Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIRTAZAPINA (Auromirta ORO, Mirtagen, Mirtor, Mirzaten, Remirta ORO)


yoan22

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

169 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      122
    • Nie
      37
    • Zaszkodziła
      31


Rekomendowane odpowiedzi

Jakby miało działać lepiej to można dopłacić.

Spałem dobrze po jednej tabletce 30 mg Mirtoru, dzisiaj sprawdzę jak po połówce.

Wielkich efektów w leczeniu depresji się nie spodziewam ani po jednym ani po drugim leku bo już chyba jestem z tych nieuleczalnych.

Ale na spanie i przeciwbólowo potrzebuję czegoś na co dzień i raczej na zawsze więc spróbuje wybadać co lepsze dla mnie ..

Chociaż jak dotąd nie udało mi się nawet ustalić czy lepiej na mnie działa 15 czy 30 mg Lerivonu.

Wygra ten lek po którym będzie mniejsza zamuła ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc czy moze ktos mi powiedziec jak to jest gdy odstaawi sie mirtagen.jak jest z waga czy po odtawieniu wraca sie do swojej wgi przed braniem leku

Ja przytyłam trochę po mirtazapinie i bezproblemowo powróciłam do normalnej wagi po odstawieniu leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na mnie lepiej działa mianseryna z doswiadczenia wiem że jesli komuś ssri pogarszają lęki to mirtazapina też sie nie sprawdzi zbyt dobrze . Lekarz porównując oba leki stwierdzil że mirtazapina to tak jakby lerivon z ssri połączyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, dostałem Mirtagen od lekarki. Powiedziałem jej, że mam jeszcze problemy z niepokojem, poddenerwowaniem, derealizacją, uczuciem zimna, zmęczenia. Czy to dobry lek? Obawiam się tego tycia bo dążę do ładnej sylwetki i boje się, że lek mi popsuje to.

Wg wikipedii, to niby najlepszy lek antydepresyjny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, dluuugo mnie nie bylo na tym forum ;)

 

Odnosnie mirtazapiny powiem, ze mi ten lek doslownie uratowal zycie. Obecnie jestem na dawce schodzacej (7,5mg z 30) po ponad 1,5 rocznym okresie przyjmowania leku i psychicznie czuje sie calkiem dobrze, na tyle dobrze aby przetac brac ten lek.

Obawiam sie tylko ze po calkowitym odstawieniu znow powroca bezsenne noce i kolorowe sny.

Poza tym chcialam dodac ze na poczatku kiedy zaczelam brac ten lek w ciagu 1,5 m-ca moja waga wzrosla o 11 kg, po dlugim czasie udalo mi sie zrzucic te zbedne kilogramy ale teraz niestety znow zaczynam bardzo puchnac i moja waga znow winduje do gory mimo tego iz moja dieta nie zmienila sie. W dodatku wciaz czuje mrowienie w lewej dloni, robilam nawet wyniki, wszystko ok i pani doktor tez nie wie od czego tak mam. Moze ktos z was w trakcie odstwaiania mirtazapiny mial podobne objawy????

 

Ogolnie jestem bardzo zadowolona z tego leku.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań:

Jeśli na opakowaniu Mirtagenu jest napisane 'tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustanej' to mam je połykać czy ssać?

I czy senność za dnia wraz z upływem czasu minie? Oraz czy zwykle będę tak długo spał? (śpię po nich ok 10-11 godzin)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×