Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem, 3 miesiące temu zaczęłam brać seroxat w połowie brania leku uświadomiłam sobie, że nie chce się faszerować lekami, że wogóle ich nie potrzebuje przychodziła mi taka myśl ( co ja do cholery robię) i stwierdziłam, że lek odstawie sama, nie czytałam wcześniej na forum o skutkach ubocznych i po całej tabletce odstawiłam lek czułam się potwornie najpierw dopadł mnie silny ból brzucha do tego wymioty, biegunka, leżałam całymi dniami w łóżku i silnymi zawrotami głowy, do tego koszmary nocne it.p po trzech dniach odstawienia skonsultowałam to z moim lekarzem kazała mi brać dalej ( nie powiedziałam jej że chce odstawić lek głupio mi było ) noi zaczęłam z powrotem go brać, postanowiłam odstawić go stopniowo najpierw pół tabletki przez tydzień póżniej ćwierć tabletki przez tydzień i niestety objawy powróciły...nie chce isć juz do mojej lekarki tak mi głupio... nie wiem co mam robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od czwartku powróciłam do leczenia psychiatrycznego. Wcześniej 9 miesięcy, dwie hospitalizacje - bulimia, borderline, omamy. Poniekąd z własnej głupoty przerwałam leczenie a z drugiej strony przyczyniła się do tego rodzina, dla której choroby psychiczne to wstyd i hańba [tak by the way]. Potem rok biegania po lekarzach, badania krwi, endoskopie, rentgeny, usg wszystkiego - powodem były ataki paniki występujące z nikąd i nie dające za wygraną. Koniec końców kardiolog rozłożył ręce i powiedział "psychiatra!" i z wielkim bólem zawieziono mnie do mojego wcześniejszego psychiatry [swoją drogą anioł nie człowiek]. Dzięki zaprzestaniu leczenia prawdopodobnie pojawiły się te ataki i na razie przez okres 3 tygodni mam łykać Parogen do śniadania i na noc Xanax. Jest to czwarty dzień już i w sumie odczuwam lekkie nudności, troszkę zmniejszony apetyt [w moim przypadku to wielkie WOW !], ospałość. Co prawda bardzo dobrze mi się śpi i nie przebudzam się w nocy często, ale za to zwlec się rano z łóżka nie mogę [będę chyba potrzebowała jakiegoś usprawiedliwienia na uczelnię ;P]. Ciągle pojawia się uczucie niepokoju, lekki lęk, ale napadu takiego standardowego nie było [podejrzewam że Xanax mnie ratuje póki Parogen nie zacznie działać]. Jednak są głosy, natrętne myśli. To moje pierwsze zetknięcie z tego typu lekami więc jestem dobrej myśli, chociaż te psychotyczne mi kiedyś ładnie Sulpiryd wyeliminował [ale po nim mlekotoku dostałam, więc kicha]. Trzymajcie za mnie kciuki ! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odnowić stary temat, gdyż usłyszałam o soku Noni dopiero teraz.

Przyjmuję 4 rodzaje leków na nerwicę. I tu też moje pytanie jak w pierwszym poście. Czy można pić sok Noni przy jednoczesnym przyjmowaniu tabletek. Ktoś to praktykował, spotkał się. Będę wdzięczna za odpowiedź.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zapoznałam się z całym wątkiem i jestem nieco zdziwiona. Od wczoraj biorę Paroxinor, co prawda narazie w znikomej dawce 5mg ale stopniowo mam zwiększać do 20 i nie zauważyłam żadnych skutków ubocznych. Byc może jest jeszcze na to za wcześnie a byc może dlatego że senność i zamulenie towarzyszyły mi przed rozpoczęciem leczenia. Czy mam spodziewać się tych skutków za kilka dni czy mogę się już cieszyć ze mnie nie dopadną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amon_Rah, niestety zauważyłam to. można powiedzieć, że trochę się zintensyfikowały te objawy. często też mam dziwne odczucia... i dziś ósmy dzień łykania a od wczoraj znowu pojawiły się silniejszy niepokój i lęki. tak samo jak dziś. plus od paru dni jest mi mdło. no cóż, wizyta za dwa tygodnie, porozmawiam wtedy z lekarzem co do dalszej terapii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od jakichś 3 miesięcy biorę Parogen 2mg i do tej pory było wszystko ok ale wczoraj znowu poczułem się gorzej. Dziś zaatakował mnie lekki napad lęku, trochę pieką mnie ręce. Co może być tego przyczyną i czy może mieć to związek z faktem że 3 dni temu zapomniałem wziąć tabletki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parogen po 3 miesiącach?

 

Witam. Od jakichś 3 miesięcy biorę Parogen 2mg i do tej pory było wszystko ok ale wczoraj znowu poczułem się gorzej. Dziś zaatakował mnie lekki napad lęku, trochę pieką mnie ręce. Co może być tego przyczyną i czy może mieć to związek z faktem że 3 dni temu zapomniałem wziąć tabletki?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morwa indyjska (sok z Noni)

 

Pomimo iż roślina jest powszechnie stosowana w medycynie ludowej, żadne z jej zastosowań przedstawionych poniżej nie doczekało się naukowej weryfikacji.

 

Lecznicze właściwości noni znane były już od pradawnych czasów, dlatego też mawia się o tej roślinie "aspiryna starożytności". Roślina przetwarzana jest w całości – liście, łodygi, korzenie, jednak szczególnie popularny stał się obecnie sok z jej owoców sprzedawany również w aptekach. Sok z owoców tej rośliny wspomaga procesy lecznicze. Owoc ten posiada na dzień dzisiejszy 100 składników opisanych przez lekarzy jako pomocne w różnych schorzeniach. Ma między innymi działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne.

 

W kwietniu 2004 roku Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków przestrzegła iż substancje wchodzące w skład preparatów są nie do końca zbadane, natomiast komisja Europejska dopuściła owoce krzewu jako "nową żywność".

Znane są przypadki zapalenia wątroby po spożyciu soku Noni. W soku Noni występują w niewielkim stężeniu potencjalnie toksyczne chinony. Przed toksycznością soku z Noni wypitego w dużych ilościach ostrzegała też prof. Widy-Tyszkiewicz.

Z drugiej strony znane są badania dowodzące, że obecne w Noni substancje nie są toksyczne dla wątroby nawet w dużych dawkach.

 

Ponadto wielu ziół nie wolno łączyć z lekami przeciwdepresyjnymi ze względu na możliwe interakcje. Np. dziurawiec zwyczajny zawiera dwa związki chemiczne - z których jeden jest inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny, a drugi inhibitorem monoaminooksydazy. Łączenie tego ziółka z SSRI może się okazać fatalne w skutkach. Leczcie się dalej sami "niegroźnymi ziółkami" bez konsultacji z kompetentnym fachowcem, pozdrówcie ode mnie znajomych z cmentarza. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×