Skocz do zawartości
Nerwica.com

RYSPERYDON (Orizon, Risperidon Vipharm, Risperidone Teva, Risperon, Rispolept, Rispolept Consta, Ryspolit, Torendo Q-Tab)


Hadrianus

Czy risperidon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

79 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy risperidon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      38
    • Nie
      12
    • Zaszkodził
      35


Rekomendowane odpowiedzi

Tylko po olanzapinie spase sie jak swiniak hehe,okrutnie sie po niej tyje,zre sie co popadnie i ciagle jest sie głodnym,narazie zostanę przy klomi i amisanie,może dadzą rade na OCD.Jedyny plus to taki ze po olanzapinie nie mam akatyzji ale przyrost na wadze mnie odstrasza.

 

-- 05 lis 2014, 13:14 --

 

Jeśli miałbym wchodzic w olanzapinę to dawka byłaby 10mg,większe to juz okropne tycie,ale jeszcze poczekam moze klomi rozwinie ładnie skrzydełka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Risperidon i Olanzapina to 2 największe armaty neurolptyczne.Olanzapina to tycie jak prosiak,mega mocne dzialanie na schize,dobry sen,brak akatyzji itp .....Risperidon to mniejsza sennosc i tycie ale ma ogromne wady typu silna akatyzacja jeśli dostaniesz tegó gówna jak ja to nie ciekawie będzie,ja miałem juz lekkom akatyzje po dawce śmiesznej 1mg rispoleptu,po 4 mg ogromna bezsennosc i akatyzja ze duze dawki benzo to lagodziły ale moze bedziesz miala to szczescie ze cie to ominie albo i nie.pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy Rispoleptu więcej. Byłam po nim niesamowicie agresywna, nawet nie wobec siebie, ale wobec innych, ledwo ktoś dotknął mnie w tramwaju, myślałam sobie " o ty k...o" , miałam ogromną ochotę by kogoś pobić. Bardzo, bardzo zadziałał

aktywując" u mnie agresję, do tego ból głowy , nudności i ospałość. Brałam kilka dni, więcej nie wytrzymałam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie objawy moga pojawić się przy odstawianiu ryspolitu w dawce 0,5mg-0,25mg? Przedtem (1,5 roku)brałam 0,5mg, potem o,25mg, a od czwartku odstawiłam? Jak na razie bardzo mnie boli głowa (ale też napiłam się wczoraj 1,5 kieliszka wina). Ile ten lek utrzymuje się w organizmie po odstawieniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie objawy? Koniec akatyzji, zamulenia i innych gównianych skutków brania neuroleptyków. Kiedyś pomagała mi kwetiapina, ale drugie podejście zakończyłoby się niemalże samobójem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie objawy? Koniec akatyzji, zamulenia i innych gównianych skutków brania neuroleptyków. Kiedyś pomagała mi kwetiapina, ale drugie podejście zakończyłoby się niemalże samobójem.

:great: TAK!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde ja tez biore Risperidone I czuje ze u mnie nasila leki biore go w dawce 1mg I mam rozne po nim schizy. Ja jestem sam w domu to czuje jak bym byl przesladowal przez kogos ze za chwile przyjdzie ktos do mojego pokoju I mnie zabije. Albo mam taka schize ze dzwi jak by same otwieraly sie albo jak po patrze na zdjecie to ktos mi puszcza oczka. Ma ktos tu taki po dobny problem?. Moja choroba to depresja lekowa.

 

-- 19 lut 2015, 21:46 --

 

Bralem Risperidone w dawce 2mg I sie czulem dobrze nie mialem zadnych halucynacji I zadnych schizotypowych objawow. Teraz jakis czas temu zeszlem na dawke 1mg bo cos ubzduralem sobie ze cos jest nie tak. Potem jak zaczalem brac to dawke to zaczely pojawiac sie jakies glupie natretne mysli, ze na np ze policja widzi co ja czytam w necie, I ze Zaraz mnie namierzy. Teraz mam po nim takie objawy ze mam jakies wrazenia ze klozet z ubraniami sie otwiera, I ze Zaraz ktos wezmie wejdzie do mojego pokoju I mnie zabije. W ten wtorek ide do d psychiatry zeby mi przepisal ten lek w dawce 2mg. Na dawce 1mg czuje sie jak jakies warzywo ze nie mam energii I caly czas lerze w lozku :/. Czy mial tu ktos takie objawy?. Strasznie sie boje ze to schizy zmienia sie w schizofremie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

caramel rose, To się zdarza, bo Ryspolit (risperidon) poprzez blokowanie transmisji dopaminergicznej zwiększa wydzielanie prolaktyny-"hormonu mlecznego"- która w nadmiarze może odpowiadać za bolesność piersi, mlekotok, ginekomastię u mężczyzn, zaburzenia miesiączkowania itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Passenger, ok dzięki, a czy przyjmowanie nawet małych dawek ryspolitu (0,25mg na dzień) może powodować takie zaburzenia (też mam wrażliwy organizm i nawet kilka dawek fluoksetyny powodowało u mnie przesunięcie się miesiączki)? Przeważnie brałam taką właśnie dawkę i zastanawiam się to wpłynęło na zaburzenia, a dokładnie na zmiany (torbiele), czy coś innego, np. zaburzenia odżywiania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z reguły niskie dawki risperidonu powodowały nieznaczny wzrost prolaktyny, a im wyższa dawka tym ten wzrost jest teoretycznie większy. Niemniej risperidon(Ryspolit) charakteryzuje się znacznym ryzykiem powodowania zaburzeń hormonalnych.

 

A może bierzesz jakieś inne leki z grupy neuroleptyków, które mogą wpływać negatywnie na hormony? Rozważ też diagnostykę w kierunku pcos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Innych leków nie biorę, więc to pewnie ten ryspolit, ale jeszcze spytam ginekologa o to pcos (chociaż w tej chorobie to występują naraz dużo tych cyst, u mnie jest jedna, no, ale już się zamartwiam, bo nigdy nie miałam takich problemów). Ciekawe co to by było jakbym tak posłusznie brała te wszystkie sugerowane leki od psychiatry. Dobrze, że nie ufałam za bardzo i nawet ten ryspolit brałam w takich dawkach jak sama sobie ustaliłam.

Dzięki jeszcze raz za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę Rispolept 2x1 mg rano i wieczorem. Jakoś szczególnych zmian u siebie nie odczułem, poza lekkim otępieniem i sennością. Na moją dolegliwość średnio pomaga, a zmagam się z natręctwem negatywnych myśli, które powodowały u mnie zmiany somatyczne... Jak na razie tylko 3 tygodnie, zobaczymy jak dalej będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×