Skocz do zawartości
Nerwica.com

[Poznań] Poznań...okolice...


drań

Rekomendowane odpowiedzi

Spotkanie w poradni uzależnień przy Placu Kolegiackim 12 A w piątek o 19.30. W poradni uzależnień - bo grupa nazywa się "anonimowi depresanci" i chodzi o uzależnienie od smutku. Oczywiście w dużym cudzysłowie. :smile: Ja się przejdę, więc możemy się umówić przed poradnią i wejdziemy razem - zawsze raźniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dzwoniłam i spotkanie jest bezpłatne, nawet nie trzeba być ubezpieczonym, bo nie zakładają karty. Spotkanie nie ma też charakteru religijnego (to ważne, bo nie kryje się za tą łatwą dostępnością żadna chęć indoktrynacji). Ja jutro idę na pewno, także można się śmiało przyłączyć.

godz. 19.30 Plac Kolegiacki 12 a - parter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny! Ja byłam dzisiaj na tym spotkaniu AD i nie podobało mi się, było przygnębiająco i garstka osób tylko. Może umówimy się za tydzień, ale na kawkę? Lepiej spotkać się normalnie niż na tej grupie, przynajmniej jest weselej. Ja raczej tam się nie pojawię już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

matnia, ok! Ja jestem za ;) poza tym jest jeszcze takie stowarzyszenie "nie jesteś sama w depresji". Obczaje to i dam znać co i jak :D

 

-- 04 lut 2012, 09:11 --

 

A własnie, apropos. Wiecie może coś na temat oddziału dziennego pobytu szpitala psychiatrycznego w Poznaniu? Jestem obecnie w takiej sytuacji ze wszystkiego się chwytam żeby mnie nie zamknęli na zamkniętym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli AD odpada hmmm przynajmniej ktoś był sprawdził wyraził opinie a ta kawka tylko dla dziewczyn ??? :tel2:

 

w klinice na szpitalnej nie ma dziennego oddziału z tego co wiem bo tam leżałem w zeszłm roku na oddziale C zaburzeń afektywnych i proponuje ci sie tam udać jak sie bardzo żle czujesz jest tam w miare fajnie i nie ma co sie bać a dzienny poza tym na 28 czerwca coś jest jeszcze w poznaniu poznaniacy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 miesięczna terapia dzienna są konsultacje też terapia systemowa z tego co wiem i następna rusza od 1 maja bo to grupowe raczej ale neiwiem dokłądnie bo kiedyś o tym sie dowiadywałem a jak jest teraz kto to wie trzeba sprawdzic...i na NFZ oczywiscie i chorobowe wypisują jakby co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na ta kawkę też chętnie bym się spotkała:)

Ja uczęszczam do przychodni katharsis na kórnickiej i obiło mi się o uszy, ze niedługo ma się tam rozpocząć psychoterapia grupowa, która ma trwac trzy miesiące. jakby co to jest nr tel. 618752459

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddział dzienny na 28 Czerwca to filia Poradni Zdrowia Psychicznego na Opolskiej. Byłam na tej terapii i podobało mi się, polecam. Nie słyszałam jakoby w Poznaniu był jeszcze jakiś inny oddział dzienny. Może jest, nie wiem.

 

Magic - wyjście jest dla wszystkich. Zapraszamy :tel2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam już czy skierowanie jest potrzebne. Ja byłam tam w 2005 i wtedy była rozmowa z psychologiem, który kwalifikował na oddział. To jest na NFZ, czyli bezpłatne. Terapia jest codziennie od rana do około 13 - 14 godz. Każdy dzień tygodnia ma inny charakter zajęć, np. w środy była terapia lęku, w czwartki zajęcia z komunikacjo międzyludzkiej itp. Są też przerwy w których wszyscy zbierają się w kuchni przy kawce i socjalizują ze sobą. Przyjemna atmosfera ogólnie.

Tak było jak ja chodziłam przynajmniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to na Kosmonautów przyjmują na oddział dzienny tylko osoby mocno chore, z psychozą, upośledzeniami itp. Na 28 Czerwca przyjmują nerwicowców i depresantów, czyli lżejszy kaliber.

Zajęcia wyglądają tak że siedzi się w kręgu i psycholog prowadzi zajęcia, jest luźna atomsfera. Najfajniejsza jest Marcelina Ptak, ona inicjuje zabawy w kręgu, ale nie "stary niedźwiedź mocno śpi" tylko psychologiczne - takie które pomagają zrozumieć funkcjonowanie człowieka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×