Skocz do zawartości
Nerwica.com

RYSPERYDON (Orizon, Risperidon Vipharm, Risperidone Teva, Risperon, Rispolept, Rispolept Consta, Ryspolit, Torendo Q-Tab)


Hadrianus

Czy risperidon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

79 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy risperidon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      38
    • Nie
      12
    • Zaszkodził
      35


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

dostałem Ryspolit na jakieś zachowania tikopodobne,wcześniej brałem antydepresanty ale nic nie pomogły.Czuję się jakoś jakbym był na kacu lekkim a biorę tylko 05 mg/noc-mam zwiększyć do 1 mg na noc,w nosie sucho,jakaś taka skóra wysuszona.Czy te objawy to jakiś początek czy tak już zostanie?

Potem się normuje czy nie?Ile się czeka na działanie całkowite?Choć musze przyznać na te tiki pomaga ale z drugiej strony d....

Pomocy.

 

-- 10 sty 2014, 18:09 --

 

Kurdę szkoda,że nikt nie odpisuje:(.

Chciałem też dopytać czy neuroleptyki atypowe mają działanie dorażne czyli działają tylko wtedy kiedy je się podaje czy też coś tam naprawiają czyli leczą,bo jeśli tylko dorażnie to rzucę to jeśli natomiast mam je brać np rok i już nie mieć "tików" to mogę się pomęczyć.Dziś wziąłem na noc 0,75 1 mg i czuję się jakby cała moja skóra była wysuszona na wiór a nos mam zatkany tak,że leję do niego krople.Fakt-tików brak ale trochę to kosztuje-pytanie czy warto się męczyć-do lekarza mam iść za msc,poza tym ta wizyta też każda kosztuje skąd moje pytanie tutaj.

Poz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Ja Rispolept dostałem na Zespół Otella w połączeniu z Karbamazepiną

od jutra zaczynam przyjmować więc za około 2 tygodnie dam znać ale po tym co tu poczytałem jestem pełen obaw. A co to w ogóle oznacza że jest on lekiem aktywizującym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tak dość mocno mnie Aktywizuje, doszedłem do dawki 4 mg na dobę i jakoś nic podobnego do wcześniejszych opisów nie zauważyłem, poza lekkim kołowaniem w głowie wszystko jest ok. Gorzej znoszę Karbamazepine niż ten cały Risperidon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parkinsonizm. Parkinsonizm obejmuje: zwiększone wydzielanie śliny lub ślinotok, drżenie, spowolnienie i zubożenie ruchów, zubożenie mimiki twarzy, twarz bez wyrazu, wzmożenie napięcia mięśni (sztywność), monotonną mowę. Każdy pojedynczy objaw może występować rzadziej niż u 1 na 10 osób.

 

Jak wystąpi jakiś objaw to co trzeba zrobić?

I czy jak wystąpi to on już zostanie? O co chodzi z tym parkinsonizmem?

Czytałem w ulotce że jak coś wystąpi to należy przerwać stosowanie, tylko że ją wyrzuciłem, a w internecie nie mogę tego znaleźć. Potrzebuje tej informacji...

 

Przed zastosowaniem leku Risperon, należy zasięgnąć rady lekarza lub farmaceuty:

Jeśli kiedykolwiek u pacjenta wystąpiły mimowolne rytmiczne ruchy języka, ust lub twarzy.

 

Nie poinformowałem o tym że mam czasem powiekami...

I ostatnio znów to mam...

Chyba mam więcej śliny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrykeight jeśli wystąpi polekowy parkinsonizm lub jeden z jego elementów należy o tym powiedzieć lekarzowi - on dostosuje dawkę lub zmieni lek. Może też dołożyć lek antycholinergiczny, np. biperiden (Akineton) który może w pewnym stopniu ulżyć (zmniejszy też wydzielanie śliny). Parkinsonizm polekowy mija po odstawieniu leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, myślę, że spowolnić myślenie i powodować dezorientację jak najbardziej. Ja miałem nasilenie lęku i depresji po pewnych neuroleptykach, ale myślę, że jest to sprawa indywidualna. Trzęsienie się rąk też mogą powodować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrykeight, Moim zdaniem to leki przeciwpadaczkowe powodują zaburzenia pamięci i koncetracji. Neuroleptyki finalnie, kiedy już przejdą skutki uboczne spowolnienie, zamułka, poprawiają funkcje poznawcze. Tak przynajmniej na mnie działa kwetiapina.

Risperidon w dawkach od 6mg może powodować objawy pozapiramidowe. W niższych dawkach ryzyko jest znikome.

Neuroleptyki rządzą :mrgreen::mrgreen::mrgreen: najlepsze leki psychiatryczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ważne jest czy ten lek powoduje coś nieprzyjemnego co może zostać ze mną na zawsze nawet po odstawieniu, jakieś ruchy powiek itp. Miałem je i jak biorę ten lek się zaostrzyło...

Mam jeszcze takie pytanie czy jak biorę na noc 1mg risperonu i 15 mg mirtora, na następny dzień mogę spożyć po 5mg rano i wieczorem Olanzapiny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrykeight to może się utrzymywać przez pewien czas po odstawieniu ale później przechodzi. Co do łączenia neuroleptyków to lepiej rób jak zalecił lekarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Risperidon to jeden z najgorszych leków z jakimi miałem doczynienia. Raz działał za mocno, za jakiś czas słabiej i potem znowu te same skutki uboczne. Senność, otępienie, problemy z poruszaniem się i z utrzymaniem danego przedmiotu w rękach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma się risperidon w porównaniu do haloperidolu? Halo wywołał u mnie brak erekcji, przymus ruchu, szczękościsk i ruchy szczęką, że aż się obawiałem o utratę zębów, a brałem go bodajże piąty dzień, 2x1mg. Czy te efekty mogły być spowodowane małą ilością alkoholu? Sulpiryd w dawce 100mg działał jak cukierki, nic nie odczuwałem, ewentualnie placebo. Głównie kieruję się w stronę aktywizacji i pozbycia się objawów negatywnych. Jeśli ma to być powtórka z haloperodolu, to mógłbym sobie darować, choć pewnie i tak spróbuję tego leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że przestałem brać ten lek.

Brać neuroleptyk po to by wyciszyć po ćpaniu :mrgreen:

Sprawy wzięte we własne ręce, lekarz zmieniony.

Ciekawe czy przez rzucenie tego leku tak źle sypiam, na mirtorze czuwam w nocy :mrgreen:

Takich problemów ze spaniem nawet na ''trzeźwo'' nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×