Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Depresja

Zazwyczaj dorosłym początkowo 25-75 mg, a następnie 75-100 mg dziennie. Aby uniknąć przykrych działań ubocznych rozpoczyna się leczenie od mniejszej dawki, którą sukcesywnie zwiększa się w ciągu pierwszego tygodnia leczenia. Dawkę można dzielić lub brać ją jednorazowo. Zaleca się zażywanie leku wieczorem.

Poprawa stanu pacjenta pojawia się po paru tygodniach podawania leku.

W ciągu tych pierwszych tygodni pacjent może czuć się nawet gorzej niż przed podjęciem leczenia. Pełny efekt leczenia następuje po 2-3 miesiącach zażywania leku. Dawka dla pacjentów młodocianych i starszych jest zazwyczaj niższa.

 

Lęk, ataki paniki, agorafobia

Zazwyczaj dawka dla pacjentów dorosłych wynosi 25-100 mg dziennie, czasami 150 mg dziennie. Aby uniknąć przykrych działań ubocznych rozpoczyna się leczenie od mniejszej dawki, którą sukcesywnie zwiększa się w ciągu wstępnego tygodnia leczenia. Na początku leczenia stan lęku może się pogłębić. Doznania te jednak zanikają w trakcie kontynuowania leczenia. Leczenie jest długotrwałe. Dawkę można jednak stopniowo obniżać. Zazwyczaj pacjent odczuwa polepszenie po 2-6 tygodniach kuracji.

 

Natręctwa myślowe i ruchowe

Zazwyczaj dawka dla pacjenta dorosłego wynosi 150-200 mg dziennie. Aby uniknąć przykrych działań ubocznych rozpoczyna się leczenie od mniejszej dawki, którą sukcesywnie zwiększa się w ciągu pierwszych 7 dni leczenia. Zazwyczaj polepszenie następuje po 2 tygodniach kuracji.

 

Narkolepsja

Zazwyczaj dawka dla pacjentów dorosłych wynosi 25-100 mg dziennie. Aby uniknąć przykrych działań ubocznych rozpoczyna się leczenie od mniejszej dawki, którą sukcesywnie zwiększa się w ciągu pierwszego tygodnia kuracji. Poprawa następuje po paru dniach leczenia.

 

źródło: http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=2358

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie,mam pytanie.biorę czwarty tydzien anafranil a ad szesciu dni zwiększoną dawkę do 50mg,nie czuję żadnych zmian ani w lewo ani w prawo przeciwbólowo tez nie dziala,czy czekac jeszcze?wizytę mam dopiero 10 sierpnia i pewnie dopiero wtedy zwiększy mi do 75mg.Badziak jak dlugo czekalas na efeky przeciwbolowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koło miesiąca brałam dawki 10-25mg i nie miałam żadnych efektów. Dopiero potem ktoś na tym forum mnie uświadomił, że to malutkie ilości i gwałtownie wskoczyłam na 75mg, a po kilku dniach na 150mg. Bałam się sprawdzać czy boli, bo zatrważała mnie wizja tego, że lek może w ogóle nie zadziałać. Jakoś 2-3 tyg. po zwiększeniu dawki do 150mg okazało się, że ból się trochę zmniejszył. Niestety nie ustąpił w całości. Potem neurolog dołączyła mi Amizepin (karbamazepina), który nie wpłynął w żaden sposób na ból (pewnie dlatego, że dawka jest zbyt mała), ale za to ustabilizował mi huśtawki nastrojów i wzmocnił działanie przeciwlękowe Anafranilu.

 

-- 25 lip 2011, 16:33 --

 

Adwentystka, co Ci dolega?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Badziak. :D ja od 4 lat cierpię na nieustający bol karku i calych plecow oraz mam barzo silnie napiętą skorę szyi i między lopatkami,straszne uczucie,brałam juz wiele lekow żaden nie pomógl.z tego ciągłego bolu doszlo do ciężkiej depresji.dwa razy szpital psychiatryczny,dwie terapie grupowe 1,5 roku indywidualnie u psychologa i nic żadnej poprawy,jedynie z depresji wyszłam dzięki fewarinowi 50mg ale objawy smatyczne są dalej,a ja tracę siły i nadzieję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to jest ból ścianek pochwy przy dotyku (neuralgia nerwu sromowego). Nie mogę zakładać tamponów, badanie ginekologiczne to koszmar, a współżycie jest po prostu niemożliwe. Od tego zaczęła się moja depresja, bo najpierw nie było wiadomo co mi jest, potem dostawałam milion leków, globulek, kremów na zapalenia różnego rodzaju, faszerowali mnie lekami antygrzybicznymi, a posiew za każdym razem wychodził wzorowy. W końcu po kilku latach próbowania różnych medykamentów i wielu wizytach u ginekologów, jedna neurolog wpadła na pomysł neuralgii. Badanie przewodnictwa nerwu tylko to potwierdziło, a depresja pogłębiła się, bo prawdopodobnie nigdy nie będę mogła mieć męża ani dzieci - w takim razie po co żyć?

11 sierpnia mam konsultację u anestezjologa i jeśli blokada nerwu (stałe znieczulenie) mi nie pomoże, to zostaje mi wypić 100ml GBL, czyli popełnić samobójstwo.

 

-- 25 lip 2011, 17:34 --

 

Jakie są skutki nagłego odstawienia dawki 150mg SR? Czy to niebezpieczne?

Sama sobie odpowiem. Dwa dni bez Anafranilu to ciągły płacz, myśli o samounicestwieniu, ból głowy, 15 godzin snu i brak chęci do czegokolwiek. Dzisiaj rano wykupiłam opakowanie i już po kilku godzinach poczułam się dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę podzielić się swoją "przygodą" z Anafranilem. Dostałam od lekarza tabl 75 SR z zaleceniem by brać po pół codziennie rano. Wczoraj wzięłam pierwszą dawke, ok 13tej, cały dzień obrzydliwie ziewałam i byłam lekko przymulona ale bez tragedii. Ok 22 położyłam się spać ale sen nie przychodził, zasnęłam ok 23.30 i o 24 obudziłam się w strasznej panice, z kołataniem serca i ogromnym ciśnieniem. Nie mogłam sobie z tym poradzić i pojechałam na pogotowie, pomiar ciśnienia wykazał RR 160/100, dostałam captopril i 20mg propranololu, po godzinie ciśnienie spadło do 120/100, do tej pory nie zasnęłam, czuje się dziwnie, anfranil odstawiłam i chyba to jest koniec mojej przygody z leczeniem depresji :( wolę już zmagać się z myślami samobójczymi lub im się poddać niż jeszcze raz przeżyć taki koszmar...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korba, to Witam w klubie 75 SR xD I jak sie czujesz na Anafranilu ?? Jakieś uboki ?

Ja chyba przesadziłam z wchodzeniem znowu na anafranil i od razu dawka 75 mg , kilka dni tak okropnej senności i umysłu zombie, że nie kontaktowałam co kto do mnie mówi, ale walić to , lęki minęły i znów jestem wyluzowana w pracy, bez trzesawek i schiz :yeah:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie chyba nie nadszedł na czas na odkładanie klomi. Od kilku dni, gdy zmniejszyłem dawkę, jestem przymulony, a dziś to masakra, prawie z łóżka nie mogę się podnieść. Mimo, że powiedzmy nastrój jest ok, to zamulenie mnie dobija. Dobrze, że nie mam obowiązków. Jestem pewien na 99%, że jak pójdę do lekarza i o tym powiem, to powie, że mam wrócić do 75 i nie odkładać. Nie wiem sam co robić. U mnie bardzo długo trwa zaskakiwanie SSRI i liczę, że fluo przyniesie bardziej spektakularne efekty... Chociaż biorę już z dobre 7 tygodni. Na rozbujanie paro czekałem 8-9...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×