi o skuteczność to mi na razie całkowicie wystarcza. Ale z tego co czytałem to największe działanie lecznicze pochodzi od metabolitów risperidonu czyli zależy od przemiany materii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Clone, dzięki, dobrze wiedzieć. Na razie wolę rispolept niż asentrę, która zakłócała mi pracę serca przy ćwiczeniu na siłowni.

 

-- 02 gru 2011 --

 

Biorę rispo już miesiąc. Dawka 0,25 czasem nie wystarcza i biorę 0,5. Z wyjątkiem wzrostu tolerancji nie narzekam. Moje kontakty z ludźmi bez zmian tzn bardzo sporadyczne, trudno mi cokolwiek ocenić w tym temacie. Z zalet łatwiej się wzruszam. Łatwiej mi przeżyć upokorzenia, co jest balsamem na moją uraźliwą duszę :).

 

Ten szybki wzrost tolerancji niepokoi mnie, czy są neuroleptyki które działają dłużej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowa na forum

Mój syn bierze RISPOLEPT drugi dzień (dawka 0,25mg rano) i jest strasznie senny.Lekarz stwierdził,że jest bardzo wrażliwy i mam mu podawać na noc ta dawke i obserwować,jeśli nie będzie zmany to przejdziemy na krople ale............ ja jestem załamana jego stanem :( nie wiem czy dobrze robie podając mu ten lek - zaczynam mieć doła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem na początku leczenia. Zależy też, w jakim wieku jest twoje dziecko. Rispolept to silnie działający lek, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość, bo może po pewnym czasie taki stan u niego przejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje wam za opowiedzi

mój syn ma 15 lat,upośledzenie umysłowe i autyzm - ten lek ma mu pomóc "otworzyć się" choć jak widze jego reakcje to mam wątpliwości czy przypadkiem nie będzie efektu odwrotnego,pociesza mnie tylko myśl że moge go zawsze przestać podawać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amara, Myślę że musisz poczekać kilka dni, tak do dwóch tygodni. Jeśli senność nadal będzie się utrzymywać to raczej już później nie przejdzie. Na początku stosowania tego leku byłam okropnie senna, nie pamiętam w sumie czy mi przeszło czy nie, bo ostatecznie odstawiłam ten lek bo po rispolepcie miałam zaburzenia hormonalne. Na pozytywne skutki działania leku pewnie trzeba trochę czekać, senność może być tymczasowa. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guzik dziekuje

właśnie podałam mu nocną dawke więc teraz czas na obserwacje,pewnie czeka mnie nieprzespana noc

:zonk: ale jakoś musimy wytrwać

 

z tego co tu czytam o tym leku to na jednych działa "usypiająco" a na innych wręcz odwrotnie

wiem wiem co człowiek to inna reakcja ale zastanawiam się czy jest możliwe aż tak zróżnicowane działanie jednego leku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co tu czytam o tym leku to na jednych działa "usypiająco" a na innych wręcz odwrotnie

 

To albo mija, albo nie. Nie jest to zamierzony efekt działania tego leku. Na mnie nie działa już usypiająco, ale czuję po nim splątanie i bardzo utrudnia mi normalne funkcjonowanie w społeczeństwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę, rano Bioxetin, a na wieczór przed spaniem Rispolept. :)

 

mogę podzielić mój lęk na 2 fazy: 1. jest wtedy, gdy jestem w domu i wiem, że muszę coś zrobić "na zewnątrz", chociażby na zakupy iść. Lęk mija w chwili ubierania się, zakładania butów itp. Ale w chwili wyjścia następuje 2 faza...też lęk, ale mniejszy w porównaniu do tego z 1. fazy...lęk z 1. fazy czasami nie pozwala mi wyjść.

mam tak samo, z tym że największy lęk odczuwam z samego rana jak tylko się zbudze. Czuje mocne bicie serca, coś w rodzaju zespołu amotywacyjnego. Często z rana jak tylko się zbudzę musze wziąść chociażbym 5-10 mg diazepamu i odczekać w łóżku aż zacznie działać. Brałem kiedyś risperidon, ale strasznie zwalał mnie z nóg. Jakie leki przyjmowałeś wcześniej, w jakich dawkach i kombinachach? Obecnie biore 50 mg sertraliny, 20 mg fluoksetyny. Nie odczuwam przygnębienia ni smutku, ale za bardzo rozmyślam o problemach. Zaczołem pare mięsięcy temu brać fluoksetyne, bo myslałem że będzie mnie jakoś stymulować do działania a jednak dalej nic nie chce mi sie robić. Lekarz przepisał mi wczoraj pramolan 3x50mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Lekarz przepisał mi risolept na stany lękowe. Czy ktoś mający też lęki brał risolept, w jakiej dawce, czy zadziałał naprawdę przeciwlękowo? Jeśli ktoś w praktyce ten lek stosował na lęk, niech odpisze. Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×