Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

po trzech miechach brania 50mg przyszedl dolek, czuje sie juz prawie tak jak przed rozpoczeciem leczenia

chyba czas na zwiekszenie dawki, lekarz przy poprzedniej wizycie wspominal ze pewnie po trzech miesiacach bedzie trzeba zaczac brac wiecej

zastanawiam sie tylko czy przejsc na 100mg juz teraz bo niestety wizyte mam za tydzien a nie chce miec zwalonego tygodnia :/

co sadzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

REN, widzę że jesteś w podobnej sytuacji... ja lekarzowi sama wspomniałam o zwiększeniu dawki, przytaknął mi, bo stwierdził to samo, co ja - organizm się przwyczaił. i od wczoraj na 100mg jadę.

aczkolwiek radziłabym Ci nic samemu nie robić i poczekać na wizytę u lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po trzech miechach brania 50mg przyszedl dolek, czuje sie juz prawie tak jak przed rozpoczeciem leczenia

chyba czas na zwiekszenie dawki, lekarz przy poprzedniej wizycie wspominal ze pewnie po trzech miesiacach bedzie trzeba zaczac brac wiecej

zastanawiam sie tylko czy przejsc na 100mg juz teraz bo niestety wizyte mam za tydzien a nie chce miec zwalonego tygodnia :/

co sadzicie?

Ja radzę zwiększyć do 75mg, po co od razu podwajać dawkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Shadowmere

 

u mnie efekt był po 3 tygodniach a po 3 miesiącach przyszedł dołek bo się organizm przyzwyczaił do przyjmowanej dawki leku

 

@paradoksy

 

zaryzykuje jednak i wezme 100mg, przedemna ciezki weekend i gorzej byc nie moze jak jest teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos może byl po tym leku nieprzytomnie śpiący?za pierwszym razem jak bralam to bylam pobudzona jak po amfie,a teraz??oczy mi się zamykają,a spalam z 15 godzin..nie rozumiem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos może byl po tym leku nieprzytomnie śpiący?za pierwszym razem jak bralam to bylam pobudzona jak po amfie,a teraz??oczy mi się zamykają,a spalam z 15 godzin..nie rozumiem..

 

Ja byłem cały czas senny po sertralinie, tzn w dzień spałem w nocy też, później natomiast było tak, że w dzień spałem a w nocy nie mogłem usnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aree1987, minęło Ci to? :?

No właśnie nie. dobiłem do dawki 150mg ale dalej mi się chciało spać, a że nie działało na lęki nie widziałem sensu dalej brać. Na mnie sertralina typowo nasennie działała i pamiętam z tamtego okresu codzienne popołudniowe drzemki, ale naprawdę miło je wspominam bo były takie przyjemne. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Asertin 50 mg biorę rano i wieczorem od wtorku tzn łącznie 3 dni. Jest to ciągłość Citronilu który jakby po roku brania przestawał na mnie działać. Poza tym miałam ogromny apetyt co skutkowało przyrostem wagi i moim coraz to większym rozgoryczeniem z tego powodu :bezradny: Wracały moje lęki . Najpierw robiło mi się słabo prawie do zemdlenia i później już panika, że to jakiś zawał bo ból w klatce i że umieram. Po ataku dwa dni apatia i brak siły na cokolwiek. Pani doktor zmieniła na Asertin. Jak na razie zauważyłam tylko, że dłużej śpię i jakby troszkę mam mniejszy apetyt. Na razie ataku nie miałam tylko delikatnie mnie pobierało ale wystarczyło że powiedziałam sobie" uspokój się nic Ci się nie stanie" i nawet obywam się bez Lexotanu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aree1987, o w mordę.to niedobrze.ja lęków nie mam,czuję się nienajgorzej,ale co z tego,skoro cale życie prześpie :mrgreen: To szukanie leku jest frustrujące...Biorę trzy ni,myślisz,że jeszcze poczekać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aree1987, o w mordę.to niedobrze.ja lęków nie mam,czuję się nienajgorzej,ale co z tego,skoro cale życie prześpie :mrgreen: To szukanie leku jest frustrujące...Biorę trzy ni,myślisz,że jeszcze poczekać?

oczywiście, że poczekaj. U mnie np. było tak, że pierwszego dnia wywaliło mnie jak po amfetaminie, a potem przez następny tydzień usypiałam na stojąco w ciągu dnia ale potem zaczęło się to zmniejszać i senność w ciągu dnia całkowicie zniknęła i miałam dużo energii do działania.

Moim zdaniem to najlepszy lek pod tym wzgędem z wszystkich ssri jakie brałam, a brałam poza sertraliną, citalopram(meeeeeeeeeeeega senność miałam przez cały czas brania), teraz biorę paroksetynę i jest OK ale sertralina dawała mi lepszego kopa w ciągu dnia niż paro.

 

Moja rada: poczekaj :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aree1987, o w mordę.to niedobrze.ja lęków nie mam,czuję się nienajgorzej,ale co z tego,skoro cale życie prześpie :mrgreen: To szukanie leku jest frustrujące...Biorę trzy ni,myślisz,że jeszcze poczekać?

 

Pewnie, że tak na razie to może być jak na rollercosterze raz góra raz dół, ale do mca powinno się ustabilizować. Owszem sertralina dobrze u mnie sprawadzała się antydepresyjnie ale na fobie kiepawo, no a u mnie to jest problem nr 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenonek, nie jest to jakimś pewnikiem.Jak bylam w szpitalu to psych mowil,że jesli zmiana z jednego ssri na następny nastąpila od razu,bez okresu przerwy,efekty powinny być już po kilku dniach.Pamiętajcie,że TO NIE JEST moj pierwszy lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojj.nie pamiętam.to byl moj pierwszy "dluższy" lek.Słoneczko zaczelo wychodzic chyba dopiero kolo drugiego miesiąca.A jak sloneczko zaczelo wychodzic-to ja bach! odstawilam :roll: I już więcej nie bralam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lili-ana, dzięki :) czyli też bylas przez jakiś czas senna?A możesz powiedziec czemu odstawilas sertralinę,skoro najbardziej Ci slużyla?

Miałam problemy z jelitami po tym(zaparcia, bóle, skurcze), po prostu sertraliny bierze się dużo, bo 75mg w moim przypadku i to było jak dla mnie za dużo. Teraz biorę 15mg paroksetyny i jest OK, żadnych problemów z brzuszkiem nie mam :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×