Skocz do zawartości
Nerwica.com

wiara a seks


DanceWithTheWind

Rekomendowane odpowiedzi

brak zgody na zwierzchność Watykanu.. ot co.

 

To prawda. Nauki Lutra były tylko pretekstem, głównie chodziło o zyskanie niezależności od Watykanu i zarekwirowanie majątku Kościoła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vi., historia się kłania...

 

mówicie o Henryku VIII, który miał 6 żon, doprowadzil on do rozbicia kościoła katolickiego, a resztę poczytajta na necie

 

Ja pytałem czy o to jej chodziło.

Historię reformacji znam bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest to :

- Zbawienie z wiary a nie z uczynków

- Potępienie ideologi odpustów

- Bogacenie się kościoła

 

I to by było na tyle, gdzie głównym powodem jest ideologia odpustów.

 

Anglikanizm powstał utworzony przez Henryka III, bo Watykan nie chciał mu dać rozwodu z obecną żoną.

Ja uważam, że anglikanizm to nie jest protestantyzm a oddzielny odłam, więc nie uznaję tego za reformację.

 

Reformacją można nazwać działania Marcina Lutra i Jana Kalwina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anglikanizm powstał utworzony przez Henryka III, bo Watykan nie chciał mu dać rozwodu z obecną żoną.

Henryka VIII i nie obecną, tylko tamtejszą..

 

Ja uważam, że anglikanizm to nie jest protestantyzm a oddzielny odłam, więc nie uznaję tego za reformację.

To że akurat TY tak uważasz, nie znaczy że tak JEST.... a protestantyzm czym jest? nie jest odłamem PRZYPADKIEM? mieszasz, chłopie

 

poza tym.. radzę z tą dyskusją uciekać do tematu o religii ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam co to za wiara,skoro kościół się wtrąca w Twoje życie i postrzegasz go negatywnie. Może kocia wiara-jechowici? Oni bardzo nie lubią kościoła.

A psychologia prenatalna jak można się domyśleć zajmuje się wpływem doświadczeń z okresu płodowego na życie człowieka.Za trudne?

A tak w ogóle Linka,proszę o mniej agresji,dobrze?

 

Nie bardzo rozumiem...no wierzę w Boga...i Tyle...a kościół katolicki jako instytucja włada naszym państwem....aborcja, eutanazja, kara śmierci - nie - bo kościół sobie tak życzy. Gdyby zrobiono narodowe referendum by się kler zdziwił. Dalej - brak dofinansowania środków antykoncepcyjnych - nie przejdzie w sejmie bo kościół mówi nie - a jeśli argumentem jest to, że są ważniejsze potrzeby na wydawanie państwowej kasy - pewnie, świątynia opatrzności Bożej na którą idą podatki wszystkich obywateli ..bez względu na wiarę.

 

ps. Skończ już z tą psychologią prenatalną - nie o tym jest ten temat - ok?

 

No i błagam wróćmy do tematu...... :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linka napisała:

"Nie bardzo rozumiem...no wierzę w Boga...i Tyle...a kościół katolicki jako instytucja włada naszym państwem....aborcja, eutanazja, kara śmierci - nie - bo kościół sobie tak życzy. Gdyby zrobiono narodowe referendum by się kler zdziwił. Dalej - brak dofinansowania środków antykoncepcyjnych - nie przejdzie w sejmie bo kościół mówi nie - a jeśli argumentem jest to, że są ważniejsze potrzeby na wydawanie państwowej kasy - pewnie, świątynia opatrzności Bożej na którą idą podatki wszystkich obywateli ..bez względu na wiarę."

 

Nie wiem,co Ty robisz w kościele.. naprawdę.Pewnie bo sąsiedzi patrzą,albo babcia pogrozi palcem...Dlatego chodzisz?

.Jak Ci się nie podoba?Proszę,droga wolna!

Ja się męczę przez takich "katolików":"...bo taka tradycja..."

A zadałaś sobie kiedyś pytanie:"Kim dla mnie osobiście jest Jezus Chrystus?".

Uwierz mi,to na pewno nie jest katolicyzm to -w Twoim wydaniu.

 

Kościół jest od 2000 tysięcy lat strażnikiem pewnego skarbu,pewnych niezmiennych wartości.Gdy to zacznie zmieniać,by dostosować się do świata,do zmieniających się "tryndów",to wkrótce się z tym światem zleje i ...zniknie.

Dlatego kościół trwa od 2000 tysięcy lat,bo pielęgnuje niezmienne wartości.To jest fundament!

 

Ps.I radzę się zainteresować jaki wpływ na życie człowieka już od poczęcia mają warunki,w jakich się rozwija.Psychologią-w końcu bycie moderatorem na forum PSYCHOLOGICZNYM zobowiązuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: a kto ci powiedział że chodzę do kościoła? Skąd Ty wysnuwasz takie wnioski? Bo sąsiedzi albo babcia....dobre naprawdę rozbawiłeś mnie.....męczą cię tacy "katolicy" jak ja? Trudno - twoja sprawa, ja nie odpowiadam za twoje uczucia, reakcje i problemy.

Zostałam wychowana w wierze katolickiej - ale nigdzie w rozmowie z tobą nie napisałam że jestem katoliczką - zauważyłeś? Czy nie bardzo bo wysnuwasz swoje wnioski z kosmosu.....

Zastanów się lepiej co z ciebie za katolik bo słowa:

Jak Ci się nie podoba?Proszę,droga wolna!
chyba nie są zgodne z nauką tej religii...hmm?

Poza tym odeszłam i co, i nic....KK dalej wcina się w moje życie czy tego chcę czy nie.....napisałam już w jaki sposób.

 

Ps.I radzę się zainteresować jaki wpływ na życie człowieka już od poczęcia mają warunki,w jakich się rozwija.Psychologią-w końcu bycie moderatorem na forum PSYCHOLOGICZNYM zobowiązuje!

 

:lol: zobowiazuje do czego?? Może powinnam jeszcze studia psychologiczne skończyć....coś ci cię chyba pomyliło....bo nie taka moja rola......

 

ps. Ja dobrze wiem jaki wpływ na dziecko ma warunki w jakich się rozwija w łonie matki i zaufaj mi fakt czy ma ona ślub kościelny z tatusiem dziecka czy nie KOMPLETNIE NA TO NIE WPŁYWA :lol: , po wtóre - TO NIE JEST TEMAT DO DYSKUSJI O TYM!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj Paradoxy,czy Ty aby nie przesadzasz? Przyjrzyj się-czy ja kogoś obrażam słownie,epitetami?

Jakoś nie reagowałaś gdy zaprzyjażniony Maślanka pisał:" Ty de..."

 

To już nie wolno jasno i zdecydowanie wyraża swojego zdania?

 

Udowodnij że obrażam,albo sobie daruj te ingerencje ok?

 

Jakoś nikt nie zareagował gdy Linka napisała do mnie: "pierdolisz..."

O co tu chodzi?

Sprawiedliwość Kalego?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahmall Gammat,dla ciebie nie ma różnicy między Ty debilu...a ale pierdolisz...?

 

 

dla ścisłości; ze słownika:

 

 

DEBIL - termin medyczny określający stan upośledzenia umysłowego, który powoduje nieprzystosowanie społeczne lekkiego stopnia; osoba o niskim ilorazie inteligencji

 

 

 

PIERDOLIĆ - Forma podstawowa

 

1. znaczenie podstawowe dupczyć, walić, rżnąć, posuwać, dymać, ciupciać... Mnogość określeń na robienie tej rzeczy zasługuje na osobne opracowanie. :mrgreen:

 

Pierdolić jest wyjątkowo uniwersalnym słowem, rzec by można jokerem, zastępującym nie wszystkie wprawdzie, ale wiele innych. Wyjątkowo wiele. Popatrzmy:

 

Przyszedł z roboty cały upierdolony; pierdolnął kurtkę w kąt i ruszył do łazienki. Przechodząc pierdolnął się o szafkę i wypierdolił jak długi, przy okazji wypierdalając na podłogę pudełko z butami. Nieźle już wpierdolony wszedł do łazienki i umył się pośpiesznie - musiał nieźle zapierdalać, żeby zdążyć na umówione spotkanie z tymi pierdolonymi bucami od sprzedaży okien. Upierdolił kawałek papierowego ręcznika i wytarł się pośpiesznie. „Warto by coś teraz wpierdolić, bo potem do wieczora może już nie być kiedy” - pomyślał - „Najwyżej się spóźnię, poczekają, nie będą przecież chcieli przepierdolić takiej okazji”.

 

:mrgreen:

 

 

 

no jest PEWNA różnica...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie potrzebuję słownika żeby wiedzieć,że takie słowa to brak szacunku dla drugiego człowieka po prostu.

 

A co do tematu.Kto ma wiarę ma i seks i wszystkie cuda tego świata są dla niego.Bo gdy Bóg jest na pierwszym miejscu-wszystko jest na swoim miejscu.

Tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×