Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Madzialenka, troche zle zlozylam mysl w poprzednim poscie :) ale chyba wiadomo o co chodzi :) zobaczysz za tydzien bedzie lepiej, z dnia na dzien juz bedzie coraz lepiej. seroxat wyciagnal mnie z baaaaardzo zlego stanu szybciutko. a efectin juz nie tak szybko......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Madzialenka, hehhee, mialam taka, ze nieraz jak mi sie na cale cialo rzucila to nie moglam po schodach zejsc. przepisywali depakine, propranolan czy jak sie nazywa, ale ja nie bralam bo depakine na epilepsje a ten propranolan to wbijal mnie w siedzenie. spowalnial bicie serca i czulam sie jak wbita w fotel. rece to mi sie bez przerwy trzesly tak, ze nie moglam nic napisac czy nawet na komorce smsa. musialam druga reka przytrzymywac. nie przechodzilo z czasem wcale ale sie przyzwyczailam, jak przestalam brac to telepawki przeszly...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

mam pytanko odnosnie paro

do ilu maxymalnie mozna zwiekszyc dawke

u mnie zaczynalem od 10

teraz biore 40

i czuje ze to wraca

az sie boje do czegfo dojdzie jak przekrocze dawke zakazana i np wszystko wróci

 

druga sprawa co moze wplywac na to ze nagle ten stan po paro- czyli ten dobry nastrój fajne podejscie do zycia

któregos dnia sie po prostu konczy i wracaja leki , obawy, zły nastrój

co moze byc powodem takich nawrotów

 

przeciez paro nie uzaleznia wiec organizm sie nie przyzwyczaja

o co tu chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam lecze sie od dobrych kilku lat , bralem juz rozne leki , ostatnio afobam i luxete i bylo w miare ok. od dwoch tygodni poczulem sie gorzej , bole glowy , jakby korki w uszach , zamulony itp. lekarz dodal mi xetanor ale na razie nie ma poprawy . sam sobie reguluje leki bo juz nie wiem czy brac wiecej czy mniej , jakie wy macie objawy i co wam pomaga .pozdrawiam J

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

druga sprawa co moze wplywac na to ze nagle ten stan po paro- czyli ten dobry nastrój fajne podejscie do zycia

któregos dnia sie po prostu konczy i wracaja leki , obawy, zły nastrój

co moze byc powodem takich nawrotów

 

przeciez paro nie uzaleznia wiec organizm sie nie przyzwyczaja

o co tu chodzi

Bo leki to niestety nie wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu nie wiem czy zjadlem rano tabletke czy nie. Jak ja tego nie nawidze :/ Bardziej mnie denerwuje tylko po raz kolejny zepsuty samochod.

 

Czasem mam tak samo.. Heh.. Ale po jakimś czasie sobie przypominam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

druga sprawa co moze wplywac na to ze nagle ten stan po paro- czyli ten dobry nastrój fajne podejscie do zycia

któregos dnia sie po prostu konczy i wracaja leki , obawy, zły nastrój

co moze byc powodem takich nawrotów

 

przeciez paro nie uzaleznia wiec organizm sie nie przyzwyczaja

o co tu chodzi

Bo leki to niestety nie wszystko.

 

W zależności od stanu. Czasami to jedyne wyjście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałam Xetanor przez rok i właśnie odstawiłam, jestem drugi tydzień bez leku, lek w trakcie jego brania naprawde mi pomógł, czułam się super , zero lęków, tylko sporadyczne dołki. Bardziej obawiam się co będzie teraz, lekarka powiedziała że jeśli lek odstawi sie w dorbym momencie to mozesz sie wyleczyc calkowicie. Zastanawiam sie czy to prawda? narazie jest ok ale obawiam sie co bedzie jak wroce z wakacji na studia. Czy ktomus on rzeczywiscie pomogl na dluzsza mete? czy to jest tylko takie ,chwilowe' zatkanie zrodla lęku?

Gdynianin: Proponowalabym mimo wszystko konsultowac dawki leku z lekarze, mozesz sobie zaszkodzic, wydaje mi sie ze mieszanie niektorych lekow nie jest wskazane. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Właśnie dołączyłem do tego portalu i chciałem się podzielić z Wami moimi problemami z nerwicą i seroxatem.

Zacząłem brac ten lek w 2008 roku, bo Coaxil był za słaby. Chciałem zapytać , czy miał ktoś z Was po zażyciu Seroxatu straszną gonitwę myśli, taki mego bałagan w głowie i wieczorne bóle głowy. Po seroxacie chce mi sie wyć :cry: . A najgorzej jest wieczorem. Wystąpiły też u mnie myśli samobójcze przy zwiększeniu dawki. Jechałem wtedy samochodem i miałem chęć po prostu skończyć z sobą uderzając w drzewo z dużą prędkością, ale skręciłem w boczną drogę, wyszedłem z samochodu i zacząłem płakać. Mam zdiagnozowaną nerwicę lękową, biorę leki, chodzę na terapie, ale jak narazie to bardziej czuje w sobie złość i napięcie niż większy spokój. Napiszcie proszę, czy ktoś z Was miał podobne objawy. Może dawka jest nieodpowiednia. Biorę 50mg na dobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halo. Gonitwa myśli to podstawowy objaw manii, a nie depresji. W depresji tok myślenia, napęd i afekt są obniżone. Chyba użyłeś skrótu myślowego i miałeś na myśli CHAD. A NN to jest to samo co OCD. Dawniej stosowano nazwę nerwica natręctw, a teraz stosuje się nazwę zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne(ZOK) lub po angielsku obsessive-compulsive disorder(OCD).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://pl.wikipedia.org/wiki/Przyspieszenie_myślenia

http://portalwiedzy.onet.pl/41111,,,,gonitwa_mysli,haslo.html

 

-- 18 sie 2011, 20:58 --

 

Gonitwa mysli moze też występować w stanach depresyjnych mieszanych, tj. łączących cechy depresji i manii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mad_Scientist, Czesc, odpowiedziałeś na mój post na forum odnośnie seroxatu. Czy to może być objaw zbyt dużej dawki? Zaznaczam , ze leczę Nerwicę lękową F41, a nie depresję. Najchętniej to bym odstawił wszystkie te świństwa, bo tyje od tego strasznie. Od czasu jak zacząłem brac seroxat przytyłem 25 kilogramów, moze ma to tez związek ze zmianą pracy z fizycznej na umysłową, ale apetyt mi dopisuje i to całkiem nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×